Loading

Avrupa Koleji...

DESTİNATİON İMAGİNATİON TURNUVASI

DESTİNATİON İMAGİNATİON  TURNUVASI
  • 09 Şubat 2017

DI (Destination İmagination) Turnuvasında Dünya 5.si olundu.

01-07 Aralık 2014 tarihleri arasında Pekin’de düzenlenen  DI (Destination İmagination)  turnuvasına, öğrencilerimiz Mert Şahinoğlu, Umut Torunoğlu, Serhat Atik, Gizem Sayın ve Alperen Özcan katılmışlardır. 38 ülkenin katıldığı turnuvada okulumuz öğrencileri Dünya  5.si olmuşlardır

DI dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonlarından biridir.DI gençlere ulusal ve uluslararası yarışmalar yoluyla hızlı düşünmeyi,karar vermeyi  ve kararını uygulamayı öğretir.

 

DESTİNATİON İMAGİNATİON  TURNUVASI

Okulumuz öğrencileri geçtiğimiz öğretim yılı içerisinde Destination Imagination adlı uluslararası organizasyona lise kategorisinde iki grupla katılmıştır. Teknik ve Fen bölümlerinden katıldığımız yarışmada Fen kategorisindeki grup ses makinası tasarlayarak bölge birincisi olurken, Teknik bölümde diğer grubumuz bir robot dizayn ederek Türkiye birincisi olmuş ve  Amerika’daki Glabal Finals’a katılma hakkını kazanmıştır. 6 kişilik bir ekiple Tennessee Knoxville’deki Tennessee University’de yapılan 10 günlük organizasyona katılarak okulumuzu temsil etmiştir.