Loading

Avrupa Koleji...

TÜM ETKİNLİKLER

P4C Felsefe Atölyesi -Çocuklarla Felsefe

17 Şubat 2020

Haftasonu 5 yaş öğrencilerimiz ile felsefe atölyesindeydik. Öğrencilerimize, sosyal beceri geliştirme ve nitelikli düşünme becerisi kazandırmayı hedefleyen atölye çalışmasında; eğlenceli tanışma oyunlarıyla başlayıp özen gösterme, arkadaşlık, kendini tanıma kavramlarını sorguladık.

100 Gündür Bir Aradayız!

14 Şubat 2020

100 Gündür Bir Aradayız! Anaokulu öğrencilerimiz okulumuzda geçirdikleri 100. günlerini kutladılar.

MEF ENGLISH LANGUAGE OLYMPICS

13 Şubat 2020

As Avrupa Anatolian high school, we participated to MEF ENGLISH LANGUAGE OLYMPICS for the first time with our two students. Wish to see their further success

Renklerin Dansı

12 Şubat 2020

Kış okulumuzda anaokulu ve ilkokul öğrencilerimiz Ebru sanatının inceliklerini öğrenirken birbirinden renkli işler ortaya çıkardılar.

Anaokulu Değerler Eğitimi

12 Şubat 2020

Anaokulu Değerler Eğitimi

Haftanın Deneyi 

11 Şubat 2020

9. sınıf öğrencilerimiz enzim miktarının tepkime üzerindeki etkisini gözlemlemek amacıyla katalaz enzimi aktivitesi deneyi yaptılar. Deney sonundaysa çıkan kabarcıkların yorumlaması yapıldı.

Maddenin Halleri Modelleri

10 Şubat 2020

6.sınıf öğrencilerimizle fen bilimleri dersinde çeşitli makarna türleri kullanarak “maddenin halleri” modelleri oluşturduk.

Özyeğin Üniversitesi Ziyaret

07 Şubat 2020

12. sınıf öğrencilerimizin üniversite hazırlık sürecinde farklı üniversite ve lisans bölümleri hakkında bilgi sahibi olmaları ve kariyer planlamalarında somut gözlemler yapabilmeleri amacıyla Özyeğin Üniversitesi'ne geziye gittik.

İş Bankası Müzesi–Bütçe, Tutum ve Tasarruf Atölyesi

07 Şubat 2020

6. sınıf öğrencilerimiz, İş Bankası Müzesi–Bütçe, Tutum ve Tasarruf Atölyesi’ne katıldılar. Atölyede, bir işin kurulum aşamasında gerekli olan hesap işleri, şirket kurulumu, ürün satışı ve ürün üretimi ile ilgili konular ele alındı.

Kesirleri Eşleştirme

07 Şubat 2020

5. sınıf öğrencilerimizle yaptığımız kesirleri eşleştirme etkinliğinde, gruplar halinde çalışan öğrencilerimiz ondalık gösterimlere karşılık gelen kesirleri eşleştirirken zamana karşı yarıştılar.

Quarto Arası

05 Şubat 2020

Öğrencilerimiz öğle aralarında dikkat, mantık, düşünme ve strateji gelişimine katkı sağlayan Quato oynuyorlar. Quato'yal hem eğleniyorlar hem de becerilerini geliştirerek verimli zaman geçiriyorlar.

Karne Heyecanımız Var

17 Ocak 2020

Öğrencilerimiz senenin son dersinde karnelerini öğretmenlerinden alırken onları aileleri de yalnız bırakmadı.

Öğrencilerimiz Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızın Resimlerini Renklendirdiler

16 Ocak 2020

Öğrencilerimiz Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızın Resimlerini Renklendirdiler

 Sequin Penguin preschool craft for Fine Motor Skills

15 Ocak 2020

Sequin Penguin preschool craft for Fine Motor Skills development and reinforcing winter vocabulary done by 5 years old students.

'Kitap Kumbaram' projesi

14 Ocak 2020

1. 2. 3. ve 4. Sınıf öğrencilerimize tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için yapılan 'Kitap Kumbaram' projesi tamamlandı. Konferans salonunda gerçekleştirilen tiyatro etkinliği ile başlayan projemizde çocuklara okuma alışkanlığının arttırılması ve okuyacakları kitapları biriktirdikleri harçlıkları ile almalarına yönelik kitap kumbaralarının dağıtımı yapıldı. Dört günlük mini fuar ile kendi seçtikleri kitapları aldılar.

A postcard 

13 Ocak 2020

A postcard creative way to wish your family a Happy New Year 

Meslekleri Yakından Tanıdık

13 Ocak 2020

Öğrencilerimiz gelecekte yapmak istedikleri mesleklerle ilgili incelemeler yaptılar ve meslek seçimini etkileyen faktörleri bizlere anlattılar.

A Mitten craft 

10 Ocak 2020

A Mitten craft  It sure is fun to play in the snow, but there are days when you are inside and what better way to entertain your 5 years old students than with a crafty session.

Büyükten Küçüğe Tasarruf Önerileri

10 Ocak 2020

4. sınıf öğrencilerimiz Enerji Haftasında küçük sınıflarımızdaki öğrencilere tasarrufun önemi ve neden alışkalık haline getirmemiz gerektiğiyle ilgili bilgi verdiler.

Değerler Eğitimi

08 Ocak 2020

Anaokulu 4 ve 5 yaş sınıflarımız Değerler Eğitimi kapsamında Pandalar sınıfı öğretmeninin hazırladığı “Empati” adlı etkinleri gerçekleştirdiler.

Kış Kermesi KAÇUV Bağışı

08 Ocak 2020

Kış Kermesimizin Geliri Kanserli Çocuklara Umut Vakfına Okulumuzun bir geleneği haline gelen Kış Kermesimizden elde edilen bağışı bu yıl Kanserli Çocuklara Umut Vakfına bağışladık. Vakıf yetkilileri de bizlere teşekkür ederek sertifika takdim ettiler.

Çocuklarda Özel Bölge ve Mahremiyet Eğitimi

07 Ocak 2020

Rehberlik birimi olarak 1. Ve 2. Sınıf öğrencilerimizin özel alanlarını tanımlayabilmeleri, kendilerini zihnen ve bedenen nasıl koruyabileceklerini öğrenmeleri amacıyla sınıf içi etkinlik yaptık.

Haftaya Deneyle Başladık

06 Ocak 2020

2. sınıflarımız fen laboratuvarımızda Fildişi Macunu Sabun Köpüğü Deneyini yaptılar. Bu deneyle oksijen gazını gözlemleyen öğrencilerimiz hem eğlendiler, hem de öğrendiler.

Fourth

02 Ocak 2020

“Fourth” graders collaborative effort to locate the clues laid around the school campus, decode them and finally hunt the treasure turned out phenomenal.

Hemos preparado postales de año nuevo para intercambiar con nuestros amigos italianos.

02 Ocak 2020

Hemos preparado postales de año nuevo para intercambiar con nuestros amigos italianos.

Enerji Müzesi Ziyareti

02 Ocak 2020

Anaokulu 5 yaş sınıflarımız Enerji Haftası kapsamında Santral İstanbul’daki Enerji Müzesi’ni ziyaret edip atölye çalışması yaptılar.

The Yogi Umbrella

31 Aralık 2019

“Our Primary School students watched the play "The Yogi Umbrella". While having fun, they realized the wheels of energy in their bodies.

Öğle Arasında Akıl Oyunları

31 Aralık 2019

Bu ayki akıl oyunumuz Mangala. Öğrencilerimiz matematiksel düşünme, odaklanma, planlama ve karar verme becerilerini geliştirdikleri oyunlarımızda hem eğleniyor hem de bilmedikleri oyunlarımızla tanışıyor.

Mantık Muhakeme

30 Aralık 2019

6.sınıf öğrencilerimiz mantık muhakeme sorularını doğru düşünerek çözmeye yönelik alıştırmalar yaptı. Çözülen sorularla bir sonra ki adımı planlamayı, mantık kullanarak ilerlemeyi,değerlendirme yaparak kontrol etmeyi hedeflediler.

Ders Çalışmayı Öğreniyoruz

30 Aralık 2019

5. sınıf öğrencilerimize verimli ders çalışmak konusunda yol göstermek amacıyla seminer yapıldı. Seminerde "Zamanımı Nasıl Etkin Kullanabilirim?", "Nasıl Başarılı Olabilirim?" gibi konular üzerinde duruldu.

After some fun cut-out-and-glue activity, fourth graders put finishing touches on their collages with their

30 Aralık 2019

After some fun cut-out-and-glue activity, fourth graders put finishing touches on their collages with their "pyramid poems" about New Year.

Elementleri Pekiştirdik

27 Aralık 2019

Sınıf içi etkinliğimizde, ilk 18 elementin isimlerini, sembollerini ve kullanım alanlarını gösteren not kağıtları hazırladık. 7. sınıf panolarımızda sergilenen işleri görebilirsiniz.

Hikâyelerin Yaşamımızdaki Yeri Söyleşisi

27 Aralık 2019

10. sınıf öğrencilerimizin okuduğu “Güneş Hırsızları” adlı öykü kitabı kapsamında Yazar Doğu Yücel’le “Hikâyelerin Yaşamımızdaki Yeri” konulu bir söyleşi gerçekleştirdik. Yazarla öğrencilerimiz okudukları kitaba ve hayata dair soruları hakkında paylaşımlarda bulundu. Okuma alışkanlığının nasıl kazanılacağı, yazma sürecinin nasıl gerçekleştiği konusu tartışılarak keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

Kitap Kumbaram Sahnedeydi!

25 Aralık 2019

Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında sahneye konan oyunumuza öğrencilerimizin ilgisi büyüktü.

Avrupa Koleji Küçük Misafirlerini Ağırladı

25 Aralık 2019

Bugün farklı okullardan anaokulu öğrencileri, okulumuzu ziyarete geldiler.

Alman Lisesini Ziyareti

24 Aralık 2019

Avrupa Koleji Okulları olarak 8. Sınıf öğrencilerimizle motivasyon ve tanıtım amacı ile Alman Lisesini ziyaret ettik.

Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler

23 Aralık 2019

8. sınıf öğrencilerimiz cebirsel ifadeler ve özdeşlikler konusunda grup etkinliği ile yeni öğrendikleri özdeşlikleri pekiştirdiler. Çalışmada öğrenciler birbirinin özdeşi olan üç ifadeyi ve şekli kartlar arasından bulup eşleştirdiler. Yoğun sınav temposunda birlikte çalışmak da öğrencilerimizi konuyu pekiştirmenin yanında mutlu etti.

Yazar Aytül Akal Söyleşi İçin Okulumuzdaydı

23 Aralık 2019

Hayal dünyasının yaratıcılıkta önemli olduğunu vurgulayan yazar, söyleşi sonunda 2. sınıf öğrencilerimizin Babam Duymasın kitabı hakkındaki sorularını yanıtladı.

Molekül Modelleri

22 Aralık 2019

7. Sınıf öğrencilerimizle aynı cins ve farklı cins molekül modellerini daha iyi kavramak ve pekiştirmek için oyun hamurları ve kürdanlarla çeşitli modeller yaptık.

Kültür, Sanat ve Bilim

21 Aralık 2019

Avrupa Koleji Okulları 5. ve 6. sınıf öğrencileri her hafta Türkçe derslerinde günlük gazete ve dergilerden seçtikleri "kültür, sanat ve bilim" haberlerini sınıfta arkadaşlarıyla paylaşıp duvar gazetesi oluşturuyorlar. Bu sayede Türkiye'de ve dünyada meydana gelen gelişmeleri takip edip okuma, anlama, yorumlama becerilerini geliştiriyorlar. 

Geleneksel Kış Kermesimizde Bu Yıl da Tüm Avrupa Koleji Ailesiyle Bir Aradaydık!

21 Aralık 2019

Bu yıl KAÇUV(Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) yararına açtığımız Avrupa Pazarımıza öğrencilerimiz ve velilerimiz büyük ilgi gösterdiler. Sosyal sorumluluk projemize destek veren tüm öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Galata Mevlevihanesi Gezisi

20 Aralık 2019

Avrupa Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencilerimizle “Dinî- Tasavvufi Türk Edebiyatı” kapsamında “Galata Mevlevihanesi” gezisini gerçekleştirdik.

6. Sınıflar Rasyonel Sayılarda Puzzle Etkinliği

20 Aralık 2019

6.sınıf öğrencilerimiz rasyonel sayılarda dört işlem yapmayı pekiştirmek amacıyla puzzle etkinliği yaptılar. Etkinliği uygularken yaptıkları işlemlerde bütün, yarım, çeyrek kavramlarına dikkat ettiler. Etkinlik sırasında bu kavramları kullanarak işlemlerini kolaylaştırdılar.

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

19 Aralık 2019

Avrupa Koleji Okulları 2.sınıf öğrencilerimiz "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını" 7 bölgemizde yetiştirilen tarım ürünlerini, meşhur yiyeceklerini ve geleneksel kıyafetlerini sergilediler. Bol eğlenceli ve öğretici bir etkinlik olarak kutladık. 

Bir İnsan Çiz ve Bir Aile Çiz

19 Aralık 2019

Çocukların çizdikleri resimler ile ruh halleri arasında bir etkileşim bulunmaktadır. 1. Sınıf öğrencilerimizin iç dünyalarını anlayabilmek, onları daha iyi tanıyabilmek için Rehberlik birimi olarak ‘Bir İnsan Çiz’ ve ‘Bir Aile Çiz’ çalışması yaptık.

Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Yüzme Finalleri

16 Aralık 2019

Avrupa Koleji 6. sınıf öğrencimiz Emir Kaan Perçin 5-8 Aralık tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Ulusal Gelişim Projesi Türkiye yüzme finallerinde A1 barajını geçmiştir. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Yerli Malı Haftasını Kutladık!

14 Aralık 2019

Yerli Malı Haftasını Kutladık! Yerli Malı Haftasında öğrencilerimiz önce ülkemizde yetişen bazı yiyecekleri ve yetiştikleri bölgeleri anlattılar sonrasındaysa bugün için özel olarak getirdikleri yiyecekleri birbirlerine servis ettiler.

Rahmi Koç Müzesi- Renkli Matematik Dünyası

13 Aralık 2019

5. sınıf öğrencilerimizle Rahmi Koç Müzesi- Renkli Matematik Dünyası gezimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, etkinlikler eşliğinde renkli ve eğlenceli cisimlere dokunarak keyifle deneyler yaptılar. Atölyede yer alan 43 adet interaktif deney setleri ile matematiği eğlenerek öğrenmenin heyecanını yaşadılar.

Çamlıca Tabiat Parkı

12 Aralık 2019

Avrupa Kent Koleji 4/B sınıfı öğrencilerimiz Çamlıca Tabiat Parkına geziye gittiler. İlk olarak İBB tesislerinde kahvaltı yapan öğrencilerimiz sonrasındaysa yaşadığımız çevrenin doğal ve beşeri unsurlarını incelemek amacıyla doğa gezisi yapılar.

Sarı Top Bizde!

09 Aralık 2019

“Şiddete Nokta Koy” projesinin ilk ayağı olan “Kadına Şiddete Nokta Koy” projesi, farklı okuldan öğrenci arkadaşlarımız tarafından okulumuz öğrencilerine sunuldu. Şiddete karşı okul öğrencilerimizi bilinçlendirip, çözümcül bir anlayışla gençlerin sesi oldular. Şimdi top bizde. Bizler de Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri olarak proje grubumuzu kurup başka okullara projeyi sunmak üzere yola çıkıyoruz.

Sınav Stratejileri Sunumu

06 Aralık 2019

LGS yaklaştıkça öğrencilerimizin hem aklındaki sorular hem de stresleri artıyor. Biz de öğrencilerimizi sınava her yönüyle hazırlamak ve aklındaki sorulara yanıt bulmak amacıyla "Sınav Stratejileri" sunumu yaptık.

Kuvvet ve Enerji

05 Aralık 2019

7. sınıf öğrencilerimiz "Kuvvet ve Enerji" ünitesi kapsamı da Enerji Kaykayı Parkı simülasyonunu kullandı. Böylelikle sürtünmesiz ortamda enerjinin nasıl korunduğunu ve kinetik ile potansiyel enerjinin birbirine nasıl dönüştüğünü uygulamalı olarak öğrenmiş oldular.

Denk Kesir Posterlerimizi Gördünüz mü?

02 Aralık 2019

5. sınıf öğrencilerimiz Kesirler konusunu, renkli posterler yaparak pekiştirdiler. Öğrencilerimiz böylelikle denk kesirleri işlerken hem eğlendi hem de öğrendi.

Veli Bilgilendirme Toplantısı

30 Kasım 2019

Avrupa Kent Koleji Veli Bilgilendirme Toplantımız, Velilerimizin Yoğun Katılımıyla Devam Ediyor.

Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı Avrupa Kolejinde!

28 Kasım 2019

Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı Avrupa Kolejinde! Müzede savaşta kullanılmış ve özel olarak muhafaza edilmiş silahlar, mermiler, su mataraları ve birçok parça vardı. Bizi 1915 yılına götüren Gezici Müzeye öğrencilerimizin ilgisiyse oldukça yoğundu.

Yılın İlk Üniversite Gezisinde Durağımız Yeditepe'ydi!

26 Kasım 2019

Önce Fizyoterapi ve Hukuk bölümleri hakkında öğretim görevlileri tarafından bilgilendirilen öğrencilerimiz sonrasındaysa kampüste serbest zaman geçirerek kampüs hayatını tecrübe etmiş oldular.

Kurbağa ve Murbağa Okulumuzdaydı!

18 Kasım 2019

Kurbağa ve Murbağa kitap serisinin editörü Bade Baran söyleşi için 2. sınıf öğrencilerimizle bir araya geldi. Söyleşi sonrasında yapılan atölye çalışmasında, öğrencilerimiz kendi kurabiyelerini tasarladılar.

Atatürk Köşkü'ne Ziyarete Geldik!

18 Kasım 2019

Atatürk Köşkü'ne Ziyarete Geldik!

Haftanın Deneyleri

15 Kasım 2019

Bu hafta 6. sınıf öğrencilerimiz kalbin odacıklarını, damarlarını ve kas yapısını gözlemlemek amacıyla kalp incelemesi yaparken, 8. sınıf öğrencilerimizse katı, sıvı ve gaz basıncının nelere bağlı değişiklik gösterdiğini gözlemlemek amacıyla basınç deneyi yaptı.

Akademik Benlik Kavramı Ölçeği ve Çalışma Davranışı Değerlendirme Ölçeğini uygulanmaya başladık.

14 Kasım 2019

Akademik Benlik Kavramı Ölçeği ve Çalışma Davranışı Değerlendirme Ölçeğini uygulanmaya başladık.

Lilly and Billy 

14 Kasım 2019

Lilly and Billy 

Our 3rd graders practice Present Simple

14 Kasım 2019

"Our 3rd graders practice Present Simple questions and short answers based on communicative approach"

Hemos diseñodo cajas para guardar todas las manualidades que vamos a hacer durante este año escolar.

13 Kasım 2019

Hemos diseñodo cajas para guardar todas las manualidades que vamos a hacer durante este año escolar.

3rd graders are using the language of the unit in a personalization activity

13 Kasım 2019

3rd graders are using the language of the unit in a personalization activity

Fen laboratuvar dersinde ölçüm araçları

11 Kasım 2019

İlkokul öğrencilerimiz fen laboratuvar dersinde ölçüm araçlarını deney yaparak öğrendiler.

A bat puppet

07 Kasım 2019

A bat puppet

Avrupa Kulüp, Etkinliklerine Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

06 Kasım 2019

Avrupa Kulüp, Etkinliklerine Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Color race

06 Kasım 2019

Color race  - recognition - fine motor coordination - gross motor coordination - cognitive development - and just having lots of fun  

Hoy en nuestra clase de Español hemos hecho

05 Kasım 2019

Hoy en nuestra clase de Español hemos hecho "comecocos" para repasar todo lo que hemos aprendido de una manera lúdica.

My face 

05 Kasım 2019

My face  Face parts play an important part in a child’s cognitive and emotional development. It’s well known that as children grow up they experiment lots of new things, new smells, new faces. Here is our experiment

Halloween post cards 

04 Kasım 2019

Halloween post cards 

Story telling 

04 Kasım 2019

Story telling  Stories are, perhaps, the best way to teach life lessons to children. On this rainy day we read the Barney’s Book of Hugs.

A pumpkin craft  

04 Kasım 2019

"A pumpkin craft  Art and craft activities give kids a sense of achievement and allow them to take pride in their work and that builds confidence."

A black cat  Boo!

04 Kasım 2019

A black cat  Boo! Halloween is coming. Making art is a great way to discover that it’s okay to make errors and it can lead kids to a new idea.

A bat puppet

04 Kasım 2019

A bat puppet

¡A lanzar bolas de nieve! Así practicamos el presente continuo en nuestra clase de Español.

31 Ekim 2019

¡A lanzar bolas de nieve! Así practicamos el presente continuo en nuestra clase de Español.

Kelebek Çiftliği'ndeydik!

28 Ekim 2019

Kelebek Çiftliği'ndeydik!

Mikroskopla Toprağı İnceledik!

28 Ekim 2019

Mikroskopla Toprağı İnceledik!

Düzensiz Fiiller Nerede❓

25 Ekim 2019

Düzensiz Fiiller Nerede❓ 7. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde, okulumuzun bahçesine saklanan "düzensiz fiilleri" bulmak için kıyasıya yarıştılar. Bu etkinlikte; kelime ve anlam bilgisi, basit ifadeler ve dilbilgisi kurallarını tekrar etmenin yanı sıra "takım olarak" uyumlu hareket etmenin önemini de çalışma kağıtlarını tamamlarken tecrübe ettiler. 

El Kuklalarıyla Tanıştınız mı?

25 Ekim 2019

El Kuklalarıyla Tanıştınız mı?

Tiyatro Kulübü Çalışmalara Başladı!

23 Ekim 2019

Tiyatro Kulübü Çalışmalara Başladı!

 Şarkılarla Satranç!

22 Ekim 2019

 Şarkılarla Satranç! Görselleştirme ve canlandırma yetenekleriyle birleştirdiğimiz derslerimizde, odaklanmayı ve konsantrasyonu arttıran enstrümantel müziklerle santranç derslerimizi gerçekleştiriyoruz.

Ben Maker Avrupa'da! 

22 Ekim 2019

Ben Maker Avrupa'da! 

Şarkılarla Satranç!

22 Ekim 2019

Görselleştirme ve canlandırma yetenekleriyle birleştirdiğimiz derslerimizde, odaklanmayı ve konsantrasyonu arttıran enstrümantel müziklerle santranç derslerimizi gerçekleştiriyoruz.

Ben Maker Avrupa'da

22 Ekim 2019

Öğrencilerimiz hayal ettikleri ahşap ürünleri, 10 parmakları ile mini torna modülünü kullanarak oluştururken el, göz ve beyin koordinasyonlarını güçlendirerek , STEAM Eğitim Modeli ile üretmenin keyfine vardılar.

Sanatın dili...

21 Ekim 2019

Sanatın dili...insanoğlu geçmişten günümüze kendini ifade etme ihtiyacı duymuştur. Bu ihtiyacın doğurduğu 'Sanat've 'Sanatciyi Anaokulu 5 yaş öğrencilerimizle bu hafta Sanatsal Tasarım dersi kapsamında tanıdık. Bunun yani sira 'Frida Kahlo ' ve 'Pablo Picasso' eserlerini kolaj ve karışık teknik kullanarak röprodüksiyon yorumlama çalışmaları yaptık.

Pratik Matematik Kutusu Açıldı!

18 Ekim 2019

5. sınıf öğrencilerimizle oluşturduğumuz Pratik Matematik Kutusu, öğrencilerimizin zihinden işlemleri daha kolay yapmasına yardımcı oluyor. Çarpım tablosu, zihinden toplama-çıkarma ve sayıları yuvarlamayı daha hızlı ve eğlenceli öğreniyorlar.

Öğrencilerimizin Tatlı Telaşı!

18 Ekim 2019

Öğrencilerimiz bu hafta Mutfak Akademisi Kulübünde kakaolu ve ballı mısır gevreği toplarının yanı sıra birbirinden farklı tasarımlarla hem göze hem de damağa hitap eden pastalar yaptılar.

Küçük Ellerin Büyük Hünerleri !

17 Ekim 2019

Öğrencilerimiz, Kış Okulunda seramik plaka üzerine rölyef tekniği uygulayarak, kendi özgün tasarımlarını oluşturdular.

2. sınıf öğrencileri Fen Laboratuvarı dersi

16 Ekim 2019

Avrupa Koleji Okulları 2. sınıf öğrencileri Fen Laboratuvarı dersinde; havanın bir madde olduğunu yapılan eğlenceli deneyle tecrübe ederek öğrenmiş oldular.

Kulüp Derslerimiz Devam Ediyor!

11 Ekim 2019

3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz Kütüphane Kulübünde açık havada kitap okurken, Temel Yaşam Becerileri Kulübünde düğme dikmeyi ve ayakkabı bağcıyı bağlamayı öğrendiler.

Antrenmanlarımız Başladı! 

11 Ekim 2019

Antrenmanların ilk gününde Voleybol Kulübü parmak pas çalışırken Basketbol kulübü top sektirme çalıştı.

İskelet Çizimi

10 Ekim 2019

Fen Bilimleri dersi kapsamında bu hafta iskelet sistemimizde bulunan kemiklerin adlarını ve şekillerini öğrendik. Daha sonraysa iskelet çizimlerinin içlerini boyadık ve iskelet sistemini gösteren puzzle yaptık.

Küçük Bir Uzay Gezisi

10 Ekim 2019

Ay'ın yüzeyini gözlemlemek amacıyla bugün öğrencilerimizle "Moon Glob" uygulamasını inceledik. Bunun yanı sıra "Space 4D+" uygulamasıyla da Ay'ın yüzeyinde uzay aracımızla dolaşıp, Dünya ve Uzay istasyonlarını 3 boyutlu olarak gözlemleme şansı yakaladık.

Ay'ın Evrelerini Modelledik!

04 Ekim 2019

Öğrencilerimiz farklı malzemeler kullanarak üç boyutlu, Ay'ın evrelerini gösteren modeller tasarladılar. Öğrencilerimiz modelleri tasarlarken ayın evreleri olan yeni ay, ilk dördün, dolunay ve son dördünü araştırarak öğrenmiş oldular

Anaokulumuzdaki satranç ve kodlama derslerinden kareler

03 Ekim 2019

Anaokulumuzdaki satranç ve kodlama derslerinden kareler

Güneş Sistemindeki Gezegenlerin Modelleri

30 Eylül 2019

Öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersi kapsamında oyun hamurlarıyla Güneş sistemindeki gezegenlerin modellerini yaptılar. Bu çalışmayla gezegenlerin Güneş sistemindeki dizilimlerini de eğlenerek öğrenmiş oldular.

Doğa ve Matematik İç İçe!

27 Eylül 2019

11. sınıf öğrencilerimiz Trigonometri yardımıyla doğadaki bir ağacın veya bir nesnenin boyunu bulmayı öğrendiler. Öğrencilerimiz okulumuz bahçesindeki ağacın boyunu ölçerek uygulama yapma şansı da yakaladılar.

Türk, İslam ve Batılı gökbilimcilerin Astronomi

25 Eylül 2019

7. sınıf öğrencilerimiz Ali Kuşçu'dan Uluğ Bey'e, Isaac Newton'dan Galileo'ya Türk, İslam ve Batılı gökbilimcilerin Astronomiye sağladıkları katkıları incelediler ve posterler hazırladılar. Böylece öğrencilerimiz araştırarak öğrenmeyi de tecrübe etmiş oldular.

Öğrencilerimiz ve Aileleri İçin Oyun Vakti!

24 Eylül 2019

Anaokulu öğrencilerimiz "Ailemle Oynuyorum" etkinliğinde okullarında aileleriyle oyun oynama deneyimini yaşadılar.

Anaokulları Satranç Dersi

22 Mayıs 2019

Avrupa Koleji Anaokulları havanın güzel olmasından faydalanarak etkinliklerini dışarıya taşıdılar. Satranç dersini bahçemizdeki büyük satranç taşlarıyla oynayarak yapan sınıflarımız bu etkinlikte çok eğlendiler.

Avrupa Anadolu Lisesi Öğrencileri Karadeniz'de!

20 Mayıs 2019

Avrupa Anadolu Lisesi Öğrencileri Karadeniz'de! 

Avrupa-Kent Koleji Öğrencileri Tarih ve Şehitler Şehri Çanakkale’yi ziyaret etti. 

20 Mayıs 2019

Avrupa-Kent Koleji Öğrencileri Tarih ve Şehitler Şehri Çanakkale’yi ziyaret etti.  Öğrencilerimiz, Çanakkale Savaşı'nın yaşandığı toprakları gezerek, o günün şartlarında bölgenin stratejik önemi hakkında da bilgi sahibi oldular. Ayrıca iki günlük gezi süresince Assos ve Truva Antik kentlerini de gezdiler. 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Avrupa Kolejinde Coşkuyla Kutlandı!

17 Mayıs 2019

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Avrupa Kolejinde Coşkuyla Kutlandı! Tören, 1938'den bu yana 19 Mayıs kutlamalarının yer aldığı kısa film gösterimiyle başladı, Atatürk'ü anan öğrencilerimizin eğlenceli dans performanslarıyla sona erdi. 

Aşka Dair adlı Şiir Dinletisi

13 Mayıs 2019

Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri Türk edebiyatının ünlü sanatçıları ve yaşadıkları aşklara ilişkin şiirlerin okunduğu "Aşka Dair" adlı "Şiir Dinletisi"ni gerçekleştirdi.

Kabataş Erkek Lisesi Gezisi

10 Mayıs 2019

Avrupa Koleji Okulları 8. sınıf öğrencileri Kabataş Erkek Lisesine geziye gittiler. Rehber öğretmenler eşliğinde tarihi okulu gezen öğrencilerimiz merak ettikleri sorulara cevap buldular.

DÜNYA MİRASI GEZGİNLERİ DERNEĞİ

03 Mayıs 2019

Alanında ülkemizdeki ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olan 2010 yılından bu yana çalışmalarına büyük bir özveriyle devam eden DÜNYA MİRASI GEZGİNLERİ DERNEĞİ okulumuzda bizlerleydi. Kendilerine özverili çalışmaları için Avrupa Koleji olarak çok teşekkür ediyoruz.

Avrupa Koleji Okulları, Nesin Matematik Köyü’nde!

02 Mayıs 2019

Avrupa Koleji Okulları, Nesin Matematik Köyü’nde! 6. Sınıf öğrencilerimizle Şirince’de bulunan Nesin Matematik Köyü’ne geziye gittik. Öğrencilerimiz; doğa, tarih ve matematikle iç içe farklı bir tecrübe yaşadılar

HASMUN’19

30 Nisan 2019

HASMUN’19 Konferansına Avrupa Anadolu Lisesi olarak katıldık. Öğrencilerimiz Suriye İç Savaşı'ndan, Azınlık Haklarına kadar birçok konuda 3 gün boyunca tartışıp çözüm önerileri buldular. Outstanding Award alan öğrencimiz Yağmur Özer'e ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Türkiye Tarım Haritası

29 Nisan 2019

Öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersi kapsamında, ülkemizde yetişen tarım ürünlerini kullanarak Türkiye Tarım Haritası oluşturdular.

23 Nisan Resim Sergisi

25 Nisan 2019

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, 2. ve 3. sınıflarımızın hazırladıkları tuval üzerine röprodüksiyon ve özgün akrilik boya çalışmaları okulumuzda sergilendi. 

Kardeş Sanat Okulu Resim Sergisi

25 Nisan 2019

Bu yıl Kardeş Sanat Okulu projemiz kapsamında Kolombiya ve Bulgaristan’daki öğrencilerin “Çocuk ve Dünya Barışı“ temalı eserleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında okulumuzda sergilendi. Resimlerimizin buluştuğu bu anlamlı serginin devamını diliyoruz. 

Sahibinin Sesinden Şiirler

25 Nisan 2019

Avrupa Koleji Okulları Şiir Kulübünün “Sahibinin Sesinden Şiirler” adlı dinletisi 25 Nisan Perşembe günü gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz kendi yazdıkları şiirleri kendileri seslendirdi. 

Teknoloji ve Arkeoloji Müzesi Gezisi

24 Nisan 2019

9.sınıf öğrencilerimiz ile Tarih-Kimya-Matematik dersi uygulamalarını içeren İslam, Teknoloji ve Arkeoloji Müzesi gezimizi gerçekleştirdik.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni

23 Nisan 2019

Avrupa Kolejinde Bayram Coşkusu! Avrupa Koleji Okulları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını öğrencilerimizin hazırladığı birbirinden renkli gösterilerle kutladı.

Anaokulu Öğrencileri'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni

22 Nisan 2019

Avrupa Koleji Anaokulları öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırladıkları gösterilerini gerçekleştirdiler.

Akran İletişimi: Zorbalık Konulu Veli Semineri

19 Nisan 2019

Aile Danışmanı Psikolojik Danışman Canan Şimşek Karabulut’un sunumu ile gerçekleştirdiğimiz “Akran İletişimi: Zorbalık” konulu veli seminerinde; Zorbaca davranışlar nelerdir? Zorbalığa maruz kalan bireyler neler yapabilirler? Gibi sorularının yanıtlarını konuştuk.

Anaokulu Yedikule Hayvan Barınağı Ziyareti

18 Nisan 2019

Anaokulu Tavşanlar, Sincaplar ve Kelebekler sınıflarımız, Yedikule Hayvan Barınağındaki sevimli dostlarımıza kuru mama ve makarna götürdüler.

Teknoloji Bağımlılığı Veli Semineri

17 Nisan 2019

16 Nisan Salı günü Psikolojik Danışman-Psikoterapist Nuray YILMAZ’ın sunumu ile gerçekleştirdiğimiz “Teknoloji Bağımlılığı” konulu veli seminerinde; "Teknoloji bağımlılığı nedir?", "Çocuklar ve gençler neden teknolojiye ve oyunlara bağımlılık geliştirir?", "Teknoloji bağımlılığını önlemenin yolları nelerdir?", "Teknoloji bağımlılığına hangi müdahale yöntemleri ile yaklaşılmalıdır?" gibi soruların ve sorunların çözüm yolları ile ilgili konuştuk.

Anaokulu Kelebek Çiftliği Ziyareti

16 Nisan 2019

Anaokulu Tavşanlar, Kelebekler ve Sincaplar sınıfları Kelebek Çiftliğini ziyaret ettiler. Yumurtadan kelebeğe dönüşüm yolculuğunu gözlemleyerek nesli tükenen bu canlıları yerinde gözlemleme fırsatı buldular.

Avrupa Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Beylerbeyi Sarayı Gezisi

05 Nisan 2019

Avrupa Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencileri 19. yüzyılda padişahlara ve birçok yabancı devlet liderlerine ev sahipliği yapmış olan Beylerbeyi Sarayı'nı ziyaret ederek dönemin mimari ve sanat eserlerini yakından inceleme şansı buldular.

Avrupa Koleji Okulları Anaokulu öğrencileri baharı, yaptıkları sepetleri anaokulu bahçesinde arayarak karşıladılar.

05 Nisan 2019

Avrupa Koleji Okulları Anaokulu öğrencileri baharı, yaptıkları sepetleri anaokulu bahçesinde arayarak karşıladılar.

2. Geleneksel Anlık Görev Şenliği Tüm Lisenin Katılımıyla Gerçekleşti.

05 Nisan 2019

DI Kulübü’nün düzenlediği 2. Geleneksel Anlık Görev Şenliği tüm lisenin katılımıyla gerçekleşti. Yaratıcılığın ve eğlencenin ön planda olduğu şenlikte, öğrencilerimiz takım ruhunu oluşturmayı amaçladı. Etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Otizm Farkındalık Günü

02 Nisan 2019

Bugün Otizm Farkındalık Günü. Günün önemi ve #otizmemaviışıkyak farkındalık kampanyası sebebiyle öğrencilerimizle bilgilendirici videolar izledik, hazırladığımız posterleri okulumuza astık ve çevremizdeki herkesi bilinçlendirmek amacıyla yakamıza mavi kurdeleler taktık.

Öğrencilerimiz Ebru Tekniklerini Öğrendiler

01 Nisan 2019

10. sınıf öğrencilerimiz, Görsel Sanatlar Dersi kapsamında Ebru tekniklerini öğrendiler. Sonrasındaysa kendi özgün Ebrularını oluşturdular.

Avrupa Lisesi Oyuncuları “Uzun Bir Gece” isimli tiyatro oyunu ile 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü Kutladı.

27 Mart 2019

Avrupa Lisesi Oyuncuları “Uzun Bir Gece” isimli tiyatro oyunu ile 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı. Gündüz ve akşam gösterimleri yapılan oyunda interaktif oylama ile seyirciler de oyun sürecine dâhil edildi.

Avrupa Koleji Anaokulu Arılar, Pandalar ve Yunuslar Sınıflarındaki Öğrencilerimiz Ailelerine Portfolyo Sunumu Yaptılar.

25 Mart 2019

Avrupa Koleji Anaokulu Arılar, Pandalar ve Yunuslar sınıflarındaki öğrencilerimiz ailelerine portfolyo sunumu yaptılar. Olumlu gelişim süreçlerini bizlere sergileyen öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Dünya Su Günü, Özel Avrupa Koleji Okulları'nda Fen Bilimleri Bölümü Organizasyonunda Kutlandı.

22 Mart 2019

Dünya Su Günü, Özel Avrupa Koleji Okulları'nda Fen Bilimleri Bölümü organizasyonunda kutlandı. Bugün öğrencilerimiz güne, Dünya Su Günü şarkısı ile başladı ve okul girişlerine öğrencilerimizin yaptığı “Farklı Dillerde Su” konulu su damlaları asıldı.

Mutfak Akademisi Kulübü Bugün Hamburger, Külah Kek ve Kuymak Yaptı.

22 Mart 2019

7. ve 8. sınıf öğrencilerimizden oluşan Mutfak Akademisi Kulübü bugün hamburger, külah kek ve kuymak yaptı. Yemekleri hazırlarken oldukça eğlenen öğrencilerimiz sonrasında da hazırladıkları yemekleri tattılar.

Bugün Avrupa Koleji öğrencileri farklı renk çoraplar giyerek Down Sendromuna farkındalık yarattılar.

21 Mart 2019

Bugün Avrupa Koleji öğrencileri farklı renk çoraplar giyerek Down Sendromuna farkındalık yarattılar.

Minti'nin Avrupa Koleji Ziyareti

19 Mart 2019

Minti'nin Avrupa Koleji Ziyareti Almanca derslerimizde öğrencilerimizin severek kullandığı Minticity Online Almanca Öğrenme Programımızın kahramanı Minti okulumuzdaydı. Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de Almanca yarışmalara katılarak Mintoslarını kazandılar.

11. Sınıf Öğrencilerimiz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi HLA Doku Laboratuvarı’na Geziye Gitti!

19 Mart 2019

11. Sınıf Öğrencilerimiz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi HLA Doku Laboratuvarı’na Geziye Gitti! Öğrencilerimiz, organ bağışı öncesi ne gibi hazırlıkların yapıldığı, nelere dikkat edilmesi gerektiği, yapılan testlerin hangi cihazlarda nasıl çalıştığı konularında bilgilendirildi.

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılında Şehitlerimizi Öğrencilerimizin Hazırladığı Gösteriyle Saygı ve Gururla Andık.

18 Mart 2019

Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında şehitlerimizi öğrencilerimizin hazırladığı gösteriyle saygı ve gururla andık. Bunun yanında 8. sınıf öğrencilerimiz ise yüce Türk Bayrağımızı ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize teslim ettiler.

Alman Dil ve Kültür Etkinlikleri Kapsamında Bu Yıl da Geleneksel Fasching Kutlamamızı Gerçekleştirdik.

15 Mart 2019

Alman Dil ve Kültür Etkinlikleri kapsamında bu yıl da geleneksel Fasching kutlamamızı gerçekleştirdik. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz birbirinden renkli kostümleriyle kutlamaya renk kattılar.

Avrupa Anadolu Lisesi Öğrencileri Fenerbahçe Stadyumunda!

15 Mart 2019

Avrupa Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri Fenerbahçe Stadyumuna geziye gittiler. Fenerbahçe Müzesi’ni de gezen öğrencilerimiz, Fenerbahçe’nin 35 farklı spor dalında kazandığı ödüller ve kupaları da görme şansı yakaladılar

6. CNR Expo Kitap Fuarı

15 Mart 2019

Türkçe Bölümünün düzenlediği 6. CNR Expo Kitap Fuarı gezisinde 8. sınıf öğrencilerimiz, fuar kapsamında güncel yayınları inceleme fırsatı buldu. Ek kaynak ve edebi kaynakları inceleyen öğrencilerimiz kültürle iç içe bir gün geçirdi.

Avrupa ve Kent Koleji Öğrencileri Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde!

15 Mart 2019

Avrupa ve Kent Koleji 8. sınıf öğrencileri Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni ziyarete gittiler. Ziyarette öğrencilerimize lisenin öğrencileri de eşlik ettiler.

İlkokuldan Liseye Avrupa Koleji Öğrencileri Pi Günü’nü Kutladı.

14 Mart 2019

İlkokuldan liseye Avrupa Koleji öğrencileri Pi Günü’nü kutladı. Etkinlikte sınıflarda videolar izlendi, öğrenciler Pi temalı kurabiyeler hazırladı ve kendi Pi tişörtlerini tasarladılar.

Piyano Resitali

07 Mart 2019

Dünya Kadınlar Günü onuruna gerçekleştirilen Piyano Resitali’nde öğrencimiz Deniz Güven ve ülkemizi uluslararası platformlarda onurlandıran Nehir Özzengin, dinleyenlere büyüleyici bir performans sundu. Yine öğrencimiz Eylül Doğan’da danslarıyla onlara eşlik etti. 

Kırmızı Paletli Timsah Kitabı

04 Mart 2019

“Kırmızı Paletli Timsah” kitabının yazarı Aysun Berktay Özmen okulumuzda, 1. sınıf öğrencilerimizle eğlenceli bir söyleşi gerçekleştirip atölye çalışması yaptı. Etkinlik sonunda yazar kitaplarını öğrencilerimiz için imzalayıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir Dünya Barış’ı Konseri

01 Mart 2019

Barış Manço, aramızdan ayrılışının 20. yılında Avrupa Koleji'nde düzenlenen ‘’Bir Dünya Barış’ı’’ konser etkinliği ile anıldı.  Bu vesileyle, 7'den 77'ye  herkes için bir değer olan Barış Manço'nun şarkılarının yeni nesillere aktarılması bizleri fazlasıyla mutlu ediyor.

Galileo Tiyatro Oyunu

25 Şubat 2019

Avrupa Koleji Okulları, Amerikalı profesyonel tiyatro topluluğunu ağırladı. İngilizce olarak okulumuzda sergilenen "Galileo" oyununu, öğrencilerimiz büyük ilgi ve keyifle izledi.

Yoğunluk Kulesi Deneyi

14 Şubat 2019

Bugün, 6. sınıf öğrencilerimiz birbirine karışmayan farklı yoğunluktaki sıvıları kullanarak "Yoğunluk Kulesi" yaptılar. Öğrencilerimiz, deneyde en alttaki sıvının yoğunluğunun en fazla, en üstteki sıvının yoğunluğunun en az olduğunu kendileri deneyimleyerek öğrendi.

İstanbulu Okuyorum

14 Şubat 2019

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlattığı İstanbul’u Okuyorum Projesi’ne Avrupa Koleji Okulları olarak desteğimiz devam ediyor. Öğrencilerimiz, okuma saatinde her kitapla başka bir dünyaya konuk oluyor, kitaplarla aralarındaki bağı güçlendiriyor.

Mezunlar Konuşuyor

12 Şubat 2019

Avrupa Koleji Lisesi öğrencileri ve mezunları “Mezunlar Konuşuyor” etkinliğinde bir araya geldi.

“Bu Kemer Sana Çok Yakışır”

18 Ocak 2019

Avrupa Koleji Okulları Sosyal Bilimler Bölümü olarak 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle emniyet kemeri kullanımına dikkat çekmek ve “Bu Kemer Sana Çok Yakışır” Projesini desteklemek amacıyla derslerde konuyla ilgili videolar izleyerek “Afiş” ve “Sloganlar” hazırladık.

Karne Heyecanı

18 Ocak 2019

Dönemin son günü öğrencilerimize heyecanla bekledikleri karneleri takdim edildi.

Asit ve Baz Deneyi

16 Ocak 2019

Asit ve Baz Deneyi8. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersi kapsamında yaşamda karşılaştığımız bazı maddelerin asit mi yoksa baz mı olduğunu anlamak amacıyla çeşitli ayraçlar kullanarak deneyler yaptılar.

Dedemin Sihirli Dükkânı

15 Ocak 2019

"Dedemin Sihirli Dükkânı" kitabıyla küçük bir çocuğun gözünden el sanatlarınının sihirli dünyasını ele alan yazar Miyase Sertbarut, 2. sınıf öğrencilerimizle el sanatları hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Gıdıgıdı Mahallesi Sakinleri

11 Ocak 2019

Gıdıgıdılar Bizimle kitaplarının yazarı Banu Savu, 1. sınıf öğrencilerimizle Gıdıgıdı Mahallesi Sakinleri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Maddenin Halleri

11 Ocak 2019

6.sınıf öğrencilerimizle fen bilimleri dersinde çeşitli makarna türleri kullanarak “maddenin halleri” modelleri oluşturduk.

Sınıflar ‘Gıdıgıdılar Bizimle’ Yazar Banu Savu Etkinliği

11 Ocak 2019

‘Gıdıgıdılar Bizimle’ kitaplarının yazarı Banu Savu’yu okulumuzda ağırladık.

Sadberk Hanım Müzesi'ne ziyaret

09 Ocak 2019

Avrupa Koleji öğrencileri Sadberk Hanım Müzesi'ni ziyarete gittiler.

Sadberk Hanım Müzesi Ziyaret

29 Aralık 2018

Sadberk Hanım Müzesi ZiyaretAvrupa Koleji 7 sınıf öğrencilerimiz Azeryan Yalısı'na Sadberk Hanım Müzesini ziyarete gittiler.

Veda Dinletisi

28 Aralık 2018

Avrupa Koleji Okulları Ortaokul öğrencileri 2018’e muhteşem bir dinletiyle veda etti.

Tanzen Mit on Stage

28 Aralık 2018

Ortaokul öğrencilerimiz 2018’e dansın ve müziğin birbirine eşlik ettiği unutulmaz Tanzen Mit Música on Stage gösterisiyle veda etti.

Bilim Olimpiyatları Seçme Sınavı

28 Aralık 2018

Bugün 5 Sınıf öğrencilerimiz Bilim Olimpiyatları Seçme Sınavının 1 aşamasına girdiler.

Geleneksel Huzurevi Ziyaret

26 Aralık 2018

Avrupa Koleji Okulları 8 sınıf öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Geleneksel Huzurevi Ziyareti bu sene de farklı kuşakları bir araya getirdi.

Galata Mevlevihanesi Ziyareti

24 Aralık 2018

Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri “Galata Mevlevihanesi”ni ziyaret ettiler.

‫Alman Lisesi Ziyareti

24 Aralık 2018

Avrupa Koleji Okulları 8 sınıf öğrencilerimiz bugün Alman Lisesi'ni ziyarete gittiler.

Teacher on the Road

20 Aralık 2018

Teacher On The Road kapsamında İngiltere’den gelen eğitmen Holly Moore, öğrencilerimizle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Önce Vatan Gazetesi

18 Aralık 2018

Sanatın dünü, bugünü ve yarınının konuşulduğu usta tiyatrocu Tayfun Sav ve genç tiyatrocu Yavuz Ketenci'yle gerçekleştirdiğimiz söyleşi Önce Vatan Gazetesi'nde yayınlandı.

Elişi Kulübü Kanaviçe İşledi

15 Aralık 2018

Avrupa Koleji 7 ve 8 sınıf öğrencileri Elişi Kulübünde birbirinden renkli kanaviçeler işlediler.

Aşçılık

14 Aralık 2018

Temel Yaşam Becerileri Kulübü'nde lise öğrencilerimiz aşçılık becerilerini geliştirmek amacıyla birbirinden lezzetli avokado soslu makarna, pastırmalı hamburger ve patates kızartması hazırladılar.

Polonezköy Motivasyon Kahvaltısı

14 Aralık 2018

Avrupa ve Kent Koleji 8 sınıf öğrencilerimiz LGS'ye hazırlık sürecinde hem motivasyon sağlamak hem de sınav stresinden uzakta bir gün geçirmek amacıyla Polonezköy'e kahvaltıya gittiler.

Saint Benoit Lisesi Ziyareti

13 Aralık 2018

Avrupa Koleji Okulları 8 sınıf öğrencileri, liseleri tanımak amacıyla Saint Benoit Lisesi'ni ziyarete gittiler.

Bilgisayar ve Siber Güvenlik Uzmanı Sn. Aziz Bilgili Bizlerleydi

12 Aralık 2018

Gelişen teknolojiyle birlikte artan siber suçlara karşı farkındalığı arttırmak ve güvenli internet kullanımı hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla Bilgisayar ve Siber Güvenlik Uzmanı Sn. Aziz Bilgili bizlerleydi.

Tayfun Sav ve Yavuz Ketenci Söyleşisi

10 Aralık 2018

Avrupa Koleji Okulları öğrencileri bugün Tiyatro Sanatçısı Tayfun Sav ve Yavuz Ketenci ile tiyatro ve sinema üzerine eğlenceli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Perili Köşk Tiyatro Oyunu

07 Aralık 2018

Geçen Cuma gösterimi yapılan Perili Köşk oyununu izlemeye gelenler arasında Beykoz Omurilik Felçlileri Derneği de vardı.

Fen Bilimleri Basınç Deneyi

06 Aralık 2018

Avrupa Koleji 8. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersi kapsamında katı, sıvı ve gaz basıncının nelere bağlı olduğunu deneyler yaparak gözlemlediler.

6. Sınıf etkinlikleri -Kalp kesme -Kan bağışı- Solunum modelleri

06 Aralık 2018

6. Sınıf etkinlikleri -Kalp kesme -Kan bağışı- Solunum modelleri

7. Sınıf geri dönüşüm projesi

05 Aralık 2018

7. Sınıf geri dönüşüm projesi

Koç Üniversitesi Ziyareti

05 Aralık 2018

Avrupa Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Koç Üniversitesi'ni ziyaret ettiler.

Kadın Hakları Günü Etkinliği

05 Aralık 2018

Kadın Hakları Günü sebebiyle Avrupa Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerimizden Asya Tanyılmaz, Yaren Şirin Alaslan, Ceren Soylu, Defne İdil Emir ve İdil Özcan hazırladıkları afiş, poster ve mor kurdelelerle kadın hakları konusuna dikkat çektiler.

Stadyum ziyareti

04 Aralık 2018

Avrupa Koleji 9. Sınıf öğrencileri Beşiktaş ve Galatasaray Stadyumlarını ziyarete gittiler.

DI (Destination Imagination) Kulübü

29 Kasım 2018

Geçtiğimiz hafta Avrupa Anadolu Lisesi DI (Destination Imagination) Kulübü, basit malzemeler kullanarak anlık görevlendirmelerle kule ve denge objeleri tasarladı.

Sinan Sülün Söyleşisi

27 Kasım 2018

Hikâyelerin Yaşamımızdaki Yeri söyleşisi kapsamında Karahindiba kitabının yazarı Sayın Sinan Sülün liseli öğrencilerimizle buluştu.

Anadolu ve Mezopotamya Uygarlıkları

27 Kasım 2018

Geçen hafta Anadolu ve Mezopotamya Uygarlıkları konusu işlenirken 5. sınıf öğrencilerimizle eğlenceli bir çalışma yapıldı.

Okul Aile Birliğinin hazırladığı Öğretmenler Günü Kutlaması

26 Kasım 2018

Avrupa Koleji Okul Aile Birliğinin hazırladığı Öğretmenler Günü Kutlamasına öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz tam kadro katıldılar.

Öğretmenler günü yemeği

24 Kasım 2018

Öğretmenler günü yemeği

Doğa Kulubü

11 Kasım 2018

Doğa kulübünde, öğrencilerimizle birlikte bahçemizin bize ayrılan bölümünde sebze ve çiçek yetiştirmek için toprak havalandırma çalışmasına başladık. 

Tübitak Bilim Çocuk Dergisi

11 Kasım 2018

Avrupa Kent Koleji 2-C sınıfı öğrencilerimizden Zeynep Şentürk’ün yağtığı resim Tübitak Bilim Çocuk Dergisi’nde yayınlanmaya layık görülmüştür.

10 Kasım

10 Kasım 2018

80 yıl önce aramızdan ayrılan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü okulumuzda düzenlenen törenle andık.

LGS Bilgilendirme Semineri

08 Kasım 2018

Avrupa Koleji Okulları, Psikolojik Danışma ve Rehberlik birimi tarafından 8. sınıf öğrencilerimiz ve velileri için LGS Bilgilendirme Semineri yapıldı

lgs Semineri Etkinlik

08 Kasım 2018

Avrupa Koleji Okulları, Psikolojik Danışma ve Rehberlik birimi tarafından 8. sınıf öğrencilerimiz ve velileri için LGS Bilgilendirme Semineri yapıldı.

Laterne Festivali

07 Kasım 2018

Avrupa Koleji Okulları’nda gelenek haline gelen Laterne Festivali, bu yıl da öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla ışıl ışıl görüntülere sahne oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Anaokulu Gösterileri

29 Ekim 2018

Cumhuriyetimizin 95. Yılını Anaokulu Öğrencilerimizin Gösterisiyle Coşkuyla Kutladık!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim 2018

Avrupa Koleji Okulları olarak Cumhuriyetimizin 95. yılını öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimizin katıldığı törenle kutladık.

Anıtkabir'e ziyaret

20 Ekim 2018

Avrupa Koleji Okulları olarak içimizde hiç bir zaman eksilmeyen sevgisiyle, ilkelerine ve devrimlerine bağlılığımızı bir kez daha ifade etmek üzere Atamızın huzurundaydık. Ruhu şad olsun.

Kod Haftası Çalışmlarımız

18 Ekim 2018

Kod haftası kapsamında farklı platformlarda öğrencilerimizle yürüttüğümüz kodlama çalışmalarımız.

Dil Yeterlilik Sınavları

18 Ekim 2018

Tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

Tiyatro Kulubü sahne çalışmaları

18 Ekim 2018

Tiyatro Kulübü’nde bu hafta sahne çalışmalarına başladık.

Üsküdar Tebessüm Kahvesine gezi

15 Ekim 2018

 Kültür ve Edebiyat Kulübü olarak Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 9.sınıf öğrencilerimizle Üsküdar Tebessüm Kahvesi’ne bir gezi düzenledik.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

09 Ekim 2018

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında okulumuzun koridorlarını evlerimizdeki hayvan dostlarımızla süsledik.

Yeni Dönem

07 Eylül 2018

Yaz tatili boyunca öğrencilerimizi çok özledik.

Giresun’da engelli öğrenciler için özel eğitim okulu yaptırmak için protokol imzalandı.

06 Eylül 2018

Avrupa Okulları Mütevelli Heyeti Başkanı Talip Emiroğlu Vali Hasan Karahan ile Giresun’da engelli öğrenciler için özel eğitim okulu yaptırmak için protokol imzaladı. 

Öğrencilerimiz bir kültür gezisi kapsamında Almanya'nın Köln kentini ziyaret ediyorlar.

06 Eylül 2018

Öğrencilerimiz bir kültür gezisi kapsamında Almanya'nın Köln kentini ziyaret ediyorlar.

Gülşah Öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

06 Eylül 2018

Gülşah Öğretmenimizi çocuklarımıza yaptığı katkılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

3. Geleneksel Tiyatro Gecesi

06 Eylül 2018

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz, 6 Haziran 2017 Salı günü 18.00’de gerçekleştirilen Mutluluk temalı “3. Geleneksel Tiyatro Gecesi”nde ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı komedi oyununu başarı ile sahnelediler.

Oxford Big Read Ingilizce kitap okuma yarismasi

06 Eylül 2018

Avrupa Kent Koleji öğrencilerimiz Defne Unel,Efe Yilmaz,Neva Partal,

8. Sınıf öğrencileri, TEOG sınavı sonrası

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları 8. Sınıf öğrencileri, TEOG sınavı sonrası ülkelerini ve kültürlerini Konya-Kapadokya bölgesini gezerek tanıdılar.

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda

06 Eylül 2018

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda.

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş Denizyıldızı Sınıfı

06 Eylül 2018

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş Denizyıldızı Sınıfının yıl sonu gösterisini büyük bir coşku ile kutladık.

EFL sınavları 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü uygulandı.

06 Eylül 2018

Katılımın yüksek olduğu heyecanlı bir sınav gününü daha geride bıraktık.Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Avrupa Kent Koleji 4 yaş Kelebekler Sınıfı olarak bizde bu değeri öğrencilerimiz

06 Eylül 2018

Yardımlaşma ve İşbirliği önemli ve yaygın bir toplumsal değerdir.

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda , boğazın muhteşem manzarasında, bir masalın içinde yer alarak kahvaltı yaptık.

5 Yaş Pandalar Sınıfının yıl sonu gösterisi

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Anaokulu 5 Yaş Pandalar Sınıfının yıl sonu gösterisini büyük bir coşku ile kutladık.

8. Sınıflar "Tarihi Yarımada Gezisi

06 Eylül 2018

8. Sınıflar "Tarihi Yarımada Gezisi

Avrupa Koleji Okulları öğrencilerinden KAÇUV’a büyük destek

06 Eylül 2018

Yaz Festivalinde elde edilen gelir Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri, okul aile birliği temsilcilerimiz ve okul yöneticilerimizin katılımı ile KAÇUV yetkililerine teslim edildi

4. sınıflar’ın Ankara Anıtkabir gezisi!

06 Eylül 2018

4. Sınıf öğrencilerimiz, bu yıl gerçekleştirdikleri ikinci şehirler arası gezilerinde, Ankara ve Safranbolu' yu geziyorlar.

Veli Katılımlı İnovasyon Etkinliği

06 Eylül 2018

"Bu eğlenceli ve öğretici günümüzde etkinliğe katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederiz."

4. sınıflar Ankara & Safranbolu'yu geziyorlar!

06 Eylül 2018

4. Sınıf öğrencilerimiz, bu yıl gerçekleştirdikleri ikinci şehirler arası gezilerinde, Ankara ve Safranbolu' yu geziyorlar.

8. Sınıf öğrencilerimiz, yaşadığımız şehri tarihi ve kültürel yönleri ile yerinde incelediler

06 Eylül 2018

8. Sınıf öğrencilerimiz, yaşadığımız şehri tarihi ve kültürel yönleri ile yerinde incelenmesi kapsamında Heybeliada gezilerini gerçekleştirdiler.

5.sınıf Öğrencilerimiz İzmir Uzay Kampındaydı

06 Eylül 2018

5.sınıf öğrencilerimiz ile 26-28 Mayıs tarihleri arasında Fen Bölümü olarak planladığımız İzmir Uzay kampındaydık.

5.sınıf öğrencilerimizle matematik dersinde QR CODE etkinliği

06 Eylül 2018

Geçtiğimiz hafta  5.sınıf öğrencilerimizle matematik dersinde QR CODE etkinliği uygulandı.

1.Sınıf öğrencilerimizden muhteşem performanslar

06 Eylül 2018

Başarıyla tamamladıkları eğitim öğretim yılını birbirinden güzel sunumlarla taçlandıran 1. Sınıflarımız, geleceğimizin emin ellerde olduğunu bir kez daha gösterdiler. Sevgili öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Emir Ongar ENLİ her iki TEOG sınavında da tüm soruları doğru yanıtladı

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Kazlıçeşme Kampüsü 8. Sınıf öğrencimiz Emir Ongar ENLİ her iki TEOG sınavında da tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birinciliğine hak kazanmıştır.

Öğrencilerimiz Ve Öğretmenlerimiz Maker Hareketinin Merkezindeydiler

06 Eylül 2018

Öğrencilerimiz Ve Öğretmenlerimiz Maker Hareketinin Merkezindeydiler.

Avrupa Kent  İlkokulu Başkanlık Seçimi Tamamlandı

06 Eylül 2018

2.3. ve 4. sınıf öğrencilerimizin oyları, öğrencilerimizin kendilerini temsil edecek Başkan ve Başkan Yardımcısını belirledi.

Halloween Etkinliği

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okullarında öğrenciler Halloween etkinliği ile keyifli anlar geçirdi.Birbirinden farklı kostümleriyle kampüsümüze renk kattı :)

Yazar Rıfat Batur Avrupa Koleji Okulları'nda "Zorbalık" konulu semineri

06 Eylül 2018

Yazar Rıfat Batur Avrupa Koleji Okulları'nda "Zorbalık" konulu semineri

2. Sınıflar Kütüphane Etkinliği

06 Eylül 2018

Eskiden, yani ben çocukken öğretmenimiz araştırma ödevi verdiğinde Google amcaya değil de ansiklopedilere "sorardık".

7. Sınıf öğrencilerimiz Almanca dersinde

06 Eylül 2018

7. Sınıf öğrencilerimiz Almanca dersinde okulumuzun bahçesinde kurulan 6 farklı istasyonda Almanya ve Almanya'nın eyaletleri hakkında araştırmalar yapıp birbirleriyle yarıştılar.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü

06 Eylül 2018

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde, Avrupa Lisesi Öğrencileri tarafından Fransız yazar Moliere'in "Cimri" oyunu sergilendi.

29 Mart Tiyatrolar Haftası

06 Eylül 2018

29 Mart Tiyatrolar Haftasında Türkçe bölümünün desteğiyle Tiyatro sanatçıları Bennu Yıldırımlar ve Sevtap Çapanı okulumuzda misafir ettik.

Anaokul öğrencileri satrancı tanıyor

06 Eylül 2018

Anaokulu öğrencilerinin satrançı tanımaları ve sevmelerine yönelik faaliyetler kapsamında öğrencilerimiz birer satranç taşı oldular.

Kütüphane Haftası Etkinlikleri

06 Eylül 2018

Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında civcivler sınıfımız kendi kitap ayraçlarını oluşturduktan sonra kütüphanemizi ziyaret ederek öğretmenlerimizin masal okumasını keyifle dinlediler.

KAÇUV’u ziyaret ettik

06 Eylül 2018

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Avrupa Koleji Okul Aile Birliği Temsilcileri ve Kampüs Müdürümüz Kıymet Altunsoy ile birlikte KAÇUV’u ziyaret ettik.

Teknolojinin Doğadaki Sırrı

06 Eylül 2018

"Düşünen beyinler, yaşadıkları dünyaya daha geniş bir perspektiften bakar; daha üretken olur, toplumsal ve teknolojik ilerlemeye katkıda bulunurlar."

Avrupa Koleji Okulları 1. Sınıf Öğrencileri Kütüphane Etkinliğinde

06 Eylül 2018

Kütüphane saati etkinliğimizde bu hafta "Editör Yako" vardı. 

Portfolyo Sunumları

06 Eylül 2018

Avrupa Anaokulları, 4 ve 5 yaş öğrencilerinin Portfolyo Sunumları 26 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.

"Ergenlikte aile içi iletişim" semineri

06 Eylül 2018

24 Mart Cumartesi günü dördüncü etkinliğimizi gerçekleştirdiğimiz "anne baba okulunda"

24 Kasım Öğretmenler Günü

06 Eylül 2018

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun 24 Kasım Öğretmenler Günü

Geleneksel Yılbaşı Kermesi 20. yılında

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okullarının geleneksel Yılbaşı Kermesi 20. yılında, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı yararına düzenlendi.

Avrupa kent Koleji temsilcisini seçti

06 Eylül 2018

Okulumuzda bugün yapılan seçimlerle öğrencilerimiz, kendilerini temsil edecek öğrenci temsilcisini seçtiler.

"Hoşgeldin Bahar" teması

06 Eylül 2018

Anaokulu civcivler sınıfımız "Hoşgeldin Bahar" teması kapsamında çok renkli çalışmalar yaptılar.

“Orman hayattır” projesi

06 Eylül 2018

“Orman hayattır” projesinde Anaokulu öğrencilerimiz, ağaçların dünyanın akciğerleri olduğunu ve ağaçların korumasının ne kadar önemli olduğunu kavradılar.

Troy Mun

06 Eylül 2018

Private Avrupa College students attended in TROYMUN conference which was organized in Çanakkale on 16-20 November and they represented our school  successfully.

22 Mart Dünya Su Günü

06 Eylül 2018

22 Mart Dünya Su Gününü, Avrupa Koleji Okullarında Fen Bilimleri Bölümü organizasyonunda kutladık.

"Minticity"nin sevimli maskotu

06 Eylül 2018

Öğrencilerimizin severek ve eğlenerek Almanca öğrendikleri online programımız "Minticity"nin sevimli maskotu Minti okulumuzdaydı.

“Geleceğimi koruyorum” projesi

06 Eylül 2018

Orman haftası (21-26 mart) ve ağaç bayramı etkinliği kapsamında “geleceğimi koruyorum” projesi ile öğrencilerimize ormanların değeri ve önemi anlatıldı. Öğrencilerimiz evlerinden getirdikleri rulolarla kendi ormanlarını tasarladılar.

"Teknoloji ve Çocuk" başlıklı seminer

06 Eylül 2018

Okulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından organize edilen uzman-veli seminerlerinin ikinci oturumu 20 Mart Salı günü gerçekleştirilmiştir. Uzm.Klin.Psk.Levent Kayıkçı'nın "Teknoloji ve Çocuk" başlıklı semineri interaktif  olarak gerçekleştirilmiş.

Anaokulu Değerler Eğitimi Barış Sunumu

06 Eylül 2018

Değerler Eğitimi kapsamında “Barış” temalı sunumumuzda  Avrupa Kent Anaokulu Denizyıldızı sınıfı “Kar Benek, Kara Benek” adlı dramayı hem öğrencilerimize hem de velilerimize sunarak barışın ne kadar önemli olduğunu ve korunması gerektiğini anlattılar. 

Masakcı anne

06 Eylül 2018

ilkokul 1. sınıflar 15 günde 1, 1 annemizi okula davet ediyoruz. Sırası ile tüm velilerimiz 40 dk bizimle birlikte olacaklar. 

'Ergenlik Dönemi' sunumu

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi, 5. sınıf öğrencilerimiz için 'Ergenlik Dönemi' sunumu gerçekleştirmiştir. Ergenlik döneminde yaşanan fiziksel ve biyolojik değişimler hakkında bilgi verilmiştir.

DI ( Destination Imagination) Kulübü

06 Eylül 2018

Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonlarından biri olan DI sürece odaklı problem çözme becerisini temel alır. Bu program ,gençlerin yaratıcılık eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı iyi kullanma ve problem çözme becerilerini kazandırmayı amaçlayan bir programdır.

2017-2018 eğitim sezonunun ilk yarısı

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları Ailesi 2017-2018 eğitim sezonunun ilk yarısını bu güzel kareler ile tamamladı. Tüm öğrenci ve velilerimize keyifli bir yarıyıl tatili diliyoruz :)

Ahenk Dergisi

06 Eylül 2018

Avrupa Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Kültür-Sanat Dergisi “Ahenk” ilk sayısıyla okuyucularıyla buluştu.

Özel Avrupa Anadolu Lisesi 10. ve 11. sınıf

06 Eylül 2018

Özel Avrupa Anadolu Lisesi 10. ve 11. sınıf öğrencileri 1. dönemde Franz Kafka'nın büyük eseri “DÖNÜŞÜM” ile yeni nesil yazarlarımızdan Hakan Bıçakcı'nın “DOĞA TARİHİ” kitaplarını karşılaştırmalı olarak okudular.

Tarih Dersi

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Lisesi tarih dersinin önemini vurgulamanın en kalıcı yanı tarihi bilimsel belgelerle kanıtlamaktır düşüncesinden yola çıkarak, "Tarih ve Tarih Yazıcılığı" ünitesini işleyen 9.sınıf öğrencilerimiz tam 109 yıl öncesine gittiler.Osmanlı Döneminde Kuzey Afrika'da yapılan tatbikatı anlatan ,1.elden kaynak olan 1908 yılında basılmış "Askeri Mecmua-i Fünun'u "inceledi.

Kent Minik Gazeteciler Klübü

06 Eylül 2018

Avrupa Kent İlkokulu 2C SINIFI ÖĞRENCİSİ RUMİ ÇINAR BAYTAK IN babası HABERTÜRK Grafikeri ve Karikatüristi Can BAYTAK Kent Minik Gazeteciler Klübündeki öğrencilerimizin sorularını cevaplandırdı.

2018 Merkezi Sınav Başvuru

06 Eylül 2018

Katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

"Aile İçi Etkili İletişim" başlıklı seminer

06 Eylül 2018

Okulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından organize edilen uzman-veli seminerlerinin 3. oturumu 12 Nisan Salı günü gerçekleştirilmiştir.

Anne Baba Okulu’nun 3.oturumu

06 Eylül 2018

Katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Avrupa Koleji Anaokulunun Laternenfest Etkinliği

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Koleji Anaokulunun Laternenfest Etkinliği

"Sprachenwoche am Avrupa Koleji " - Avrupa Koleji Dil Haftası

06 Eylül 2018

"Sprachenwoche am Avrupa Koleji " - Avrupa Koleji Dil Haftası Almanca Dil Haftası" kapsamında tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerimizle Almanca dil bilgimizi sınıf içi ve sınıf dışı birçok farklı etkinlikle kullanarak keyifli anlar yaşadık.

Özel Avrupa Anadolu Lisesi mezunları

06 Eylül 2018

Özel Avrupa Anadolu Lisesi mezunu olup şuan üniversitede öğrenim gören mezunlarımız, 8.sınıf ve 12. sınıf öğrencilerimiz ile buluştular.

100. Etkinliği

06 Eylül 2018

Anaokulu öğrencilerimizin yılın başından beri heyecanla beklediği 100. Gün partisini çeşitli etkinliklerle okulumuzda kutladık.

ilkbaharın ve güneşli havanın keyfi

06 Eylül 2018

Anaokulu sınıflarınız ilkbaharın ve güneşli havanın keyfini çimlerde renkli etkinlikler yaparak çıkardı.

"Türkiye Omurilik Felçlileri" için başlatılan Mavi Kapak etkinliği

06 Eylül 2018

Destek olan öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kan Testi

06 Eylül 2018

Avrupa Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencilerinin "kalıtım ve biyolojik çeşitlilik ünitesi" kapsamında kan grubu tayini yapıldı.

Sen Bir Robot Değilsin

06 Eylül 2018

1B (AVRUPA) sınıfı öğrencileri ile kütüphane saatimizde "Sen Bir Robot Değilsin" adlı kitabı okuduk. Hikaye sonrası "Bir robot icat edecek olsaydık hangi işimizi kolaylaştırmasını isterdik?" sorusu üzerine düşünüp hayal kurduk.

Avupa Koleji Anaokulunda Yerli Malı Haftası

06 Eylül 2018

Yerli Malı Haftasının amacı tutumlu olmak, elindekilerin değerini bilmek ve Türkiye’de üretilen ürünler hakkında öğrencileri bilinçlendirmektir.

Avrupa Kent Koleji Anaokulunda Yerli Malı Haftası

06 Eylül 2018

Yerli Malı Haftasının amacı tutumlu olmak, elindekilerin değerini bilmek ve Türkiye’de üretilen ürünler hakkında öğrencileri bilinçlendirmektir.

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı

06 Eylül 2018

Özel Avrupa Okulları Rehberlik Servisi 11.ve 12.sınıf öğrencilerimize "Yükseköğretim Kurumları Sınavı" olarak adı değişen üniversite sınav sistemi ile ilgili seminer gerçekleştirdi.

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı

06 Eylül 2018

Özel Avrupa Okulları Rehberlik Servisi 11.ve 12.sınıf öğrencilerimize "Yükseköğretim Kurumları Sınavı" olarak adı değişen üniversite sınav sistemi ile ilgili seminer gerçekleştirdi.

Dil Haftasi etkinlikleri

06 Eylül 2018

9-13 Nisan Dil Haftasi kapsamında Avrupa Kent Koleji 5 6 7.sinif ögrencilerimiz Ingilizce ve Ispanyolca bolumlerinin hazirladigi oyunlar ve etkinliklerle ogrendijleri dili kullanirken keyifli vakit gecirdiler.

İstanbul gençlik ve çocuk bienali

06 Eylül 2018

Bu yıl 5. Düzenlenen İSTANBUL ÇOCUK VE GENÇLİK BİENALİ'ne kabul edilen projemiz kapsamında Avrupa Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Temel Yaşam Becerileri Kulübü olarak çalışmalarına devam ediyor.

Baharın gelişini kutladık

06 Eylül 2018

Anaokulu Sincaplar, Kelebekler, Denizyıldızı ve Ördekler sınıflarımız bahçemizde kendilerine özel olarak hazırlanmış sepetleriyle baharın gelişini kutladılar.

"Anne Baba Okulu" programı

06 Eylül 2018

"Anne Baba Okulu" programı

"Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite" Semineri

06 Eylül 2018

Okulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından organize edilen oturumun ilki 12 Mart Salı günü Nilüfer Tapan Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Tipoloji Kuramı

06 Eylül 2018

Eğitsel, askeri ve psikiyatrik kurumlarda çalışmış bir meslek danışmanı olan John L. Holland tarafından geliştirilen Tipoloji Kuramı’nda altı kişilik tipi belirlenmiştir. Bu kuramda tipler; gerçekçi, araştırmacı, gelenekçi, girişimci, sosyal ve yaratıcı olarak sınıflandırılır. Holland Mesleki Tercih Envanteri de Tipoloji Kuramı’nın uygulaması olarak kabul edilir.

Sonseray Şıkrak Ahşap Oyuncak ve Bez Bebek Atölyesi

06 Eylül 2018

Anaokulu öğrencilerimiz, Sonseray Şıkrak Ahşap Oyuncak ve Bez Bebek Atölyesinde kendi oyuncaklarını oluşturarak keyifli vakit geçirdiler.

Yedikule Hayvan Barınağını ziyaret

06 Eylül 2018

Anaokulu Kelebekler, Sincaplar ve Tavşanlar sınıflarımız Yedikule Hayvan Barınağını ziyaret ederek sevimli dostlarla eğlenceli vakit geçirdiler.

Avrupa Koleji'nde Geleneksel "Fasching Kutlaması"

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji'nde Geleneksel "Fasching Kutlaması". Her yıl düzenlediğimiz ve büyük bir coşkuyla kutladığımız geleneksel "Fasching" etkinliğimizi bu yıl da gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte çok eğlendiler.

“Gezici Kitap Evi Deniz Papağanı Pafin” Ziyareti

06 Eylül 2018

11-12-18 ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek bu etkinlik Avrupa-Kent Anaokulu İlkokulu tarafından düzenlenmiştir.

"Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite" Semineri

06 Eylül 2018

Okulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından organize edilen oturumun ilki 12 Mart Salı günü Nilüfer Tapan Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Fit1/Fit2 Almanca dil sertifikası

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da Alman Kültür Merkezi - Goethe Institut tarafından okulumuzda düzenlenen Fit1/Fit2 Almanca dil sertifikası sınavları 8 - 9 Mayıs 2018 tarihlerinde yapıldı...

Almanca Kukla Tiyatrosu

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji 1.2.ve 3.sınıf öğrencilerimiz Alman Kültür Merkezinin desteği ile okulumuza gelen Uwe Spiellmann'ın sunduğu Almanca Kukla Tiyatrosunda keyifli vakit geçirdiler.

İstanbul gençlik ve çocuk bienali

06 Eylül 2018

Bu yıl beşincisi düzenlenen İSTANBUL ÇOCUK VE GENÇLİK BİENALİ'ne kabul edilen projemiz kapsamında Ortaokul öğrencilerimiz ile çalışmalarımız devam ediyor.

Avrupa Koleji Okulları Kabul Sınavı

06 Eylül 2018

4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Avrupa Koleji Okulları Kabul Sınavı ilk oturumu tamamlandı.

Almanca Sertifika Töreni

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji öğrencileri Alman Kültür Merkezinin düzenlediği Almanca Fit1 / Fit 2 sınavlarına girerek başarı gösterdiler.

EFL ve Cambridge Sertifika Töreni

06 Eylül 2018

Avrupa Kent Koleji'nde gerçekleştirilen Kent State Üniversitesi EFL ve Cambridge Universitesi YLE/KET/PET İngilizce sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimiz sertifikalarını velilerimizin de katıldığı törenle ile aldılar.

Avrupa Koleji Okulları Anasınıflarımız

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları Anasınıflarımız; Denizyıldızı, Ördekler, Pandalar ve Yunuslar sene boyu yapmış oldukları çalışmalarını gösterileriyle taçlandırarak, velilerine gösterme fırsatı yakaladılar...

Anaokulu Yunuslar sınıfımız

06 Eylül 2018

Anaokulu Yunuslar sınıfımız değerler eğitimi kapsamında özgüven temalı green screen çekimlerini sahnede sundular.

Finlandiya, Polonya ve Fransa'daki partner okullarımızda

06 Eylül 2018

Finlandiya, Polonya ve Fransa'daki partner okullarımızdan mektuplarımız gelmeye devam ediyor.

Sırbistan'ın "Rhythm of Europe"

06 Eylül 2018

Sırbistan'ın "Rhythm of Europe" çocuk şarkı yarışmasında, Türkiye adına yarışan ve birinci olan yarışmacıları Avrupa Koleji'nde misafir ettik.

MUNTR 2018(Model United Nations) etkinliği

06 Eylül 2018

MUNTR 2018(Model United Nations) etkinliği çerçevesinde, bu yıl farklı okullardan seçilen 500 lise öğrencisi dünya sorunlarını tartışacaklar.

İnovasyon ve Girişimcilik Haftası

06 Eylül 2018

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası (Born Global İstanbul) kapsamında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Avrupa Kent Koleji Okul Aile Birliği

06 Eylül 2018

Avrupa Kent Koleji Okul Aile Birliği, her hafta cuma günü hazırlıyor.

Kitap okumayı aşılamak

06 Eylül 2018

Annemiz Masal Okuyor etkinliği Avrupa Kent Koleji 1-B sınıfında devam ediyor.

Öğrendiğim dilin kültürünüde öğreniyorum

06 Eylül 2018

Festivale birbirinden ilginç kostüm ve maskelerle katılan öğrencilerimiz güzel anlar yaşadılar.

İçimizden Biri Atatürk

06 Eylül 2018

Arş. Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı "İçimizden Biri Atatürk" başlıklı konferansında Avrupa Koleji Okulları öğrencileri ile buluştu.

Okul servislerimizde güvenlik toplantısı

06 Eylül 2018

Avrupa Eğitim Kurumları ve  Nergiz Turizm Şirketi iş birliğinde  05.10.2017 tarihinde Avrupa Eğitim Kurumları çatısı altında  hizmet  içi eğitim programı düzenlenmiştir.

Anaokulu Kelebekler Sınıfı

06 Eylül 2018

Anaokulu Kelebekler Sınıfımız yardımlaşma ve işbirliğinin önemini "Dev Havuç" draması eşliğinde eğlenerek anladılar.

Amerikalı profesyonel oyuncular

06 Eylül 2018

Amerikalı profesyonel oyuncuların yer aldığı ArtSpot Educational Theatre tarafından "Cleopatra" oyunu sahnelendi. Program öğrencilerimizin oyuncularla çektirdikleri hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Cuma kermesleri

06 Eylül 2018

Cuma kermeslerinden elde ettiğimiz gelirin hepsini KAÇUV'a bağışladık!

Avrupa Koleji Okulları Rehberlik Birimi

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları Rehberlik Birimi tarafından düzenlenen, "Anne Baba Okulu" programının ilk oturumu olan "Çocuklarda Kaygı ve Kaygılarla Baş Etme Yöntemleri" etkinliği 3 Mart Cumartesi günü, okulumuzda gerçekleştirilmiştir. Programa katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Avrupa Koleji Anaokulu Yunuslar

06 Eylül 2018

Avrupa Koleji Anaokulu Yunuslar, Pandalar, Ördekler ve Denizyıldızı sınıflarımız; Planetaryum'da uzayın 3 boyutlu halini yaşadılar. Yaş gruplarına göre hazırlanan filmleri uzman astronomlar eşliğinde izleyerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Hoşgeldin Bahar.

04 Eylül 2018

Hoşgeldin Bahar. Temel Yaşam Becerileri kulübümüzde ortaokul öğrencilerimiz güneşin ve doğanın tadını, hazırladıkları yemekleri afiyetle yiyerek çıkardılar.

Kent 1B sınıfı

04 Eylül 2018

Kent 1B sınıfı Avrupa Koleji Okulları, Kent Koleji 1B sınıfı öğrencileri Eyüp Oyuncak Müzesinde unutulmuş oyuncaklar ile buluştu...

Avrupa Koleji İlkokul Öğrencileri

04 Eylül 2018

Avrupa Koleji İlkokul Öğrencileri Finlandiya, Polonya ve Fransa'daki partner okullarımızdan mektuplarımız gelmeye devam ediyor. eTwinning projesi kapsamında öğrencilerimizin yaşıtları olan arkadaşlarına gönderdikleri mektuplara gelen cevaplar herkesi çok sevindirdi.

Kodlama Saati Haftası

04 Eylül 2018

Kodlama Saati Haftası kapsamında Avrupa Koleji Okullarında her yaş grubunda farklı uygulamalar üzerinden kodlama etkinlikleri düzenlendi.

Avrupa Koleji 1/ A sınıfı Ekoloji Kulübü

04 Eylül 2018

Avrupa Koleji 1/ A sınıfı Ekoloji Kulübü bahçemize yeni çiçekler ekerek, çevre güzelliğine katkıda bulundular. "Her çocuk bir çiçektir, her çiçekte bir çocuktur." İkisi de ilgi bekler. Doğayı seviyoruz.

Model Birleşmiş Milletler Paylaşımı

04 Eylül 2018

MUN (Model Birleşmiş Milletler  lise ve üniversitelerde, ders dışı bir etkinlik olarak uygulanan, gençlerin bir Birleşmiş Milletler delegesi rolünü üstlendiği ve bunun kapsamında çeşitli Birleşmiş Milletler komitelerinde  dünya konularını tartıştığı bir organizasyondur. 

Avrupa Koleji İlkokulu 1.2.3 sınıflarımız Portfolyo sunumları

04 Eylül 2018

Avrupa Koleji İlkokulu 1.2.3 sınıflarımız Portfolyo sunumlarını gerçekleştirdiler.

Avrupa Kent Ortaokulu Fen Bilimleri

04 Eylül 2018

Avrupa Kent Ortaokulu Fen Bilimleri dersi 'Ayın Evreleri' etkinliğimiz Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Kent Koleji 5.sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde, Ay’ın Evrelerini daha kalıcı bir şekilde öğrenmek için 3 boyutlu düzenek hazırladı. Öğrencilerimiz, Ay’ın Evrelerinin Dünya’dan bakıldığında nasıl göründüğünü oyunlaştırarak görsel hafızalarını güçlendirdi.

Avrupa Koleji İlkokulu 1.2.3 sınıflarımız Portfolyo sunumları

04 Eylül 2018

Avrupa Koleji İlkokulu 1.2.3 sınıflarımız Portfolyo sunumlarını gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz Göktuğ Canbaba'yla Buluştu.

04 Eylül 2018

Öğrencilerimiz Göktuğ Canbaba'yla Buluştu. "Arayış Ormanı" romanının yazarı Canbaba, öğrencilerimizle birlikte kitapları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Avrupa Koleji Anaokulu

04 Eylül 2018

Avrupa Koleji Anaokulu, öğrencileri güne dans ederek başlıyor. Herkese iyi haftalar :)

"Mektubumuz Var"

04 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları'nın "eTwinning" projesi kapsamında yürüttüğü "Almanca Mektup Arkadaşlığı" çalışması keyifli bir şekilde sürüyor. Öğrencilerimiz Finlandiya, Polonya ve Fransa'daki partner okullarımızdaki arkadaşlarına mektup yazdılar ve üzerinden çok geçmeden mektuplarına cevap aldılar. Böylelikle hem eğlendik, hem öğrendik ve yeni arkadaşlıklar kurduk.

1 - 7 Mart Deprem Haftası

04 Eylül 2018

Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri, 1 - 7 Mart Deprem Haftası kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Geoteknik Anabilim Dalı...

Avrupa Koleji Okulları Laterne Festivali

04 Eylül 2018

Avrupa Koleji Okulları Laterne Festivali, 2. gününde Avrupa Koleji İlkokul Öğrencilerinin gösterileriyle son buldu.

Akademik Açılış

27 Ağustos 2018

Avrupa Koleji Okulları, 2018-2019 eğitim dönemi Akademik Açılış Töreni gerçekleşti.

Kolej Mezuniyeti

11 Haziran 2018

Kolej Mezuniyeti

19 Mayıs Töreni

19 Mayıs 2018

19 Mayıs Töreni

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni

18 Mayıs 2018

"18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni" için  Nilüfer Tapan Konferans Salonunda, Avrupa Koleji ve Avrupa Kent Koleji öğrencilerimizin sergilemiş oldukları tiyatro gösterimi ve ardından birbirinden güzel Çanakkale türküleriyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi saygıyla andık.

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Gezisi

11 Mayıs 2018

Çarşamba günü İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienaldeydik.Öğrencilerimizin eserleri sergilendi..

Şirince Nesin Matematik Köyü Gezimizi Düzenledik

08 Mayıs 2018

4-6 Mayıs tarihleri arasında Şirince Nesin Matematik Köyü gezimizi düzenledik. Dolu dolu doğayı, kültürü ve matematik bilimini yaşama fırsatı bulduk...

Avrupa Koleji Okulları Çanakkale'de.

04 Mayıs 2018

Avrupa Koleji Okulları Çanakkale'de.Tarihimizi, geçmişimizi bilmek bize çok şey kazandıracaktır. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı

23 Nisan 2018

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı

Anaokullarımız 23 Nisan Çocuk Bayramını çoşkuyla kutladılar

20 Nisan 2018

Anaokullarımız 23 Nisan Çocuk Bayramını çoşkuyla kutladılar.

Kelebekler Çiftliğine gezi

20 Nisan 2018

Tavşanlar, Sincaplar ve Kelebekler Sınıflarımız Kelebekler Çiftliği’ne giderek yumurtadan kelebeğe dönüşümün muhteşem yolculuğuna şahit olarak doğayla iç içe bir gün geçirdiler...

Barınak gezimiz

19 Nisan 2018

‘Tanısan Seversin’ projesi kapsamında hayvan dostlarımız ile çok keyifli anlar yaşandık...

Cam Ocağı Vakfına gezi düzenledik.

16 Nisan 2018

10.sınıf öğrencilerimizle kimya dersimiz kapsamında Cam Ocağı Vakfına gezi düzenledik.

Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsüne gezi

04 Nisan 2018

11 Fen sınıfı öğrencilerimizle Biyoloji dersi kapsamında, Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsüne gezi düzenledik.

KOÇ Üniversitesine gezi

30 Mart 2018

12.sınıf öğrencilerimizle üniversiteye giriş sınavı öncesi motivasyon sağlamak amacıyla KOÇ Üniversitesine gezi düzenledik.

Balkan turu

29 Mart 2018

22-25 Mart tarihleri arasında Rumeli'deki Türk izlerini öğrencilerimizle eğlenerek ve gezerek keşfettik.

Discovery Museum’u ziyaret

28 Mart 2018

Civcivler, Tavşanlar, Kelebekler ve Sincaplar sınıflarımız Discovery Museum’u ziyaret ettiler. Kendi hikayelerinin kahramanları olarak özgüvenlerini geliştirerek, yaratıcı düşünmelerine katkı sağladılar.

Edirne gezisi

23 Mart 2018

Öğrencilerimizle Edirne şehrimizin tarihi mekanları olan;Selimiye Cami, Yıldırım Beyazıt Cami, Lala Paşa Cami, Üç Şerefeli Cami, Sarayiçi, (Kırkpınar) Cihannüma Kasrı, Babüssade, Arasta Çarşısı, Şükrü Paşa Anıtı, Lozan Anıtı gezildi. Türk tarihimizi gezerek ve eğlenerek öğrendik.

Zeytinburnu Semiha Şakir Huzurevi’ni ziyaret

19 Mart 2018

Özel Avrupa Anadolu Lisesi 9-C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Melek Büşra YILMAZ rehberliğinde Zeytinburnu Semiha Şakir Huzurevi’ni ziyaret etti.

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsüne Gezi

07 Mart 2018

Avrupa Anadolu Lisesi 12.Sınıf öğrencilerimizin üniversiteye giriş sınavı öncesi motivasyon sağlamak amacıyla Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsüne 5 Mart Pazartesi günü gezi düzenledi.

Orhan Kemal Müzesi ve TÜRVAK Gezisi

19 Ocak 2018

12. sınıf öğrencilerimizle “Cumhuriyet Dönemi Anlatmaya Bağlı Metinler” ve “Cumhuriyet Dönemi Göstermeye Bağlı Metinler” üniteleri kapsamında Orhan Kemal Müzesi’ni ve TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi ve Sanat Kitaplığı’nı ziyaret ettik. 

Karanlıkta Diyalog Müzesine Ziyaret

09 Ocak 2018

Avrupa Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencileri “Karanlıkta Diyalog Müzesi”ni ziyaret ederek görme engelli bireylerin yaşantılarını anlamaya çalıştılar.

Anaokulu Santral İstanbul Enerji Müzesi Gezisi

05 Ocak 2018

Anaokulu Denizyıldızları, Ördekler, Pandalar ve Yunuslar sınıflarımız Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsünde, Enerji Müzesini ziyaret ettiler.

Anaokulu Bakırköy İtfaiyesi Gezisi

03 Ocak 2018

Tavşanlar, Sincaplar ve Kelebekler sınıflarımız, acil durumlarda itfaiyenin önemini ve görevlerini anlamak amacıyla Bakırköy İtfaiye ’sini ziyaret ettiler. Uzman kişilerden bilgi aldıktan sonra, maket ev görselinde ki yangını söndürürken çok eğlendiler. 

Avrupa Kent Anaokulu Halk Ekmek Fabrikası Gezisi

02 Ocak 2018

Anaokulu 5 yaş Denizyıldızı ve Ördekler sınıflarımız Halk Ekmek Fabrikası’na giderek, önce barkovizyon sunumu ile ekmeğin nasıl yapıldığını öğrendiler. Daha sonra ve galoşlarımızı giyerek ekmeklerin nasıl el değmeden hijyenik ortamlarda üretildiğini yerinde gördüler.

3.Sınıflarımızın Rahmi Koç Müze Gezisi

29 Aralık 2017

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Koleji 3. sınıf öğrencileri “İcatlar” konulu 3.PYP ünitesi kapsamında Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret etti.

Beykoz Cam Ocağı Gezisi

28 Aralık 2017

Kent 4. Sınıf öğrencilerimiz Beykoz Cam Ocağını ziyaret ettiler.

Galata Mevlevihanesi'ne gezimiz

27 Aralık 2017

Mevlevilik; tamamen sevgi ve hoşgörü üzerine kurulmuş bir müessesedir. Hazreti Mevlâna, yaradana gönül veren, bütün dünyadaki yaratıkları yaradandan ötürü sevmeyi ve bizlere sevgiden söz etmeyi öğreten bir aşk piridir.

Türker İnanoğlu Vakfına (TÜRVAK) gezi düzenledik

15 Aralık 2017

Avrupa Koleji Okulları, Ortaokul Tiyatro Kulübü öğrencileri kulüp ders saatinde Türker İnanoğlu Vakfına (TÜRVAK) gezi düzenledi.

Miniatürk Gezisi

13 Aralık 2017

Avrupa Koleji Okulları, 2. sınıflarımız geçmişten günümüze yaşanılan evleri açık hava müzesinde gözlemlemek ve bilgi edinmek için Miniatürk’ü ziyaret ettiler.

İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Bilim Merkezine gezi

06 Aralık 2017

Avrupa Koleji Okulları, 11. sınıf sayısal öğrencileri fizik dersi "Enerji" ünitesi kapsamında İTÜ Nükleer Bilim Merkezi'nde,  Nükleer Teknoloji konulu bilgilendirme gezisi gerçekleştirdiler.

FOX TV stüdyosunu ziyaret

06 Aralık 2017

Tiyatro Kulübümüz, kulüp dersinde FOX TV stüdyosunu ziyaret ederek Muhabir Nazlı Yerebasmaz ve Fatih Portakal ile söyleşi gerçekleştirerek keyifli bir gün geçirdiler.

FOX TV stüdyosunu ziyaret

06 Aralık 2017

Tiyatro Kulübümüz, kulüp dersinde FOX TV stüdyosunu ziyaret ederek Muhabir Nazlı Yerebasmaz ve Fatih Portakal ile söyleşi gerçekleştirerek keyifli bir gün geçirdiler.

1.sınıf öğrencileri Rahmi Koç Müzesi'ni ziyaret ettiler

30 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Kent Koleji 1.sınıf öğrencileri Rahmi Koç Müzesi'ni ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz, geçmişten günümüze kullanılan ulaşım araçlarını inceleyerek geçmişe doğru kısa bir yolculuğa çıktılar.

Avrupa Okulları 3.Sınıflar Sakıp Sabancı Müzesindeydi

29 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Koleji 3. sınıflar ile işlemekte olduğumuz PYP temamız "Kendimizi İfade Etme Biçimiz" dir.

Sabancı Müzesine gezimiz

24 Kasım 2017

Sabancı Müzesi.

Avrupa Kent Anaokulu Dolmabahçe Sarayı Gezisi

23 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Kent Anaokulu Denizyıldızı ve Ördekler Sınıflarımız, 22 Kasım Çarşamba günü Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ederek hem sarayın eşsiz mimarisini hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yumduğu odayı görme fırsatı yakaladılar. 

Avrupa Anaokulu Dolmabahçe Sarayı Gezisi

23 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Anaokulu Pandalar ve Yunuslar Sınıflarımız, 22 Kasım Çarşamba günü Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ederek hem sarayın eşsiz mimarisini hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yumduğu odayı görme fırsatı yakaladılar. 

Sabancı Müzesine gezi

18 Kasım 2017

Sabancı Müzesi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenini çelenk konulması, saygı duruşu ve istiklal marşı 

10 Kasım 2017

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında saygı ve özlem ile andık.10 Kasım Atatürk’ü Anma Programımız, çelenklerin anıta sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Florya Atatürk Deniz Köşküne Gezi

10 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları, 1.sınıf öğrencileri 10 Kasım sabahı Florya Atatürk Deniz Köşkünde, Atatürk’ü Anma Törenine katıldılar.

Avrupa Anaokulu Atatürk Florya Köşkü Gezisi

09 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Koleji Anaokulu Tavşanlar ve Civcivler sınıflarımız Atatürk Haftası kapsamında Florya Atatürk Deniz Köşkü’nü ziyaret ederek Atatürk’ün hayatıyla ilgili detayları yerinde inceleme fırsatı buldular.

AVCILAR ATATÜRK EVİ GEZİSİ

07 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları, Avrupa Koleji İlkokulu 2.sınıf öğrencilerimiz Atatürk'ün yaşadığı yeri  gezip, görerek tanımak ve Atatürk'ün hayatı ile ilgili bilgi edinmek için Avcılar Atatürk Evi'ni ziyaret ettiler. 

Avrupa Koleji Okulları 4.sınıf öğrencileri, Ata’nın huzurunda.

03 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları 4.sınıf öğrencileri, Ata’nın huzurunda.

Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesini ziyaret

02 Kasım 2017

Avrupa Koleji Okulları öğrencileri, Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesini ziyaret etti.

Avrupa Koleji Anaokulları, Cumhuriyetin 94. Yaşını büyük coşkuyla kutladı

29 Ekim 2017

Avrupa Koleji Anaokulları, Cumhuriyetin 94. Yaşını büyük coşkuyla kutladı. Okulumuzda bayram sevinci en miniklerimiz gösterisiyle başladı.            

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

29 Ekim 2017

Avrupa Koleji Okulları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı çoşkuyla kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterileri

29 Ekim 2017

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterileri

Çanakkale Şehitliği’nde kahramanları ziyaret

27 Ekim 2017

Avrupa Koleji Okulları 7. Sınıf öğrencilerimiz tarih bilinci kazanmak  için  vatanımız uğruna canlarını feda etmiş  kahramanları Çanakkale Şehitliği’nde ziyaret etti.

Kültür ve  Miras' ünitesi çerçevesinde Boğaz Turu Gezimiz

24 Ekim 2017

5. sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersinin “Kültür ve Miras” ünitesinde yer alan “Güzel Ülkem” konusu kapsamında, tarihi güzelliklerimizi ve tarihi yapıtlarımızı yakından tanımak için Boğaz Turu Gezisi gerçekleştirmiştir.

Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu

16 Ekim 2017

Bu yıl 21.'si gerçekleştirilen Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu'nda Avrupa Koleji Kazlıçeşme ve Avrupa Koleji Acıbadem Kampüslerinden 16 öğretmen ve yönetici kurumumuzu temsil etmiştir.

6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu

06 Ekim 2017

 6 Ekim İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşu Avrupa Koleji'nde törenle kutlandı.

Avrupa Koleji Okulu öğrencileri Silikon Vadisi etkinliğinde keyifli anlar geçirdi...

29 Eylül 2017

Avrupa Koleji Okulları öğrencileri için Silikon Vadisi etkinliği, eğlendirirken aynı zamanda düşünmeye yönlendiren bir çalışma oldu.Mucitlerle ilgili bilgi sahibi olan çocuklar, varolan birşeyi başka birşeye dönüştürmeyi öğrendi.Yaratıcı olmayı,basit  materyallerden, çok farklı işe yarar materyaller yapabileceklerini keşfettiler.

Sahnemizde Başrolde Mutluluk!

23 Haziran 2017

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz, 6 Haziran 2017 Salı günü 18.00’de gerçekleştirilen Mutluluk temalı “3. Geleneksel Tiyatro Gecesi”nde ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı komedi oyununu başarı ile sahnelediler. Konuk olarak Berke BAYRAK’ da oyunculuğu ile sahnede öğrencilerimize eşlik etti. Kendisine desteği için teşekkür eder; sergilemiş oldukları üstün performansları için öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Öğrencilerimiz yaşadıkları şehri kalbinden keşfediyor...

20 Haziran 2017

8. Sınıf öğrencilerimiz 13.6.2017 tarihinde gerçekleştirdikleri “Tarihi Yarımada Gezisi” ile şehirlerin kraliçesi güzel İstanbul’umuzun tarihini yerinde öğrenmeye devam ettiler…

Dersimiz İnovasyon!

13 Haziran 2017

Veli Katılımlı İnovasyon Etkinliği Avrupa Koleji olarak bu sene okulumuzda uygulamaya başladığımız ve geleceğin insanlarını yetiştirmek için önemli bir adım olarak gördüğümüz “İnovasyon” dersimizin kapsamında, velilerimiz ile öğrencilerimizi bir araya getirdik. "Bu eğlenceli ve öğretici günümüzde etkinliğe katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederiz." İyi Tatiller.

4. sınıflar’ın Ankara Anıtkabir gezisi!

13 Haziran 2017

4. Sınıf öğrencilerimiz, bu yıl gerçekleştirdikleri ikinci şehirler arası gezilerinde, Ankara ve Safranboluendoskopi yu geziyorlar. Ankaraendoskopida Eski Meclis Binası , Cumhuriyet Müzesi , Anadolu Medeniyetleri Müzesi , Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ni gezen öğrencilerimiz, bugün ise Safranbolu ya hareket ederek güzel ilçemizde turistik gezilerini gerçekleştirecekler. Sevgili öğrencilerimize, görevli yönetici ve öğretmenlerimize bol bol bilgi aldıkları keyifli geziler diliyoruz.

4. Sınıf öğrencilerimiz, rotayı bu sefer Ankara ve Safranboluendoskopi ya kırdı!

12 Haziran 2017

4. Sınıf öğrencilerimiz, bu yıl gerçekleştirdikleri ikinci şehirler arası gezilerinde, Ankara ve Safranboluendoskopi yu geziyorlar. Ankaraendoskopida Eski Meclis Binası , Cumhuriyet Müzesi , Anadolu Medeniyetleri Müzesi , Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ni gezen öğrencilerimiz, bugün ise Safranbolu ya hareket ederek güzel ilçemizde turistik gezilerini gerçekleştirecekler. Sevgili öğrencilerimize, görevli yönetici ve öğretmenlerimize bol bol bilgi aldıkları keyifli geziler diliyoruz.

8. Sınıf öğrencilerimiz, Heybeliadaendoskopiyı karış karış gezdi :)

12 Haziran 2017

8. Sınıf öğrencilerimiz, yaşadığımız şehri tarihi ve kültürel yönleri ile yerinde incelenmesi kapsamında Heybeliada gezilerini gerçekleştirdiler.

QR Kode ile Hazine Avı

08 Haziran 2017

Geçtiğimiz hafta 5.sınıf öğrencilerimizle matematik dersinde QR CODE etkinliği uygulandı. Etkinlik esnasında öğrenciler daha önceden tablet ya da telefonlarına yükledikleri uygulama ile bahçenin belirli yerlerine asılan sorulara ait kodları okutarak ekranlarına yansıyan soruları çözdüler.Çocukların yoğun ilgisinin gözlendiği bu etkinlikte öğrenciler hem genel tekrar yapıp hem de eğlenceli vakit geçirdiler.

Baba Çocuk Kampımız

08 Haziran 2017

Baba Çocuk Kampımızın ilkini ortaokul öğrenci ve velilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdik. Spordan, eğlenceye, kamp ateşinden biniciliğe kadar bir çok etkinliğin olduğu kampta öğrenci ve velilerimiz herzaman keyifle hatırlayacakları, unutulmayacak bir deneyim yaşadılar!?

5.sınıf Öğrencilerimiz İzmir Uzay Kampındaydı...

08 Haziran 2017

5.sınıf öğrencilerimiz ile 26-28 Mayıs tarihleri arasında Fen Bölümü olarak planladığımız İzmir Uzay kampındaydık. Çeşitli eğitim araçları ve benzetim çalışmalarıyla öğrencilerimiz, pozitif bilimlerin temelini oluşturan kavramları sadece görerek değil aynı anda yaşayarak da öğrenme fırsatı bulmuşlardır.

1.Sınıf Öğrencilerimizden Muhteşem Performanslar

06 Haziran 2017

1.Sınıf öğrencilerimizden muhteşem performanslar… Başarıyla tamamladıkları eğitim öğretim yılını birbirinden güzel sunumlarla taçlandıran 1. Sınıflarımız, geleceğimizin emin ellerde olduğunu bir kez daha gösterdiler. Sevgili öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Katılımları ve destekleri ile bizleri onurlandıran değerli velilerimize ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz Maker Hareketinin Merkezindeydiler

01 Haziran 2017

Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz Maker Hareketinin Merkezindeydiler.Robert Kolej öğrencileri ve öğretmenleri tarafından buluşu, yaratıcılığı ve hüneri kutlamak ve Maker hareketini yaygınlaştırmak için düzenlenen “RCMakers Festivali” ne Avrupa Koleji olarak bizde öğrenci ve öğretmenlerimiz ile katılım sağladık. Öğrenmekten keyif alan ve paylaşmayı seven meraklı insanların bir araya geldiği bu festivalde öğrencilerimiz 27 Mayıs Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde etkinliğe katılmak üzere Robert Kolejdeydiler. Böylece tüm gün maker hareketini merkezinde deneyimleme fırsatı buldular. Ayrıca Avrupa Koleji Kazlıçeşme Kampüsü Eğitim Teknoloğu Raşit Öktülmüş festival kapsamında yer alan “ Mobil Uygulama Atölyesi” ile okulumuzu festivalde temsil etmiştir.

Avrupa Kent Koleji Anaokulu Mihribat Korusunda Kahvaltı

24 Mayıs 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda , boğazın muhteşem manzarasında, bir masalın içinde yer alarak kahvaltı yaptık.

Dev Havuç Draması

24 Mayıs 2017

Yardımlaşma ve İşbirliği önemli ve yaygın bir toplumsal değerdir.Avrupa Kent Koleji 4 yaş Kelebekler Sınıfı olarak bizde bu değeri öğrencilerimiz ile en eğlenceli ve akılda kalıcı şekilde endoskopi Dev Havuç endoskopi dramımız ile hazırlayıp , sunduk

"BARIŞ" Temalı şiir dinletimize davetlisiniz

24 Mayıs 2017

"BARIŞ" Temalı şiir dinletimize davetlisiniz...

8. sınıf öğrencilerinin Konya - Kapadokya Bölgesi Gezisi

24 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Okulları 8. Sınıf öğrencileri, TEOG sınavı sonrası ülkelerini ve kültürlerini Konya-Kapadokya bölgesini gezerek tanıdılar. Edindikleri izlenimler dönüşte öğrencilerimizin ders ortamlarına taşıdıkları ilginç ayrıntılar içermekteydi. Tüm öğrencilerimiz için eşsiz bir deneyim olan bu gezinin tadını uzun zaman hissetmelerini diliyoruz.

Bahara Merhaba

24 Mayıs 2017

BAHARA MERHABA… Avrupa Koleji olarak baharın gelişini, toprağın uyanışını geleneksel tatlarımızla zenginleştirdiğimiz pikniğimizle karşıladık. Okul bahçemizin öğrencilerimiz ile renklendiği bu gün gelecek yıla bir daha görüşmek dilekleri ile gün sonlandırıldı.

Avrupa Koleji Çekmeköy endoskopiCİMRİendoskopi Tiyatro Oyunu

24 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Çekmeköy endoskopiCİMRİendoskopi Tiyatro Oyunuendoskopina davetlisiniz.

19 Mayıs Kutlamalarımız - Çekmeköy Kampüsü

23 Mayıs 2017

19 Mayıs Atatürkendoskopiü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda büyük bir coşku ile kutlandı. tören sonunda mezun öğrencilerimizin katılımıyla , geleneksel pilav günümüz gerçekleştirildi.

avrupa koleji anaokulu 5 yaş pandalar gösterisi

23 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 Yaş Pandalar Sınıfının yıl sonu gösterisini büyük bir coşku ile kutladık.

Avrupa Koleji Anaokulu Mihribat Korusu kahvaltı

23 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda , boğazın muhteşem manzarasında, bir masalın içinde yer alarak kahvaltı yaptık.

Kent State Üniversitesi iş biriliği ile EFL Sınavı

23 Mayıs 2017

Kent State Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan EFL sınavları 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü uygulandı.Misafirimiz Ryan Miller sınav öncesi konuşmasında öğrencilerimize başarılar diledi. Katılımın yüksek olduğu heyecanlı bir sınav gününü daha geride bıraktık.Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Avrupa Kent Koleji anaokulu deniz yıldızı sınıfı yıl sonu gösterisi

23 Mayıs 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş Denizyıldızı Sınıfının yıl sonu gösterisini büyük bir coşku ile kutladık.

Bekleyiş Şiir Dinletisi

23 Mayıs 2017

BEKLEYİŞ Sabırdır bekleyiş, Sevgidir bekleyiş, Hasrettir bekleyiş, Acıdır bekleyiş, Mutsuzluktur bekleyiş, Umuttur bekleyiş, Karanlıktır bekleyiş, Korkudur bekleyiş, Sessizliktir bekleyiş, Ölümdür bekleyiş...diyerek noktaladıkları Şiir Dinletisi etkinliğimiz için Edebiyat öğretmenimiz Çiğdem KARATAŞendoskopia ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Çekmeköy Kampüsü Summerfest 2017

13 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Çekmeköy Kampüsü Summerfest 2017  Etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan velilerimize , öğrencilerimize ve tüm kadromuza çok teşekkür ederiz :)

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Ziyaretimiz

10 Mayıs 2017

10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası" kapsamında sosyal sorumluluğun anlamı ve önemi hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek için, “Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi” yönetim kurulu başkanı Saniye Efe lise öğrencilerimizle bir araya gelerek öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Saniye Efe söyleşi sonunda minik öğrencilerimizle tanışmayı da ihmal etmedi.

1.Sınıf öğrencilerimiz Robotik Gezisinde

25 Nisan 2017

23 Nisan Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında 1. sınıf öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri gezide robot atölyesini ziyaret edip, tasarım robotları görme imkanı buldular.

Çekmeköy Kampüsü 23 Nisan Kutlamalarımızdan

25 Nisan 2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenimiz velilerimizin de coşkulu katılımlarıyla gerçekleştirildi.

23 Nisan KAÇUV Ziyaretimiz

23 Nisan 2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde, sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimizin KAÇUVendoskopidaki çocuklar ve ailelerine hazırladıkları hediyeleri, okul aile birliklerimizle birlikte teslim ettik. KAÇUVendoskopidaki tüm çocukların, ailelerinin ve çalışanların bayramlarını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

Florya Atatürk Köşkü Ziyaretimiz

23 Nisan 2017

Türkiye Cumhuriyetiendoskopinin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürkendoskopiün bölgeye duyduğu özel ilgi ve zaman zaman gerçekleştirdiği yazlık ziyaretler sonucunda, dönemin İstanbul Belediyesi tarafından yaptırılarak, Atatürkendoskopie armağan edilen , Florya Atatürk Deniz Köşküendoskopinü ziyaret ettik.

Florya Atatürk Köşkünü Ziyaret Ettik

23 Nisan 2017

Türkiye Cumhuriyetiendoskopinin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürkendoskopiün bölgeye duyduğu özel ilgi ve zaman zaman gerçekleştirdiği yazlık ziyaretler sonucunda, dönemin İstanbul Belediyesi tarafından yaptırılarak, Atatürkendoskopie armağan edilen , Florya Atatürk Deniz Köşküendoskopinü ziyaret ettik.

23 Nisan Kutlamalarına Başladık

23 Nisan 2017

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk çocuklarına armağan ettiği ve dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ile tüm haftaya yayarak kutlamaya devam ediyoruz.

Anaokulu 4 yaş öğrencilerimiz Beykoz Cam Ocağı Vakfı gezisinde

23 Nisan 2017

Yıldızlar ve Gezegenler sınıfları öğrencilerimiz ile Beykoz Cam Ocağı Vakfı’na bir gezi düzenledik. Öğrencilerimiz camın şaşırtıcı ve eğlendirici dünyası ile tanıştılar. Füzyon atölye çalışmasında renkli cam parçalarını, düz şeffaf cam plaka üzerine yerleştirerek kendi desenlerini oluşturdular. Daha sonra sıcak cam atölyesinde farklı aletlerin nasıl kullanıldığını, fırından nasıl cam alındığını gözlemlediler. Sıcak camla çeşitli nesnelerin nasıl oluştuğuna şahit oldular. Cam ustasının akışkan camdan nasıl büyüleyici bir eser ortaya çıkardığını şaşkınlıkla izlediler.

Ana hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Sancaktepe Bilim Deney Merkeziendoskopinde

23 Nisan 2017

Ana hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Sancaktepe Bilim Deney Merkeziendoskopinde ... Eğitmen eşliğinde deney aletlerini tanıyan öğrencilerimiz çeşitli deneyler yaptılar. Deneylere zevkle katılan öğrencilerimiz bilimsel bir etkinliğin keyifli yönünü keşfettiler. Uzaya, güneş sistemine, yıldızlara, gezegenlere, takım yıldızlarına ve dünyamıza ait yeni kazanımlar elde ettiler.

TEOG Motivasyon Kahvaltımız

20 Nisan 2017

Avrupa Koleji Okulları Rehberlik Servisi 8. sınıf öğrencilerimiz için TEOG öncesi motivasyonlarını arttırmaları ve biraz da olsa çalışma ortamından sıyrılarak rahatlamaları amacıyla bir kahvaltı düzenlendi. Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte keyifli bir kahvaltı yaparken, bir yandan da İstanbul Boğazıendoskopinın muhteşem manzarasının tadını çıkardılar. “TEOG İstasyon Çalışmaları” haftası öncesinde öğrencilerimiz enerji depoladılar.

Öğrencilerimiz Aşiyan Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesinde

20 Nisan 2017

Öğrencilerimizin sanata ve edebiyata bakış açısı genişletmek ve somutlaştırmak ve Türk Edebiyatı dersi kapsamında işlenen Servet-i Fünûn edebî topluluğunu yakından tanımak amacıyla İstanbulendoskopiun en önemli iki müzesi gezildi.

8.Sınıf Öğrencilerimiz TEOGendoskopia hazır

20 Nisan 2017

Yoğun ve verimli bir TEOG hazırlık sürecini geride bırakmaya kısa bir süre kala 8. sınıf öğrencilerimiz için keyifl bir motivasyon pikniği düzenlendi.

endoskopiCookingendoskopi Ünitemiz

14 Nisan 2017

Our 4th grade student Eda Azra Akıncı prepared a video based on our topic about cooking. We had fun while watching it and wanted to share with you too. Donendoskopit forget to pay attention to her endoskopiHealthy Noteendoskopi at the end of the video)) 4.sınıf öğrencimiz Eda Azra Akıncıendoskopinın endoskopiCookingendoskopi ünitemiz için hazırladığı videoyu izlerken bizler çok eğlendik ve sizlerlede paylaşmak istedik. Videonun sonunda ki endoskopiSağlıklı Notendoskopi a dikkat etmeyi unutmayın ))

endoskopiCookingendoskopi Ünitemiz

14 Nisan 2017

Our 4th grade student Eda Azra Akıncı prepared a video based on our topic about cooking. We had fun while watching it and wanted to share with you too. Donendoskopit forget to pay attention to her endoskopiHealthy Noteendoskopi at the end of the video)) 4.sınıf öğrencimiz Eda Azra Akıncıendoskopinın endoskopiCookingendoskopi ünitemiz için hazırladığı videoyu izlerken bizler çok eğlendik ve sizlerlede paylaşmak istedik. Videonun sonunda ki endoskopiSağlıklı Notendoskopi a dikkat etmeyi unutmayın ))

Vücudun bölümlerini öğrendiğimiz Tişört Etkinliğimiz

14 Nisan 2017

Vücudun bölümlerini, organların yerlerini ve işlevlerini öğrenen 2. sınıf öğrencilerimiz, Tişört etkinliği ile kendisinin ve arkadaşlarının organlarının ne kadar değerli olduğunu öğrendiler.

Ne işimize Yarayacak Bu Matematik

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Lisesi Kazlıçeşme Kampüsü 9.sınıf öğrencilerimiz, doğanın dili olan günlük hayattan bir problemi ele alarak işledikleri matematik dersinde amaçları lise binamızın boyunu ölçmekti. Üçgende benzerlik konusunun kazanımlarının da derinleşmesi amaçlanan etkinlikte öğrencilerimiz önce "Klinometre" tasarladılar. Daha sonra bu klinomerte yardımıyla binamızın boyunu hesapladılar. Buldukları sonucun doğruluğunu pekiştirmek için yine ayna yardımıyla hesaplamalar yapıp gerçek yüksekliğe en yakın değere ulaştılar. "Ne işimize yarayacak bu matematik?" "Matematik dersi sıkıcıdır." algılarını bir nebze de olsa kırmak da öğrencilerimizin kazanımı oldu.

Lise Öğrencilerimiz ile Mezun Lise Öğrencilerimiz biraraya geldiler .

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Çekmeköy Lisesi öğrencilerimizin üniversite bölümleri ve dersleri hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için Rehberlik Birimimiz tarafından organize edilen Kariyer Zirvesinde hukuk, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği,fizyoterapi,pilotaj,gastronomi, medya sistemleri bölümlerinde okuyan Avrupa Koleji Lisesi mezunları lise öğrencilerimiz ile biraraya geldiler.

Her Kapak, Bir Umut

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Lisesi Kazlıçeşme Kampusü öğrencileri engellilere destek olmak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile Mavi Kapak projesini başlattı. Öğrencilerimiz, proje sayesinde hem çevreyi korudular hem de engelli bir bireyin tek başına hareket etmesine ve toplumsal hayata katılmasına destek oldular.

Anaokulu 5 yaş Akvaryum Gezimiz

14 Nisan 2017

Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Akvaryum gezimizi gerçekleştirdik. Deniz canlıları hakkında yeni bilgiler öğrendik. Köpek balıklarına, dev örümcek yengeçlerine, denizatlarına, ahtapot ve vatoz balıklarına yakın olmak bizleri çok heyecanlandırdı.

Marmara Bölgesi Gezimiz

14 Nisan 2017

Yaşadığımız Coğrafya ünitesi kapsamında düzenlediğimiz Marmara Bölgesi Gezisi ile 4. Sınıf öğrencilerimiz ilk konaklamalı şehirlerarası gezilerindeler. Gezide bir yandan arkadaşları ile çok güzel vakit geçirirken, diğer yandan yerinde gözlemlerle edindikleri bilgileri aileleri ile paylaşmak için sabırsızlanıyorlar. Gönderdikleri resimlerle bizlere merhaba demek istediler. Tüm öğrencilerimize, Görevli Yönetici ve öğretmenlerimize, hemşiremize ve bizlere eşlik eden rehberlerimize teşekkür ederiz…

endoskopiKar Benek, Kara Benekendoskopi Drama Oyunumuz

14 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Deniz yıldızı sınıfımız değerler eğitimi kapsamında endoskopiendoskopiBarışendoskopiendoskopi temasını endoskopiendoskopi Kar Benek, Kara Benekendoskopiendoskopi adlı drama oyunuyla sahnede sergiledi.

Enerji Eğitim Programına katıldık.

14 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu olarak alternatif enerji kaynakları, enerji tasarrufu ve verimliliği olmak üzere genel olarak enerji konusunda bir “farkındalık” ve “bilinç oluşturulmasını” amaçladık. 2007 yılından bu yana Santralistanbul Enerji Müzesinde uygulanmakta olan Enerji Eğitim Programına katıldık.

Anaokulu Bahçemize Planetaryum Çadırı Kuruldu

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Anaokulu Bahçemize Planetaryum Çadırı Kuruldu. Planetaryum, küresel bir sistem olup, içerisinde 360 derece görüntü eşliğinde uzayın 3 boyutlu halini görme imkânı sundu. Planetaryum gösterimleri 5 yaş grubuna özel olarak hazırlanarak, çocuklara eğlenirken öğrenmeyi amaçladı. Gösterimler uzman astronomlar eşliğinde yapıldı.

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaretimiz

07 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu olarak , 23 Nisan 2005 yılında şair/ yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesini ziyaret ettik.

Değişim ve Dönüşüm Projemiz

07 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş gruplarımız ile endoskopi Değişim ve Dönüşüm endoskopi isimli temamızın proje çalışmasını ilkokul 1. Sınıflarımıza sunduk.

KARDEŞLERİME OKUYORUM...

06 Nisan 2017

1.Sınıf Öğrencilerimiz, Anaokulumuzu ziyaret ederek kardeşlerine kitap okudular.

Santral İstanbul Enerji Müzesi Gezimiz

31 Mart 2017

Santral İstanbul Enerji müzesinde uygulanan endoskopi Enerji Eğitim Programı endoskopiile öğrencilerimizde başta alternatif enerji kaynakları,enerji tasarrufu ve verimliliği olmak üzere genel olarak enerji konusunda bir endoskopifarkındalık endoskopi ve endoskopi bilinç oluşturulmasını endoskopi amaçladık. Avrupa Anaokulu 5 yaş gruplarımız ile Santral İstanbul Enerji Müzesini ziyaret ettik ve atölye çalışması yaptık.

Yedikule Hayvan Barınağı Ziyaretimiz

31 Mart 2017

Avrupa Koleji Okulları Rehberlik Servisi tarafından organize edilen “Yedikule Hayvan Barınağına Bağış Kampanyası” kapsamında 22.03.2017 tarihinde Yedikule Hayvan Barınağı öğrencilerle birlikte ziyaret edildi. Öğrencilerimiz hem hayvan dostları ile keyifli vakit geçirdi hem de onların beslenmesine destek oldu. Kampanyaya katılan tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Kütüphane Ziyaretimiz

31 Mart 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş gruplarımız Kütüphane Öğretmenimiz Nilüfer Bozatendoskopiı ziyaret ederek , çeşitli kitaplar okudular.

ÜNİVERSİTE KEŞFİNDEYİZ!

31 Mart 2017

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ GEZİSİNDE İLGİ DUYDUKLARI BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUP,KAMPÜS HAYATINI YAKINDAN TANIMA FIRSATI BULDULAR.

Yaratıcı Okuma Atölyesi Etkinliğimiz

30 Mart 2017

3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz, yazar Alp Gökalpendoskopiin "Yaratıcı Okuma Atölyesi" çalışmalarına katılıp, hem eğlenip hem de öğrendiler

ENERJİ EĞİTİM PROGRAMI

30 Mart 2017

Santral İstanbul Enerji müzesinde uygulanan endoskopi Enerji Eğitim Programı endoskopiile öğrencilerimizde başta alternatif enerji kaynakları,enerji tasarrufu ve verimliliği olmak üzere genel olarak enerji konusunda bir endoskopifarkındalık endoskopi ve endoskopi bilinç oluşturulmasını endoskopi amaçladık. Avrupa Anaokulu 5 yaş gruplarımız ile Santral İstanbul Enerji Müzesini ziyaret ettik ve atölye çalışması yaptık.

Acil Durum Tahliye Tatbikatımız

27 Mart 2017

Avrupa Kent Anaokulu olarak acil durum tahliye tatbikatını başarıyla gerçekleştirdik.

22 Mart Dünya Su Günü

24 Mart 2017

Dünyanın en önemli konusuna farkındalık yaratmak adına ortaokul öğrencilerimiz sınıfları dolaşarak suyu doğru kullanmak adına bilgilendirme de bulundular.

5. sınıf öğrencilerimiz Sadberk Hanım Müzesiendoskopi nde

24 Mart 2017

5. sınıf öğrencilerimiz Sadberk Hanım Müzesiendoskopi nde Selçuklu ve Osmanlı Dönemine ait eserleri inceleyerek sanat etkinliği çalışmasına katıldılar.

6.sınıf öğrencilerimiz Mazi Zamanlar kitabının yazarı Mavisel Yener ile buluştular.

24 Mart 2017

6.sınıf öğrencilerimiz Mazi Zamanlar kitabının yazarı Mavisel Yener ile buluştular.

5 Yaş Öğrencilerimizin Almanca Oryantasyon Çalışması

21 Mart 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz okulumuzun 1.Sınıflarında Almanca oryantasyon çalışmalarına başladılar.

Avrupa Kolejiendoskopinden KAÇUVendoskopiA destek

17 Mart 2017

Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz “Avrupa Koleji Okulları Kış Kermesi” nden elde edilen gelirin tamamı, okul aile birliği temsilcilerimiz ve yöneticilerimizin katıldığı ziyaret ile KAÇUV’a (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) teslim edildi. Gerçekleştirilen ziyarette KAÇUV Kaynak Geliştirme Koordinatörü Sayın Halil Mete Yapıcı ile Kaynak ve İktisadi İşletme Sorumlusu Sayın Bengü Kilit KAÇUV çalışmaları ve projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunarız.

Öğrencilerimiz Kendi Yaptıkları Çiçekleri Verdiler

17 Mart 2017

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Özel Avrupa Koleji ve Özel Avrupa Kent Koleji Anaokulu öğrencilerimiz Yöneticilerimize ve Rehber Öğretmenimize kendi yaptıkları çiçekleri verdiler.

Kayak Eğitimimizi Tamamladık

17 Mart 2017

Türkiye Kayak Federasyonu 3+ Kayak Akademisi programı kapsamında Özel Avrupa Koleji Anaokulu Ve Özel Avrupa Kent Koleji Anaokulu öğrencilerimiz ile Kayak Eğitimini tamamladık.Öğrencilerimize katılım belgesi verildi.

Pelit Çikolata Müzesini Ziyaret Ettik

17 Mart 2017

Özel Avrupa Kent Koleji anaokulu öğrencilerimiz ile Pelit Çikolata Müzesini ziyaret ettik.Öğrencilerimiz çikolata ve çikolata yapımı hakkında bilgi sahibi oldular ve çok eğlendiler.

İnovasyon Dersi - Önyargılarımızı Kırıyoruz

17 Mart 2017

Yargıla(ma)mak, İnsanoğlunun gelişmesindeki en büyük engellerden birisidir yargılamak. Bilmediğimiz bir konu ya da durumu sorgusuz sualsiz yargı da bulunuruz. Bu yargılama durumu olaylara karşı bakış açımızı köreltmekte ve yaratıcılığımızı duraklatmakta. Bu algıyı biraz olsun kırmak, olaylara karşı bakış açımızı genişletmek için İnovasyon dersimizde kullandığımız bir teknik var! Bu tekniğin adı “Yes-No-Po”. Alttaki video yu izleyerek dersimize dair bilgiler edinebilirsiniz. Hayata farklı açılardan bakabilmek dileği ile… Eğitimle kalın!!!

Mavisel Yener ile Buluştuk

17 Mart 2017

6.sınıf öğrencilerimiz okudukları Mavi Zamanlar kitabının yazarı Mavisel Yener ile buluştular.

Bilim ve Teknoloji Haftasını Mad Science ile kutladık

17 Mart 2017

8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası’nı Fen Bilimleri Bölümü organizasyonunda Avrupa Koleji Okulları öğrencilerinin katılımıyla Mad Science ekibinin gerçekleştirdiği eğlenceli deney gösterileri ile kutladık.

HAYALLERİMİZİ VE YARATICILIĞIMIZI ÖZGÜR BIRAKARAK TASARLIYOR VE ÜRETİYORUZ

14 Mart 2017

HAYALLERİMİZİ VE YARATICILIĞIMIZI ÖZGÜR BIRAKARAK TASARLIYOR VE ÜRETİYORUZ Yaratıcılık-İnovasyon-Maker Lab dersinde, 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimiz, kendi sanal gerçeklik gözlüklerini yaptı.

Temel Yaşam Becerileri Kulübünde neşeli dakikalar...

08 Mart 2017

Temel Yaşam Becerileri Kulübünde neşeli dakikalar geçirdik

Anaokulu Aile Katılım Etkinliğimiz

06 Mart 2017

Avrupa Anaokulu 5 yaş Pandalar sınıfı aile katılım etkinliğini gerçekleştirdiler.

Fasching Eğlencemiz

06 Mart 2017

Fasching eğlencesi günümüzde Almanya’da kış mevsimini uğurlamak, günlük kaygı ve sıkıntıları unutmak ve eğlenmek için kutlanmaktadır. Biz de Fasching kutlamamızı öğrencilerimizin eğlendikleri, rengârenk kıyafetler giydikleri ve berliner yedikleri bir aktivite olarak gerçekleştirdik.

Sirkeci Büyük Postane ve Müzik Gezisi

03 Mart 2017

2. Sınıflar olarak “Haberin var Mı?” ünitesi kapsamında Sirkeci Büyük Postane ve Müzesi’ne geziye gittik. Müzede öğrencilerimiz geçmişte kullanılan iletişim araçlarını, bu iletişim araçlarının zaman içinde nasıl değişime uğradığını yakından görme fırsatını elde ettiler. Telgrafın Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında ne derece etkili olduğunu, öğrendiler. Öğrencilerimiz okulda yazdıkları mektuplarını üzerine pul yapıştırarak postaneden sevdiklerine göndermenin sevincini yaşadılar.

80 Günde Devri Alem Tiyatro Gösterimiz

01 Mart 2017

The play "Around The World In 80 Days" has been performed to Avrupa Kent and Avrupa High School students.We had a great time while watching it. Avrupa Kent ve Avrupa Anadolu Lisesi öğrencilerimiz "80 Günde Devri Alem" İnglizce tiyatro oyununu keyifle izlediler.

Mezunlar Konuşuyor Söyleşimiz

01 Mart 2017

Kariyer Planlama etkinlikleri çerçevesinde okulumuz, 8.sınıf ve lise öğrencilerine yönelik ‘’Mezunlar Konuşuyor’’ söyleşisini gerçekleştirdi. Mezun öğrencilerimiz; lise tecrübelerini, üniversite sınavına hazırlık süreçlerini, ders çalışma yöntemlerini, okulumuzun sınav kazanma sürecindeki katkılarını ve girdikleri bölümler hakkındaki bilgilerini paylaştılar.

100.Gün Partimiz

28 Şubat 2017

Avrupa Kent Anaokulu olarak tüm yaş gruplarımız ile 100.gün partimizi yaptık ve çok eğlendik.

Aile Katılım Etkinliğimiz

27 Şubat 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş Ördekler Sınıfımız Aile Katılım Etkinliğini gerçekleştirdiler. Velilerimize çok teşekkür ederiz.

Plazma Topu Deneyimiz

24 Şubat 2017

Fen deney kulübü olarak Nikola Teslaendoskopinın kim olduğunu ve yaptığı çalışmaların neler olduğunu anlamak adına yaptığımız plazma topu deneyinde hem maddelerin 4.hali olan plazmayı gözlemlerken hem de kablo kullanmadan floresan lambamızı yakmayı başardık.

Anaokulu Oryantasyon Çalışmalarımız Başladı

24 Şubat 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş Pandalar ve Yunuslar Sınıflarımız ,okulumuzun 1.sınıflarında oryantasyon çalışmalarına başladılar.

İngilizce dersinde yeni kelimeler öğrendik

24 Şubat 2017

İngilizce dersimizde 2.sınıflarımız öğrendikleri yeni kelimeleri proje çalışmasıyla pekiştirdiler.Keyifle çiceklerinin büyümesini bekliyorlar.

Kardeşlerime Okuyorum ..

24 Şubat 2017

1.Sınıf Öğrencilerimiz, Anaokulumuzu ziyaret ederek kardeşlerine kitap okudular.

4th Grade Spelling Bee Contest

24 Şubat 2017

4th Grade Spelling Bee Contest was really fun. This yearendoskopis winner is Bihter Naz Yücel . We want to send a big thank you to everyone who participated in our contest ... 4. sınıflarımız ile gerçekleştirdiğimiz Spelling Bee yarışması çok eğlenceli geçti. 4. sınıf birincimiz Bihter Naz Yücel olmuştur. İngilizce Bölümü olarak sınıflarını temsilen katılan M.Boray Dikenelli, Batu Öztürk ve Mert İnanendoskopiı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Anaokulu 5 yaş gruplarını ziyaretimiz

21 Şubat 2017

Avrupa Kent Koleji 1.Sınıf Öğrencilerimiz , Anaokulu 5 yaş gruplarımızı ziyaret ederek , kitap okuma çalışmaları yaptılar.Minik abi ve ablalarımıza teşekkür ederiz.

Hamlet Tiyatro Oyunumuz

21 Şubat 2017

Çekmeköy Lise tiyatro kulübü öğrencilerimiz tarafından performe edilen Hamletendoskopi i büyük beğeni ile izledik. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

ARAŞTIRIYORUZ, SORGULUYORUZ VE TARTIŞIYORUZ

16 Şubat 2017

5. sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersinde öğrencilerin özgür bir şekilde kendilerini ifade edebilmelerini, liderlik özelliklerini ortaya çıkarmalarını, kendilerine güvenmelerini, konuya farklı bakış açılarından bakmalarını, strateji geliştirmelerini sağlamaya çalıştığımız etkinliğimizde bir sorunun tek çözüm yolu ve yanıtı olmadığını deneyimlediler.

Kitap Okuma Saati Etkinliğimiz

16 Şubat 2017

“Kitapsız büyüyen çocuk susuz yetişen ağaca benzer.” Öğrencilerimizde kitap okuma kültürünün yerleşmesi için haftanın dört günü okul saatleri içerisinde “Kitap Okuma Saati Etkinliği” yapılmaktadır. Etkinlik; her salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 08.20-08.30 zaman dilimi aralığında klasik müzik eşliğinde tüm ilkokul öğrencileri ve ilk derse giren öğretmenlerle birlikte uygulanmaktadır. Bu etkinlik ile amacımız, okul yaşantımızda da kitapların hayatımızın bir parçası olduğunu göstermektir.

Knot Theory (Matematik ve Denizcilik Bağlar)

15 Şubat 2017

Güncel hayatımızda Matematik sorusuna cevap arayan Özel Avrupa Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencimiz Görkem Buğra Barluk endoskopia "Denizcilikte Düğümler ve Matematik" konusunu anlatan görsel panosu için teşekkür ederiz

Öğrencilerimiz 7.Fizik Çalıştayıendoskopinda

14 Şubat 2017

Özel Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesiendoskopinde düzenlenen "7.Fizik Çalıştayı"na katılarak güncel Fizik konuları hakkında bilgi sahibi oldular.

Küresel İklim Değişikliği Panelimiz

14 Şubat 2017

Özel Avrupa Anadolu Lisesi olarak, "Küresel İklim Değişikliği, İklim Değişikliğinin Sonuçları ve İklim Değişikliği ile İlgili Alınacak Önlemler" konulu panelimizi gerçekleştirdik. Panelimizde, Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Merkezinden Prof Dr Levent Kurnazendoskopiın ekibinde asistan olan Alkor Ezer ve Büşra Delerendoskopii ağırladık. Artık görmezden gelinemeyecek seviyeye gelen iklim değişikliği hakkında öğrencilerimize bilgi verildi.

Temel Yaşam Becerileri Lise kulübü Etkinliğimiz

14 Şubat 2017

Bu hafta Temel Yaşam Becerileri Lise kulübümüzde öğrencilerimiz ile peynirli ve kıymalı sigara börekleri hazırladık. Öğrencilerimiz hem hazırlık hem de tadım aşamasında eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Tiyatro Kulübü

13 Şubat 2017

Avrupa Koleji Okullarının sanata ve sosyal sorumluluk projelerine olan duyarlılığından yola çıkarak, katkıda bulunmak isteyen öğrencilerimizin bir araya gelerek Avrupa Lisesi Oyuncuları adı altında oluşturduğu tiyatro kulübü, 2014 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Yıl içinde en az bir oyun olmak üzere performans hazırlayan öğrencilerimiz, sergiledikleri gösteri sonrası oyunun tüm gelirini bir yardım kuruluşuna bağışlıyor. Kulüp, oyunun konusunu güncel, eğitsel ve eleştirel olarak seçmeye özen gösteriyor. Şimdiye kadar küresel ısınma, çarpık kentleşme, sağlık sorunları gibi başlıklarda oyunlar oynayan grup, ulaştıkları kitleyi hem bilinçlendirme hem de çözüme katkıda bulunmalarını sağlama amacı güdüyor. Küresel ısınma ve muhtemel sonuçları üzerine hazırladıkları oyunda elde ettikleri tüm geliri TEMA vakfına bağışlarken, insan sağlığını konu alan oyunda ise LÖSEV’e katkıda bulunmuşlardır. Çalışması yapılan oyunlar farklı dönemlerde sergilenmektedir. Yıl sonu gösterileri, okumuzun yaz festivali ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında düzenlenen şenliklerde hem okulumuz öğrencilerine yapılan sunumlarda hem de dışarıdan katım sağlanan açık gösterimlerde seyirci ile buluşturuluyor. Grup gönüllülük esasına göre tüm öğrencilere açık şekilde oluşturuluyor. Sanatta yetenekten ziyade çalışmanın ve azmin önemini vurgulayan oyuncularımız, emek verdiklerinde ortaya çıkan ürünü gördüklerindeki heyecan ve coşkuyu seyirciyle paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirtiyor. İşbirliği içerisinde oyunun her aşaması ile ilgilenen oyuncular, kostümden dekora her hazırlığı kendi önerileri doğrultusunda oluşturuyorlar. Avrupa Lisesi Oyuncuları çalışmalarına sene başında temel oyunculuk çalışmalarıyla başlıyor. Prodüksiyon çalışmasına geçmeden önce; fiziksel aksiyon çalışmaları, mekan tanımlama, olmayan nesnelerle ilişki kurma, ses ve diyafram egzersizleri gibi sahne çalışmalarının ardından partnerli güven alıştırmaları ve serbest doğaçlama çalışmaları yapılmaktadır. Tüm bu süreç boyunca öğrenciler hem sosyal iletişim becerilerini geliştirmiş hem de aidiyet duygusu kazanmış oluyorlar. Öğrencilerimiz, yaptıkları çalışmaları sahne sanatları üzerinden bir sosyal sorumluluk projesi haline getirip, bunu gelenekselleştirme ve devamlılığını sağlama konusunda kararlılar.

Pinokyo Müzik Oyunumuz

08 Şubat 2017

Sömestr tatilinde anaokulu - ilkokul veli ve öğrencilerimizle Barış Manço Kültür Merkezinde buluştuk. Tiyatro Mie tarafından performe edilen " Pinokyo " adlı müzikal oyunu izledik.

2nd Grade Spelling Bee Contest

08 Şubat 2017

2nd Grade Spelling Bee Contest was really fun. This yearendoskopis winner is Eren Demir. We want to send a big thank you to everyone who participated in our contest ... 2. sınıflarımız ile gerçekleştirdiğimiz Spelling Bee yarışması çok eğlenceli geçti. 2. sınıf birincimiz Eren Demir olmuştur. İngilizce Bölümü olarak sınıflarını temsilen katılan Cemre Bulutlu , Karahan Eren Demir ve Ozan Davutendoskopiu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

İlkokul Drama Kulübü Gösterisi

20 Ocak 2017

2. ve 3. sınıf Drama Kulübü öğrencilerimiz anaokulu ve ilkokul öğrencilerine sundukları " Ali Baba ve Haramiler" adlı oyunla büyük beğeni topladılar.

endoskopi Doğruluk ve Dürüstlük endoskopi Konulu Gösterimiz

19 Ocak 2017

Avrupa Koleji 5 yaş Pandalar Sınıfı endoskopi Değerler Eğitimi endoskopi kapsamında endoskopiDoğruluk ve Dürüstlük endoskopi değerinin önemini vurgulayan bir gösteri sergilediler.

1-B Sınıfı Değerler Eğitimi

19 Ocak 2017

1-B sınıfı öğrencilerimiz değerler eğitimi kapsamında öğrenmiş oldukları işbirliğinin önemini anlatan başarılı bir sunum gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Çekmeköy Lise Öğrencilerimiz Acıbadem Üniversitesinde

13 Ocak 2017

Acıbadem Üniversitesinde düzenlenen endoskopiendoskopiLiseler Arası Münazara Turnuvasınaendoskopiendoskopi bu yıl da katıldık.Öğrencilerimiz Türkçe-Edebiyat Bölümü liderliğinde hazırlandıkları bu turnuvada toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarıyla ve bilgi birikimleriyle okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Verem Savaş Eğitimi Haftası Çalışmalarımız

05 Ocak 2017

İleri Fen Bilimleri Kulübü öğrencileri 1-7 Ocak haftası olan "Verem Savaş Eğitimi Haftası" için hazırladıkları afiş, slogan ve çizdikleri resimleri okul panosunda sergileyerek verem ile ilgili farkındalık kazandırmayı amaçladılar..

Avrupa Anaokulu olarak yeni yıl partisinde çok eğlendik .

04 Ocak 2017

Avrupa Anaokulu olarak yeni yıl partisinde çok eğlendik .

Parmak Çocuk Okulumuzda

04 Ocak 2017

Anaokulu, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz Tiyatro Mie tarafından performe edilen cesaret ve sabır değerlerini konu alan "PARMAK ÇOCUK" isimli oyunu izleyerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Avrupa Anaokulu 5 yaş Pandalar Sınıfı Aile Etkinliği

04 Ocak 2017

Avrupa Anaokulu 5 yaş Pandalar Sınıfının Aile Etkinliğine Katılan Velilerimize teşekkür ederiz :)

Avrupa Kent Anaokulu Yeni Yıl Partimiz

04 Ocak 2017

Avrupa Kent Anaokulu olarak yeni yıl partisinde çok eğlendik :)

endoskopiEyvah! Kitapendoskopi Atölye Çalışması

04 Ocak 2017

5. sınıf öğrencilerimiz Aralık ayında Mine Soysal’ın “Eyvah! Kitap” adlı kitabını okudular. Kitabın değerlendirme çalışmasını öğrencilerimizin aktif bir şekilde katılım sağladığı atölye çalışması yaparak tamamladık. Kitabın yazarıyla yapılacak söyleşiden önce öğrencilerimiz kitapla ilgili eleştirel bir bakış açısına sahip oldular.

Geleneksel Kermes Etkinliğimizi gerçekleştirdik.

27 Aralık 2016

1 ve 2. sınıflarımızın konserleri, Yeşil Gezginler, Temel Yaşam Becerileri ve Sosyal Yardımlaşma Kulüplerinin stantları; öğrencilerimizin harçlıklarını ve emeklerini ortaya koyarak kendi girişimleri ile açtıkları el işi, takı ve hediyelik eşya stantları, sokak müziği ve daha birçok etkinliklerle kermesimiz çok renkli geçti. Başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere okul aile birliklerimiz, tüm öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm misafirlerimize gelirini bu yıl KAÇUV’a bağışladığımız kermesimize katkı ve katılımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Nice Sosyal Sorumluluk Projelerinde bir arada olmak dileklerimizle…

Eğlenceli Tarih

23 Aralık 2016

6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler Bölümümüzün organizasyonuyla Eğlenceli Tarih kitabının yazarı Sn. Senem Kale ile biraraya geldiler.

Anaokulumuzda Kermes Hazırlıklarımız Devam Ediyor .

23 Aralık 2016

Anaokulu Bulut sınıfı öğrencilerimiz....

KAÇUV yararına düzenlenen yeni yıl kermesimiz

22 Aralık 2016

Temel Yaşam Becerileri kulübümüzde bugün öğrencilerimizle KAÇUV yararına düzenlenen yeni yıl kermesimiz için vanilya , lavanta , elma, çilek ve portakal kokulu üzeri kurutulmuş portakallı ve çubuk tarçınlı keseler hazırladık . Hazırlarken de oldukça eğlenen öğrencilerimiz mutlu dakikalar geçirdiler

Gezerek Öğrenmeye Devam Ediyoruz

21 Aralık 2016

5 yaş sınıfı öğrencilerimiz "Üretim ve Tüketim Teması" kapsamında Kartal Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret ettiler. Gezimizde öğrencilerimiz ekmeğin fabrikadan evlerimize kadar uzanan yolculuğuna tanık oldular.

1. Sınıf Öğrencilerimizin İngilizce Etkinliği

20 Aralık 2016

Avrupa Kent Koleji 1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde "yaparak ve yaşayarak" öğrenme metodundan yola çıkarak sorumluluk alarak ilk domateslerini yetiştirmeye başladılar. Our 1st Graders related to the CLIL based learning have planted their first tomatoes .Student will be able to gain their responsibilities with the help of this project.

7.Sınıf Öğrencilerimiz Bursaendoskopida

20 Aralık 2016

Ortaokul 7.sınıf öğrencilerimiz Bursa şehrini ziyaret ettiler. Geçmişten günümüze kadar korunarak gelmiş kültürel öğeleri yakından tanıma fırsatı bulan öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri gezide tarihi eserleri inceleyerek keyifli vakit geçirdiler.

Çekmeköy Anaokulumuzda endoskopiTutum Yatırım ve Türk Malları Haftasıendoskopi kutlamaları...

20 Aralık 2016

Geçtiğimiz hafta yapılan çeşitli etkinliklerle; üretebiliriz-satabiliriz, tutumlu olmak, israf etmemek ve yurdumuzun bölgelerinde yetişen yerli malı yiyecekler konularını işledik. Beslenmenin, paylaşmanın ve tutumlu olmanın önemini bir kez daha kavrayan çocuklarımız getirdikleri yiyeceklerle kurulan Yerli Malı Pazarında satış ve alışveriş yapmanın heyecanını yaşadılar. Satın aldıkları meyve ve yemişleri de afiyetle yediler.

Anaokulumuzda endoskopiTutum Yatırım ve Türk Malları Haftasıendoskopi kutlamaları...

20 Aralık 2016

Geçtiğimiz hafta yapılan çeşitli etkinliklerle; üretebiliriz-satabiliriz, tutumlu olmak, israf etmemek ve yurdumuzun bölgelerinde yetişen yerli malı yiyecekler konularını işledik. Beslenmenin, paylaşmanın ve tutumlu olmanın önemini bir kez daha kavrayan çocuklarımız getirdikleri yiyeceklerle kurulan Yerli Malı Pazarında satış ve alışveriş yapmanın heyecanını yaşadılar. Satın aldıkları meyve ve yemişleri de afiyetle yediler.

5 yaş öğrencilerimizden Değerler Eğitimi kapsamında endoskopiYumurtam Çatlamasınendoskopi Sorumluluk Projesi…

08 Aralık 2016

5 yaş öğrencilerimizden Değerler Eğitimi kapsamında endoskopiYumurtam Çatlamasınendoskopi Sorumluluk Projesi… Öğrencilerimizin sorumluluk bilincini yükseltmeye yönelik uyguladığımız “Yumurtam Çatlamasın” sorumluluk projesi için 1 hafta boyunca okula getirdikleri yumurtayı kırmadan eve götürüp getirmeye çalıştılar. Proje sonunda aldıkları hediye ve sertifikaları ile başarılarının sevincini yaşayan öğrencilerimiz sorumluluk ve dikkatin önemini eğlenerek öğrenmiş oldular.

Kent Koleji 1C sınıfı öğrencimiz Uygar DURUÇAY Satranç Başarısı

07 Aralık 2016

Avrupa Kent Koleji 1C sınıfı öğrencimiz Uygar DURUÇAY 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu İstanbulİl Temsilciliğinin, Silivriendoskopide düzenlenmiş olduğu Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası İstanbul il elemelerinde toplam 6 maçta 5 galibiyet alarak 3. olmuş ve Antalyaendoskopida yapılacak olan Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonasıendoskopina gitmeye hak kazanmıştır .

CAMIN BÜYÜLÜ DÜNYASINA YOLCULUK...

06 Aralık 2016

Anaokulu 5 yaş grubu öğrencilerimiz Beykoz Cam Ocağı Vakfıendoskopindaki gezilerinde camın oluşum sürecini ve işlenişini gördüler, deneyimlediler. Öğrencilerimizin deyimi ile "sihir gibi" bir gezi gerçekleştirdiler.

Lego Etkinliğimiz

25 Kasım 2016

Kent ve Avrupa Anaokulu 3 ve 4 yaşlar olarak Lego etkinliği yaptık ve çok eğlendik .

4 yaş öğrencilerimizin Şekerci Cafer Erol gezisi…

25 Kasım 2016

Şekerci ustalarımızdan severek yediğimiz akide şekerinin ve lokumların yapılışını öğrenirken işin en eğlenceli kısmı olan kalite kontrolünü bizzat miniklerimiz yaptı. Öğrencilerimiz akide şekeri ve lokumun nasıl yapıldığını öğrenirken, üretim, alışveriş gibi kavram gelişimleri destekleyip, bir fabrikayı gözlemleme şansı buldular.

Çekmeköy Ortaokul TEOG Öncesi Motivasyon Kahvaltısı

25 Kasım 2016

TEOG sınavına girecek olan 8.sınıf öğrencilerimizle sınav öncesinde keyifli vakit geçirmek amacıyla kahvaltı organizasyonu yaptık. Arkadaşları ve Öğretmenleriyle birlikte eğlenceli bir kahvaltı yapan öğrencilerimiz sınav öncesi streslerini attılar.

HEIDI OKULUMUZDA...

23 Kasım 2016

HEIDI OKULUMUZDA... Anaokulu, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz Tiyatro Mie tarafından performe edilen doğa , hayvan sevgisi ve dostluk değerlerini konu alan "HEİDİ" isimli oyunu izleyerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Ağız ve Diş Sağlığı Seminerimiz

23 Kasım 2016

ANAOKULU,İLKOKUL 1 VE 2. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI SEMİNERİ Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda gerçekleştirilen seminerde anaokulu, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimize diş sağlığı ve diş bakımı hakkında bilgi verildi. Seminerde anaokulu velimiz Diş Hekimi Sertan Yılmaz tarafından ağız ve diş sağlığının vücudumuz için önemi ve sağlıklı beslenme konularında interaktif bir sunum gerçekleştirildi. Yaptığı bilgilendirme sonrası öğrencilerimize ağız ve diş bakımı hediyeleri sunan Sn. Sertan Yılmaz’ a bu güzel sunum ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.

Çekmeköy Laterne (Feneralayı) Etkinliğimiz

22 Kasım 2016

AM 21. NOVEMBER HABEN WIR DEN LATERNENUMZUG MIT UNSEREN DEUTSCHLERNENDEN SCHÜLERN AUS DEN KLASSEN 2 UND 3 IN UNSERER SCHULE DURCHGEFÜHRT. Bei der Aktivität haben die Schüler mit ihren selbsgebastelten Laternen ihre Mitschüler aus den anderen Klassen besucht, sich beim Singen der deutschen Liedern amüsiert, dabei auch gleichzeitig dazugelernt und je ein Schüler hat ein Gedicht auf Deutsch und auf Türkisch vorgelesen, in denen der Zweck und die Wichtigkeit der Aktivität – die Bedeutung und das Schöne sich gegenseitig zu helfen und zu teilen - zu Worte gebracht wurde. 2. VE 3. SINIF ALMANCA ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİRLİKTE LATERNENUMZUG (FENER ALAYI) ETKİNLİĞİMİZİ 21 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ OKULUMUZDA GERÇEKLEŞTİRDİK. Etkinlikte öğrencilerimiz hazırlamış oldukları fenerlerle diğer sınıflardaki arkadaşlarını ziyaret ettiler. Öğrenmiş oldukları Almanca şarkıları söylerken, eğlenerek öğrendiler. Öğrencilerimizden biri arkadaşlarına bu etkinliğin amacı ve önemini anlatan – yardımlaşma ve paylaşmanın önemi ve güzelliği - hem Almanca hem de Türkçe birer şiir okudu.

Kent Koleji 1. Sınıf öğrencilerimiz ile Atatürk Müzesi ziyaretimiz

18 Kasım 2016

Kent Koleji 1. Sınıf öğrencilerimiz ile Atatürk Müzesi ziyaretimiz.

Kazlıçeşme İlkokul Laterne etkinliği coşkulu geçti

18 Kasım 2016

İlkokul Laterne etkinliği coşkulu geçti ! Okulumuzun geleneksel Laterne etkinliğinde öğrencilerimiz şarkılarla birlikte dans ettiler. Veli ve öğrencilerimiz geleneksel fener alayının ardından sıcak meyve çayı eşliğinde çörek adamlarını yediler.

Avrupa Anaokulu Laterne Etkinliğimiz

18 Kasım 2016

Avrupa Koleji Anaokulu öğrencilerimiz ile birlikte geleneksel Laterne ( Fener ) Şenliğimizi okulumuzun bahçesinde düzenledik. Öğrencilerimize, yardımseverliği ve insan sevgisini vurguladığımız bu günde fenerlerle dans edip şarkı söyleyerek bahçemizde yürüyüş yaptık. Yürüyüş sonrasında sıcak meyve çayı (Punsch) içerek , çöreklerimizi (Weckmann) yedik.

Model Birleşmiş Milletler Sunumumuz

16 Kasım 2016

Çekmeköy Avrupa Koleji Lisesi Öğrencilerimiz okulumuza yeni katılan arkadaşlarına Model Birleşmiş Milletler (MUN) ile ilgili sunum yaptılar. 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz 9. sınıf öğrencilerine genel işleyiş, konferans detayları ve kendilerine kazandırdıkları konusunda bilgi verdiler. Ayrıca Okul Müdürümüz Tolga Ateş Hollanda Birleşmiş Milletler Konferansından sertifika almaya hak kazanan öğrencilerimize sertifikalarını verdi. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Üsküdar Amerikan Lisesi Ziyaretimiz

15 Kasım 2016

endoskopiOrtaokul 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi tarafından düzenlenen liseleri tanıtıcı okul gezileri kapsamında rehber öğretmenleri eşliğinde Üsküdar Amerikan Lisesini ziyaret ettiler. Okul kampüsü gezilerek, öğrencileriz hem okul hakkında fikir sahibi oldular hem de Üsküdar Amerikan Lisesindeki öğrencilerden lise hayatı hakkında faydalı bilgiler öğrendiler.endoskopiendoskopi

Çekmeköy Kampüsü 10 Kasım Törenimiz

14 Kasım 2016

ATAMIZI saygı, sevgi ve büyük bir özlemle andık .

Matematiği Şarklılarla Öğreniyoruz

14 Kasım 2016

5.sınıf öğrencilerimiz yıl boyunca öğrendikleri konuları "LÜKÜS MATEMATİK" şarkımızla pekiştirdiler. Matematik ve müzik bölümünün ortak çalışmasıyla öğrencilerimiz eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Minik Aşçılar Kulübü yemek etkinliğimiz

03 Kasım 2016

"Minik Aşçılar Kulübü olarak her hafta lezzetli yiyecekler yapmaktayiz. 2. ve 3. Siniflarin katilimi ile öğretmenimiz Merve Boğazlı eşliğinde eğlenerek yiyoruz . Hijyen kurallarını uyarak sağlıklı yiyecekler yapmak en büyük hedefimiz. Bol lezzetli günler. .."

4.sınıf öğrencilerimiz ilkokul döneminin bitişini pasta ile kutladılar.

31 Ekim 2016

İlkokulumuzdan mezun olup ortaokula devam edecek olan öğrencilerimize başarılar dileriz.

PYP Ünitesi Kapsamında Fasulye Etkinliğimiz

30 Ekim 2016

"Canlıların büyümesi ve gelişmesi" PYP ünitesi kapsamında 1. sınıf öğrencilerimiz fasulyelerini çimlendirdi. Öğrencilerimiz yapmış oldukları bu etkinlik ile bitkinin büyümesini gözlemleyecekler.

English and Spanish

30 Ekim 2016

Another exciting week in foreign language classes at Avrupa Koleji. This week students read English and Spanish books, completed book activities and created fun crafts in the English classes. During the English Club, students took advantage of the beautiful weather and spent their time playing competitive ball games. At our school we are always looking for exciting ways to teach foreign language while having fun!!!

Geri Dönüşüm Etkinliğimiz

30 Ekim 2016

Bir çok farklı ürünün geri dönüşüm ile tekrar hayata kazandırılabileceğini göstermek üzere, kullanılmayan eski araba lastiklerinden yapmış oldukları peyzaj çalışması için tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Doğal Ortam Gözlemlerimiz

29 Ekim 2016

Ay ve Bulut sınıfı öğrencilerimiz farklı ülkelere ait Kelebekleri doğal ortamlarında gözlemleyip, günlerini yapmış oldukları piknik ile eğlenceli bir şekilde bitirdiler.

Civcivler Sınıfı Garden Partide

28 Ekim 2016

3 yaş Civcivler Sınıfı Garden Partide çok eğlendiler. Minik Yıldızlarımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.