Loading

Avrupa Koleji...

TÜM ETKİNLİKLER

Sahnemizde Başrolde Mutluluk!

23 Haziran 2017

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz, 6 Haziran 2017 Salı günü 18.00’de gerçekleştirilen Mutluluk temalı “3. Geleneksel Tiyatro Gecesi”nde ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı komedi oyununu başarı ile sahnelediler. Konuk olarak Berke BAYRAK’ da oyunculuğu ile sahnede öğrencilerimize eşlik etti. Kendisine desteği için teşekkür eder; sergilemiş oldukları üstün performansları için öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Öğrencilerimiz yaşadıkları şehri kalbinden keşfediyor...

20 Haziran 2017

8. Sınıf öğrencilerimiz 13.6.2017 tarihinde gerçekleştirdikleri “Tarihi Yarımada Gezisi” ile şehirlerin kraliçesi güzel İstanbul’umuzun tarihini yerinde öğrenmeye devam ettiler…

Dersimiz İnovasyon!

13 Haziran 2017

Veli Katılımlı İnovasyon Etkinliği Avrupa Koleji olarak bu sene okulumuzda uygulamaya başladığımız ve geleceğin insanlarını yetiştirmek için önemli bir adım olarak gördüğümüz “İnovasyon” dersimizin kapsamında, velilerimiz ile öğrencilerimizi bir araya getirdik. "Bu eğlenceli ve öğretici günümüzde etkinliğe katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederiz." İyi Tatiller.

4. sınıflar’ın Ankara Anıtkabir gezisi!

13 Haziran 2017

4. Sınıf öğrencilerimiz, bu yıl gerçekleştirdikleri ikinci şehirler arası gezilerinde, Ankara ve Safranboluendoskopi yu geziyorlar. Ankaraendoskopida Eski Meclis Binası , Cumhuriyet Müzesi , Anadolu Medeniyetleri Müzesi , Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ni gezen öğrencilerimiz, bugün ise Safranbolu ya hareket ederek güzel ilçemizde turistik gezilerini gerçekleştirecekler. Sevgili öğrencilerimize, görevli yönetici ve öğretmenlerimize bol bol bilgi aldıkları keyifli geziler diliyoruz.

4. Sınıf öğrencilerimiz, rotayı bu sefer Ankara ve Safranboluendoskopi ya kırdı!

12 Haziran 2017

4. Sınıf öğrencilerimiz, bu yıl gerçekleştirdikleri ikinci şehirler arası gezilerinde, Ankara ve Safranboluendoskopi yu geziyorlar. Ankaraendoskopida Eski Meclis Binası , Cumhuriyet Müzesi , Anadolu Medeniyetleri Müzesi , Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ni gezen öğrencilerimiz, bugün ise Safranbolu ya hareket ederek güzel ilçemizde turistik gezilerini gerçekleştirecekler. Sevgili öğrencilerimize, görevli yönetici ve öğretmenlerimize bol bol bilgi aldıkları keyifli geziler diliyoruz.

8. Sınıf öğrencilerimiz, Heybeliadaendoskopiyı karış karış gezdi :)

12 Haziran 2017

8. Sınıf öğrencilerimiz, yaşadığımız şehri tarihi ve kültürel yönleri ile yerinde incelenmesi kapsamında Heybeliada gezilerini gerçekleştirdiler.

QR Kode ile Hazine Avı

08 Haziran 2017

Geçtiğimiz hafta 5.sınıf öğrencilerimizle matematik dersinde QR CODE etkinliği uygulandı. Etkinlik esnasında öğrenciler daha önceden tablet ya da telefonlarına yükledikleri uygulama ile bahçenin belirli yerlerine asılan sorulara ait kodları okutarak ekranlarına yansıyan soruları çözdüler.Çocukların yoğun ilgisinin gözlendiği bu etkinlikte öğrenciler hem genel tekrar yapıp hem de eğlenceli vakit geçirdiler.

Baba Çocuk Kampımız

08 Haziran 2017

Baba Çocuk Kampımızın ilkini ortaokul öğrenci ve velilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdik. Spordan, eğlenceye, kamp ateşinden biniciliğe kadar bir çok etkinliğin olduğu kampta öğrenci ve velilerimiz herzaman keyifle hatırlayacakları, unutulmayacak bir deneyim yaşadılar!?

5.sınıf Öğrencilerimiz İzmir Uzay Kampındaydı...

08 Haziran 2017

5.sınıf öğrencilerimiz ile 26-28 Mayıs tarihleri arasında Fen Bölümü olarak planladığımız İzmir Uzay kampındaydık. Çeşitli eğitim araçları ve benzetim çalışmalarıyla öğrencilerimiz, pozitif bilimlerin temelini oluşturan kavramları sadece görerek değil aynı anda yaşayarak da öğrenme fırsatı bulmuşlardır.

1.Sınıf Öğrencilerimizden Muhteşem Performanslar

06 Haziran 2017

1.Sınıf öğrencilerimizden muhteşem performanslar… Başarıyla tamamladıkları eğitim öğretim yılını birbirinden güzel sunumlarla taçlandıran 1. Sınıflarımız, geleceğimizin emin ellerde olduğunu bir kez daha gösterdiler. Sevgili öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Katılımları ve destekleri ile bizleri onurlandıran değerli velilerimize ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz Maker Hareketinin Merkezindeydiler

01 Haziran 2017

Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz Maker Hareketinin Merkezindeydiler.Robert Kolej öğrencileri ve öğretmenleri tarafından buluşu, yaratıcılığı ve hüneri kutlamak ve Maker hareketini yaygınlaştırmak için düzenlenen “RCMakers Festivali” ne Avrupa Koleji olarak bizde öğrenci ve öğretmenlerimiz ile katılım sağladık. Öğrenmekten keyif alan ve paylaşmayı seven meraklı insanların bir araya geldiği bu festivalde öğrencilerimiz 27 Mayıs Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde etkinliğe katılmak üzere Robert Kolejdeydiler. Böylece tüm gün maker hareketini merkezinde deneyimleme fırsatı buldular. Ayrıca Avrupa Koleji Kazlıçeşme Kampüsü Eğitim Teknoloğu Raşit Öktülmüş festival kapsamında yer alan “ Mobil Uygulama Atölyesi” ile okulumuzu festivalde temsil etmiştir.

Avrupa Kent Koleji Anaokulu Mihribat Korusunda Kahvaltı

24 Mayıs 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda , boğazın muhteşem manzarasında, bir masalın içinde yer alarak kahvaltı yaptık.

Dev Havuç Draması

24 Mayıs 2017

Yardımlaşma ve İşbirliği önemli ve yaygın bir toplumsal değerdir.Avrupa Kent Koleji 4 yaş Kelebekler Sınıfı olarak bizde bu değeri öğrencilerimiz ile en eğlenceli ve akılda kalıcı şekilde endoskopi Dev Havuç endoskopi dramımız ile hazırlayıp , sunduk

"BARIŞ" Temalı şiir dinletimize davetlisiniz

24 Mayıs 2017

"BARIŞ" Temalı şiir dinletimize davetlisiniz...

8. sınıf öğrencilerinin Konya - Kapadokya Bölgesi Gezisi

24 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Okulları 8. Sınıf öğrencileri, TEOG sınavı sonrası ülkelerini ve kültürlerini Konya-Kapadokya bölgesini gezerek tanıdılar. Edindikleri izlenimler dönüşte öğrencilerimizin ders ortamlarına taşıdıkları ilginç ayrıntılar içermekteydi. Tüm öğrencilerimiz için eşsiz bir deneyim olan bu gezinin tadını uzun zaman hissetmelerini diliyoruz.

Bahara Merhaba

24 Mayıs 2017

BAHARA MERHABA… Avrupa Koleji olarak baharın gelişini, toprağın uyanışını geleneksel tatlarımızla zenginleştirdiğimiz pikniğimizle karşıladık. Okul bahçemizin öğrencilerimiz ile renklendiği bu gün gelecek yıla bir daha görüşmek dilekleri ile gün sonlandırıldı.

Avrupa Koleji Çekmeköy endoskopiCİMRİendoskopi Tiyatro Oyunu

24 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Çekmeköy endoskopiCİMRİendoskopi Tiyatro Oyunuendoskopina davetlisiniz.

19 Mayıs Kutlamalarımız - Çekmeköy Kampüsü

23 Mayıs 2017

19 Mayıs Atatürkendoskopiü Anma Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda büyük bir coşku ile kutlandı. tören sonunda mezun öğrencilerimizin katılımıyla , geleneksel pilav günümüz gerçekleştirildi.

avrupa koleji anaokulu 5 yaş pandalar gösterisi

23 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 Yaş Pandalar Sınıfının yıl sonu gösterisini büyük bir coşku ile kutladık.

Avrupa Koleji Anaokulu Mihribat Korusu kahvaltı

23 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Mihrabat Korusunda , boğazın muhteşem manzarasında, bir masalın içinde yer alarak kahvaltı yaptık.

Kent State Üniversitesi iş biriliği ile EFL Sınavı

23 Mayıs 2017

Kent State Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan EFL sınavları 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü uygulandı.Misafirimiz Ryan Miller sınav öncesi konuşmasında öğrencilerimize başarılar diledi. Katılımın yüksek olduğu heyecanlı bir sınav gününü daha geride bıraktık.Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Avrupa Kent Koleji anaokulu deniz yıldızı sınıfı yıl sonu gösterisi

23 Mayıs 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş Denizyıldızı Sınıfının yıl sonu gösterisini büyük bir coşku ile kutladık.

Bekleyiş Şiir Dinletisi

23 Mayıs 2017

BEKLEYİŞ Sabırdır bekleyiş, Sevgidir bekleyiş, Hasrettir bekleyiş, Acıdır bekleyiş, Mutsuzluktur bekleyiş, Umuttur bekleyiş, Karanlıktır bekleyiş, Korkudur bekleyiş, Sessizliktir bekleyiş, Ölümdür bekleyiş...diyerek noktaladıkları Şiir Dinletisi etkinliğimiz için Edebiyat öğretmenimiz Çiğdem KARATAŞendoskopia ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Çekmeköy Kampüsü Summerfest 2017

13 Mayıs 2017

Avrupa Koleji Çekmeköy Kampüsü Summerfest 2017  Etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan velilerimize , öğrencilerimize ve tüm kadromuza çok teşekkür ederiz :)

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Ziyaretimiz

10 Mayıs 2017

10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası" kapsamında sosyal sorumluluğun anlamı ve önemi hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek için, “Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi” yönetim kurulu başkanı Saniye Efe lise öğrencilerimizle bir araya gelerek öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Saniye Efe söyleşi sonunda minik öğrencilerimizle tanışmayı da ihmal etmedi.

1.Sınıf öğrencilerimiz Robotik Gezisinde

25 Nisan 2017

23 Nisan Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında 1. sınıf öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri gezide robot atölyesini ziyaret edip, tasarım robotları görme imkanı buldular.

Çekmeköy Kampüsü 23 Nisan Kutlamalarımızdan

25 Nisan 2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenimiz velilerimizin de coşkulu katılımlarıyla gerçekleştirildi.

23 Nisan KAÇUV Ziyaretimiz

23 Nisan 2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde, sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimizin KAÇUVendoskopidaki çocuklar ve ailelerine hazırladıkları hediyeleri, okul aile birliklerimizle birlikte teslim ettik. KAÇUVendoskopidaki tüm çocukların, ailelerinin ve çalışanların bayramlarını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

Florya Atatürk Köşkü Ziyaretimiz

23 Nisan 2017

Türkiye Cumhuriyetiendoskopinin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürkendoskopiün bölgeye duyduğu özel ilgi ve zaman zaman gerçekleştirdiği yazlık ziyaretler sonucunda, dönemin İstanbul Belediyesi tarafından yaptırılarak, Atatürkendoskopie armağan edilen , Florya Atatürk Deniz Köşküendoskopinü ziyaret ettik.

Florya Atatürk Köşkünü Ziyaret Ettik

23 Nisan 2017

Türkiye Cumhuriyetiendoskopinin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürkendoskopiün bölgeye duyduğu özel ilgi ve zaman zaman gerçekleştirdiği yazlık ziyaretler sonucunda, dönemin İstanbul Belediyesi tarafından yaptırılarak, Atatürkendoskopie armağan edilen , Florya Atatürk Deniz Köşküendoskopinü ziyaret ettik.

23 Nisan Kutlamalarına Başladık

23 Nisan 2017

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk çocuklarına armağan ettiği ve dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ile tüm haftaya yayarak kutlamaya devam ediyoruz.

Anaokulu 4 yaş öğrencilerimiz Beykoz Cam Ocağı Vakfı gezisinde

23 Nisan 2017

Yıldızlar ve Gezegenler sınıfları öğrencilerimiz ile Beykoz Cam Ocağı Vakfı’na bir gezi düzenledik. Öğrencilerimiz camın şaşırtıcı ve eğlendirici dünyası ile tanıştılar. Füzyon atölye çalışmasında renkli cam parçalarını, düz şeffaf cam plaka üzerine yerleştirerek kendi desenlerini oluşturdular. Daha sonra sıcak cam atölyesinde farklı aletlerin nasıl kullanıldığını, fırından nasıl cam alındığını gözlemlediler. Sıcak camla çeşitli nesnelerin nasıl oluştuğuna şahit oldular. Cam ustasının akışkan camdan nasıl büyüleyici bir eser ortaya çıkardığını şaşkınlıkla izlediler.

Ana hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Sancaktepe Bilim Deney Merkeziendoskopinde

23 Nisan 2017

Ana hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Sancaktepe Bilim Deney Merkeziendoskopinde ... Eğitmen eşliğinde deney aletlerini tanıyan öğrencilerimiz çeşitli deneyler yaptılar. Deneylere zevkle katılan öğrencilerimiz bilimsel bir etkinliğin keyifli yönünü keşfettiler. Uzaya, güneş sistemine, yıldızlara, gezegenlere, takım yıldızlarına ve dünyamıza ait yeni kazanımlar elde ettiler.

TEOG Motivasyon Kahvaltımız

20 Nisan 2017

Avrupa Koleji Okulları Rehberlik Servisi 8. sınıf öğrencilerimiz için TEOG öncesi motivasyonlarını arttırmaları ve biraz da olsa çalışma ortamından sıyrılarak rahatlamaları amacıyla bir kahvaltı düzenlendi. Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte keyifli bir kahvaltı yaparken, bir yandan da İstanbul Boğazıendoskopinın muhteşem manzarasının tadını çıkardılar. “TEOG İstasyon Çalışmaları” haftası öncesinde öğrencilerimiz enerji depoladılar.

Öğrencilerimiz Aşiyan Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesinde

20 Nisan 2017

Öğrencilerimizin sanata ve edebiyata bakış açısı genişletmek ve somutlaştırmak ve Türk Edebiyatı dersi kapsamında işlenen Servet-i Fünûn edebî topluluğunu yakından tanımak amacıyla İstanbulendoskopiun en önemli iki müzesi gezildi.

8.Sınıf Öğrencilerimiz TEOGendoskopia hazır

20 Nisan 2017

Yoğun ve verimli bir TEOG hazırlık sürecini geride bırakmaya kısa bir süre kala 8. sınıf öğrencilerimiz için keyifl bir motivasyon pikniği düzenlendi.

endoskopiCookingendoskopi Ünitemiz

14 Nisan 2017

Our 4th grade student Eda Azra Akıncı prepared a video based on our topic about cooking. We had fun while watching it and wanted to share with you too. Donendoskopit forget to pay attention to her endoskopiHealthy Noteendoskopi at the end of the video)) 4.sınıf öğrencimiz Eda Azra Akıncıendoskopinın endoskopiCookingendoskopi ünitemiz için hazırladığı videoyu izlerken bizler çok eğlendik ve sizlerlede paylaşmak istedik. Videonun sonunda ki endoskopiSağlıklı Notendoskopi a dikkat etmeyi unutmayın ))

endoskopiCookingendoskopi Ünitemiz

14 Nisan 2017

Our 4th grade student Eda Azra Akıncı prepared a video based on our topic about cooking. We had fun while watching it and wanted to share with you too. Donendoskopit forget to pay attention to her endoskopiHealthy Noteendoskopi at the end of the video)) 4.sınıf öğrencimiz Eda Azra Akıncıendoskopinın endoskopiCookingendoskopi ünitemiz için hazırladığı videoyu izlerken bizler çok eğlendik ve sizlerlede paylaşmak istedik. Videonun sonunda ki endoskopiSağlıklı Notendoskopi a dikkat etmeyi unutmayın ))

Vücudun bölümlerini öğrendiğimiz Tişört Etkinliğimiz

14 Nisan 2017

Vücudun bölümlerini, organların yerlerini ve işlevlerini öğrenen 2. sınıf öğrencilerimiz, Tişört etkinliği ile kendisinin ve arkadaşlarının organlarının ne kadar değerli olduğunu öğrendiler.

Ne işimize Yarayacak Bu Matematik

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Lisesi Kazlıçeşme Kampüsü 9.sınıf öğrencilerimiz, doğanın dili olan günlük hayattan bir problemi ele alarak işledikleri matematik dersinde amaçları lise binamızın boyunu ölçmekti. Üçgende benzerlik konusunun kazanımlarının da derinleşmesi amaçlanan etkinlikte öğrencilerimiz önce "Klinometre" tasarladılar. Daha sonra bu klinomerte yardımıyla binamızın boyunu hesapladılar. Buldukları sonucun doğruluğunu pekiştirmek için yine ayna yardımıyla hesaplamalar yapıp gerçek yüksekliğe en yakın değere ulaştılar. "Ne işimize yarayacak bu matematik?" "Matematik dersi sıkıcıdır." algılarını bir nebze de olsa kırmak da öğrencilerimizin kazanımı oldu.

Lise Öğrencilerimiz ile Mezun Lise Öğrencilerimiz biraraya geldiler .

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Çekmeköy Lisesi öğrencilerimizin üniversite bölümleri ve dersleri hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için Rehberlik Birimimiz tarafından organize edilen Kariyer Zirvesinde hukuk, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği,fizyoterapi,pilotaj,gastronomi, medya sistemleri bölümlerinde okuyan Avrupa Koleji Lisesi mezunları lise öğrencilerimiz ile biraraya geldiler.

Her Kapak, Bir Umut

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Lisesi Kazlıçeşme Kampusü öğrencileri engellilere destek olmak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile Mavi Kapak projesini başlattı. Öğrencilerimiz, proje sayesinde hem çevreyi korudular hem de engelli bir bireyin tek başına hareket etmesine ve toplumsal hayata katılmasına destek oldular.

Anaokulu 5 yaş Akvaryum Gezimiz

14 Nisan 2017

Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz ile Akvaryum gezimizi gerçekleştirdik. Deniz canlıları hakkında yeni bilgiler öğrendik. Köpek balıklarına, dev örümcek yengeçlerine, denizatlarına, ahtapot ve vatoz balıklarına yakın olmak bizleri çok heyecanlandırdı.

Marmara Bölgesi Gezimiz

14 Nisan 2017

Yaşadığımız Coğrafya ünitesi kapsamında düzenlediğimiz Marmara Bölgesi Gezisi ile 4. Sınıf öğrencilerimiz ilk konaklamalı şehirlerarası gezilerindeler. Gezide bir yandan arkadaşları ile çok güzel vakit geçirirken, diğer yandan yerinde gözlemlerle edindikleri bilgileri aileleri ile paylaşmak için sabırsızlanıyorlar. Gönderdikleri resimlerle bizlere merhaba demek istediler. Tüm öğrencilerimize, Görevli Yönetici ve öğretmenlerimize, hemşiremize ve bizlere eşlik eden rehberlerimize teşekkür ederiz…

endoskopiKar Benek, Kara Benekendoskopi Drama Oyunumuz

14 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Deniz yıldızı sınıfımız değerler eğitimi kapsamında endoskopiendoskopiBarışendoskopiendoskopi temasını endoskopiendoskopi Kar Benek, Kara Benekendoskopiendoskopi adlı drama oyunuyla sahnede sergiledi.

Enerji Eğitim Programına katıldık.

14 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu olarak alternatif enerji kaynakları, enerji tasarrufu ve verimliliği olmak üzere genel olarak enerji konusunda bir “farkındalık” ve “bilinç oluşturulmasını” amaçladık. 2007 yılından bu yana Santralistanbul Enerji Müzesinde uygulanmakta olan Enerji Eğitim Programına katıldık.

Anaokulu Bahçemize Planetaryum Çadırı Kuruldu

14 Nisan 2017

Avrupa Koleji Anaokulu Bahçemize Planetaryum Çadırı Kuruldu. Planetaryum, küresel bir sistem olup, içerisinde 360 derece görüntü eşliğinde uzayın 3 boyutlu halini görme imkânı sundu. Planetaryum gösterimleri 5 yaş grubuna özel olarak hazırlanarak, çocuklara eğlenirken öğrenmeyi amaçladı. Gösterimler uzman astronomlar eşliğinde yapıldı.

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaretimiz

07 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu olarak , 23 Nisan 2005 yılında şair/ yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesini ziyaret ettik.

Değişim ve Dönüşüm Projemiz

07 Nisan 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş gruplarımız ile endoskopi Değişim ve Dönüşüm endoskopi isimli temamızın proje çalışmasını ilkokul 1. Sınıflarımıza sunduk.

KARDEŞLERİME OKUYORUM...

06 Nisan 2017

1.Sınıf Öğrencilerimiz, Anaokulumuzu ziyaret ederek kardeşlerine kitap okudular.

Santral İstanbul Enerji Müzesi Gezimiz

31 Mart 2017

Santral İstanbul Enerji müzesinde uygulanan endoskopi Enerji Eğitim Programı endoskopiile öğrencilerimizde başta alternatif enerji kaynakları,enerji tasarrufu ve verimliliği olmak üzere genel olarak enerji konusunda bir endoskopifarkındalık endoskopi ve endoskopi bilinç oluşturulmasını endoskopi amaçladık. Avrupa Anaokulu 5 yaş gruplarımız ile Santral İstanbul Enerji Müzesini ziyaret ettik ve atölye çalışması yaptık.

Yedikule Hayvan Barınağı Ziyaretimiz

31 Mart 2017

Avrupa Koleji Okulları Rehberlik Servisi tarafından organize edilen “Yedikule Hayvan Barınağına Bağış Kampanyası” kapsamında 22.03.2017 tarihinde Yedikule Hayvan Barınağı öğrencilerle birlikte ziyaret edildi. Öğrencilerimiz hem hayvan dostları ile keyifli vakit geçirdi hem de onların beslenmesine destek oldu. Kampanyaya katılan tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Kütüphane Ziyaretimiz

31 Mart 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş gruplarımız Kütüphane Öğretmenimiz Nilüfer Bozatendoskopiı ziyaret ederek , çeşitli kitaplar okudular.

ÜNİVERSİTE KEŞFİNDEYİZ!

31 Mart 2017

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ GEZİSİNDE İLGİ DUYDUKLARI BÖLÜMLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUP,KAMPÜS HAYATINI YAKINDAN TANIMA FIRSATI BULDULAR.

Yaratıcı Okuma Atölyesi Etkinliğimiz

30 Mart 2017

3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz, yazar Alp Gökalpendoskopiin "Yaratıcı Okuma Atölyesi" çalışmalarına katılıp, hem eğlenip hem de öğrendiler

ENERJİ EĞİTİM PROGRAMI

30 Mart 2017

Santral İstanbul Enerji müzesinde uygulanan endoskopi Enerji Eğitim Programı endoskopiile öğrencilerimizde başta alternatif enerji kaynakları,enerji tasarrufu ve verimliliği olmak üzere genel olarak enerji konusunda bir endoskopifarkındalık endoskopi ve endoskopi bilinç oluşturulmasını endoskopi amaçladık. Avrupa Anaokulu 5 yaş gruplarımız ile Santral İstanbul Enerji Müzesini ziyaret ettik ve atölye çalışması yaptık.

Acil Durum Tahliye Tatbikatımız

27 Mart 2017

Avrupa Kent Anaokulu olarak acil durum tahliye tatbikatını başarıyla gerçekleştirdik.

22 Mart Dünya Su Günü

24 Mart 2017

Dünyanın en önemli konusuna farkındalık yaratmak adına ortaokul öğrencilerimiz sınıfları dolaşarak suyu doğru kullanmak adına bilgilendirme de bulundular.

5. sınıf öğrencilerimiz Sadberk Hanım Müzesiendoskopi nde

24 Mart 2017

5. sınıf öğrencilerimiz Sadberk Hanım Müzesiendoskopi nde Selçuklu ve Osmanlı Dönemine ait eserleri inceleyerek sanat etkinliği çalışmasına katıldılar.

6.sınıf öğrencilerimiz Mazi Zamanlar kitabının yazarı Mavisel Yener ile buluştular.

24 Mart 2017

6.sınıf öğrencilerimiz Mazi Zamanlar kitabının yazarı Mavisel Yener ile buluştular.

5 Yaş Öğrencilerimizin Almanca Oryantasyon Çalışması

21 Mart 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz okulumuzun 1.Sınıflarında Almanca oryantasyon çalışmalarına başladılar.

Avrupa Kolejiendoskopinden KAÇUVendoskopiA destek

17 Mart 2017

Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz “Avrupa Koleji Okulları Kış Kermesi” nden elde edilen gelirin tamamı, okul aile birliği temsilcilerimiz ve yöneticilerimizin katıldığı ziyaret ile KAÇUV’a (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) teslim edildi. Gerçekleştirilen ziyarette KAÇUV Kaynak Geliştirme Koordinatörü Sayın Halil Mete Yapıcı ile Kaynak ve İktisadi İşletme Sorumlusu Sayın Bengü Kilit KAÇUV çalışmaları ve projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunarız.

Öğrencilerimiz Kendi Yaptıkları Çiçekleri Verdiler

17 Mart 2017

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Özel Avrupa Koleji ve Özel Avrupa Kent Koleji Anaokulu öğrencilerimiz Yöneticilerimize ve Rehber Öğretmenimize kendi yaptıkları çiçekleri verdiler.

Kayak Eğitimimizi Tamamladık

17 Mart 2017

Türkiye Kayak Federasyonu 3+ Kayak Akademisi programı kapsamında Özel Avrupa Koleji Anaokulu Ve Özel Avrupa Kent Koleji Anaokulu öğrencilerimiz ile Kayak Eğitimini tamamladık.Öğrencilerimize katılım belgesi verildi.

Pelit Çikolata Müzesini Ziyaret Ettik

17 Mart 2017

Özel Avrupa Kent Koleji anaokulu öğrencilerimiz ile Pelit Çikolata Müzesini ziyaret ettik.Öğrencilerimiz çikolata ve çikolata yapımı hakkında bilgi sahibi oldular ve çok eğlendiler.

İnovasyon Dersi - Önyargılarımızı Kırıyoruz

17 Mart 2017

Yargıla(ma)mak, İnsanoğlunun gelişmesindeki en büyük engellerden birisidir yargılamak. Bilmediğimiz bir konu ya da durumu sorgusuz sualsiz yargı da bulunuruz. Bu yargılama durumu olaylara karşı bakış açımızı köreltmekte ve yaratıcılığımızı duraklatmakta. Bu algıyı biraz olsun kırmak, olaylara karşı bakış açımızı genişletmek için İnovasyon dersimizde kullandığımız bir teknik var! Bu tekniğin adı “Yes-No-Po”. Alttaki video yu izleyerek dersimize dair bilgiler edinebilirsiniz. Hayata farklı açılardan bakabilmek dileği ile… Eğitimle kalın!!!

Mavisel Yener ile Buluştuk

17 Mart 2017

6.sınıf öğrencilerimiz okudukları Mavi Zamanlar kitabının yazarı Mavisel Yener ile buluştular.

Bilim ve Teknoloji Haftasını Mad Science ile kutladık

17 Mart 2017

8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası’nı Fen Bilimleri Bölümü organizasyonunda Avrupa Koleji Okulları öğrencilerinin katılımıyla Mad Science ekibinin gerçekleştirdiği eğlenceli deney gösterileri ile kutladık.

HAYALLERİMİZİ VE YARATICILIĞIMIZI ÖZGÜR BIRAKARAK TASARLIYOR VE ÜRETİYORUZ

14 Mart 2017

HAYALLERİMİZİ VE YARATICILIĞIMIZI ÖZGÜR BIRAKARAK TASARLIYOR VE ÜRETİYORUZ Yaratıcılık-İnovasyon-Maker Lab dersinde, 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimiz, kendi sanal gerçeklik gözlüklerini yaptı.

Temel Yaşam Becerileri Kulübünde neşeli dakikalar...

08 Mart 2017

Temel Yaşam Becerileri Kulübünde neşeli dakikalar geçirdik

Anaokulu Aile Katılım Etkinliğimiz

06 Mart 2017

Avrupa Anaokulu 5 yaş Pandalar sınıfı aile katılım etkinliğini gerçekleştirdiler.

Fasching Eğlencemiz

06 Mart 2017

Fasching eğlencesi günümüzde Almanya’da kış mevsimini uğurlamak, günlük kaygı ve sıkıntıları unutmak ve eğlenmek için kutlanmaktadır. Biz de Fasching kutlamamızı öğrencilerimizin eğlendikleri, rengârenk kıyafetler giydikleri ve berliner yedikleri bir aktivite olarak gerçekleştirdik.

Sirkeci Büyük Postane ve Müzik Gezisi

03 Mart 2017

2. Sınıflar olarak “Haberin var Mı?” ünitesi kapsamında Sirkeci Büyük Postane ve Müzesi’ne geziye gittik. Müzede öğrencilerimiz geçmişte kullanılan iletişim araçlarını, bu iletişim araçlarının zaman içinde nasıl değişime uğradığını yakından görme fırsatını elde ettiler. Telgrafın Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında ne derece etkili olduğunu, öğrendiler. Öğrencilerimiz okulda yazdıkları mektuplarını üzerine pul yapıştırarak postaneden sevdiklerine göndermenin sevincini yaşadılar.

80 Günde Devri Alem Tiyatro Gösterimiz

01 Mart 2017

The play "Around The World In 80 Days" has been performed to Avrupa Kent and Avrupa High School students.We had a great time while watching it. Avrupa Kent ve Avrupa Anadolu Lisesi öğrencilerimiz "80 Günde Devri Alem" İnglizce tiyatro oyununu keyifle izlediler.

Mezunlar Konuşuyor Söyleşimiz

01 Mart 2017

Kariyer Planlama etkinlikleri çerçevesinde okulumuz, 8.sınıf ve lise öğrencilerine yönelik ‘’Mezunlar Konuşuyor’’ söyleşisini gerçekleştirdi. Mezun öğrencilerimiz; lise tecrübelerini, üniversite sınavına hazırlık süreçlerini, ders çalışma yöntemlerini, okulumuzun sınav kazanma sürecindeki katkılarını ve girdikleri bölümler hakkındaki bilgilerini paylaştılar.

100.Gün Partimiz

28 Şubat 2017

Avrupa Kent Anaokulu olarak tüm yaş gruplarımız ile 100.gün partimizi yaptık ve çok eğlendik.

Aile Katılım Etkinliğimiz

27 Şubat 2017

Avrupa Kent Koleji Anaokulu 5 yaş Ördekler Sınıfımız Aile Katılım Etkinliğini gerçekleştirdiler. Velilerimize çok teşekkür ederiz.

Plazma Topu Deneyimiz

24 Şubat 2017

Fen deney kulübü olarak Nikola Teslaendoskopinın kim olduğunu ve yaptığı çalışmaların neler olduğunu anlamak adına yaptığımız plazma topu deneyinde hem maddelerin 4.hali olan plazmayı gözlemlerken hem de kablo kullanmadan floresan lambamızı yakmayı başardık.

Anaokulu Oryantasyon Çalışmalarımız Başladı

24 Şubat 2017

Avrupa Koleji Anaokulu 5 yaş Pandalar ve Yunuslar Sınıflarımız ,okulumuzun 1.sınıflarında oryantasyon çalışmalarına başladılar.

İngilizce dersinde yeni kelimeler öğrendik

24 Şubat 2017

İngilizce dersimizde 2.sınıflarımız öğrendikleri yeni kelimeleri proje çalışmasıyla pekiştirdiler.Keyifle çiceklerinin büyümesini bekliyorlar.

Kardeşlerime Okuyorum ..

24 Şubat 2017

1.Sınıf Öğrencilerimiz, Anaokulumuzu ziyaret ederek kardeşlerine kitap okudular.

4th Grade Spelling Bee Contest

24 Şubat 2017

4th Grade Spelling Bee Contest was really fun. This yearendoskopis winner is Bihter Naz Yücel . We want to send a big thank you to everyone who participated in our contest ... 4. sınıflarımız ile gerçekleştirdiğimiz Spelling Bee yarışması çok eğlenceli geçti. 4. sınıf birincimiz Bihter Naz Yücel olmuştur. İngilizce Bölümü olarak sınıflarını temsilen katılan M.Boray Dikenelli, Batu Öztürk ve Mert İnanendoskopiı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Anaokulu 5 yaş gruplarını ziyaretimiz

21 Şubat 2017

Avrupa Kent Koleji 1.Sınıf Öğrencilerimiz , Anaokulu 5 yaş gruplarımızı ziyaret ederek , kitap okuma çalışmaları yaptılar.Minik abi ve ablalarımıza teşekkür ederiz.

Hamlet Tiyatro Oyunumuz

21 Şubat 2017

Çekmeköy Lise tiyatro kulübü öğrencilerimiz tarafından performe edilen Hamletendoskopi i büyük beğeni ile izledik. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

ARAŞTIRIYORUZ, SORGULUYORUZ VE TARTIŞIYORUZ

16 Şubat 2017

5. sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersinde öğrencilerin özgür bir şekilde kendilerini ifade edebilmelerini, liderlik özelliklerini ortaya çıkarmalarını, kendilerine güvenmelerini, konuya farklı bakış açılarından bakmalarını, strateji geliştirmelerini sağlamaya çalıştığımız etkinliğimizde bir sorunun tek çözüm yolu ve yanıtı olmadığını deneyimlediler.

Kitap Okuma Saati Etkinliğimiz

16 Şubat 2017

“Kitapsız büyüyen çocuk susuz yetişen ağaca benzer.” Öğrencilerimizde kitap okuma kültürünün yerleşmesi için haftanın dört günü okul saatleri içerisinde “Kitap Okuma Saati Etkinliği” yapılmaktadır. Etkinlik; her salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 08.20-08.30 zaman dilimi aralığında klasik müzik eşliğinde tüm ilkokul öğrencileri ve ilk derse giren öğretmenlerle birlikte uygulanmaktadır. Bu etkinlik ile amacımız, okul yaşantımızda da kitapların hayatımızın bir parçası olduğunu göstermektir.

Knot Theory (Matematik ve Denizcilik Bağlar)

15 Şubat 2017

Güncel hayatımızda Matematik sorusuna cevap arayan Özel Avrupa Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencimiz Görkem Buğra Barluk endoskopia "Denizcilikte Düğümler ve Matematik" konusunu anlatan görsel panosu için teşekkür ederiz

Öğrencilerimiz 7.Fizik Çalıştayıendoskopinda

14 Şubat 2017

Özel Avrupa Anadolu Lisesi öğrencileri, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesiendoskopinde düzenlenen "7.Fizik Çalıştayı"na katılarak güncel Fizik konuları hakkında bilgi sahibi oldular.

Küresel İklim Değişikliği Panelimiz

14 Şubat 2017

Özel Avrupa Anadolu Lisesi olarak, "Küresel İklim Değişikliği, İklim Değişikliğinin Sonuçları ve İklim Değişikliği ile İlgili Alınacak Önlemler" konulu panelimizi gerçekleştirdik. Panelimizde, Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Merkezinden Prof Dr Levent Kurnazendoskopiın ekibinde asistan olan Alkor Ezer ve Büşra Delerendoskopii ağırladık. Artık görmezden gelinemeyecek seviyeye gelen iklim değişikliği hakkında öğrencilerimize bilgi verildi.

Temel Yaşam Becerileri Lise kulübü Etkinliğimiz

14 Şubat 2017

Bu hafta Temel Yaşam Becerileri Lise kulübümüzde öğrencilerimiz ile peynirli ve kıymalı sigara börekleri hazırladık. Öğrencilerimiz hem hazırlık hem de tadım aşamasında eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Tiyatro Kulübü

13 Şubat 2017

Avrupa Koleji Okullarının sanata ve sosyal sorumluluk projelerine olan duyarlılığından yola çıkarak, katkıda bulunmak isteyen öğrencilerimizin bir araya gelerek Avrupa Lisesi Oyuncuları adı altında oluşturduğu tiyatro kulübü, 2014 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Yıl içinde en az bir oyun olmak üzere performans hazırlayan öğrencilerimiz, sergiledikleri gösteri sonrası oyunun tüm gelirini bir yardım kuruluşuna bağışlıyor. Kulüp, oyunun konusunu güncel, eğitsel ve eleştirel olarak seçmeye özen gösteriyor. Şimdiye kadar küresel ısınma, çarpık kentleşme, sağlık sorunları gibi başlıklarda oyunlar oynayan grup, ulaştıkları kitleyi hem bilinçlendirme hem de çözüme katkıda bulunmalarını sağlama amacı güdüyor. Küresel ısınma ve muhtemel sonuçları üzerine hazırladıkları oyunda elde ettikleri tüm geliri TEMA vakfına bağışlarken, insan sağlığını konu alan oyunda ise LÖSEV’e katkıda bulunmuşlardır. Çalışması yapılan oyunlar farklı dönemlerde sergilenmektedir. Yıl sonu gösterileri, okumuzun yaz festivali ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında düzenlenen şenliklerde hem okulumuz öğrencilerine yapılan sunumlarda hem de dışarıdan katım sağlanan açık gösterimlerde seyirci ile buluşturuluyor. Grup gönüllülük esasına göre tüm öğrencilere açık şekilde oluşturuluyor. Sanatta yetenekten ziyade çalışmanın ve azmin önemini vurgulayan oyuncularımız, emek verdiklerinde ortaya çıkan ürünü gördüklerindeki heyecan ve coşkuyu seyirciyle paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirtiyor. İşbirliği içerisinde oyunun her aşaması ile ilgilenen oyuncular, kostümden dekora her hazırlığı kendi önerileri doğrultusunda oluşturuyorlar. Avrupa Lisesi Oyuncuları çalışmalarına sene başında temel oyunculuk çalışmalarıyla başlıyor. Prodüksiyon çalışmasına geçmeden önce; fiziksel aksiyon çalışmaları, mekan tanımlama, olmayan nesnelerle ilişki kurma, ses ve diyafram egzersizleri gibi sahne çalışmalarının ardından partnerli güven alıştırmaları ve serbest doğaçlama çalışmaları yapılmaktadır. Tüm bu süreç boyunca öğrenciler hem sosyal iletişim becerilerini geliştirmiş hem de aidiyet duygusu kazanmış oluyorlar. Öğrencilerimiz, yaptıkları çalışmaları sahne sanatları üzerinden bir sosyal sorumluluk projesi haline getirip, bunu gelenekselleştirme ve devamlılığını sağlama konusunda kararlılar.

Pinokyo Müzik Oyunumuz

08 Şubat 2017

Sömestr tatilinde anaokulu - ilkokul veli ve öğrencilerimizle Barış Manço Kültür Merkezinde buluştuk. Tiyatro Mie tarafından performe edilen " Pinokyo " adlı müzikal oyunu izledik.

2nd Grade Spelling Bee Contest

08 Şubat 2017

2nd Grade Spelling Bee Contest was really fun. This yearendoskopis winner is Eren Demir. We want to send a big thank you to everyone who participated in our contest ... 2. sınıflarımız ile gerçekleştirdiğimiz Spelling Bee yarışması çok eğlenceli geçti. 2. sınıf birincimiz Eren Demir olmuştur. İngilizce Bölümü olarak sınıflarını temsilen katılan Cemre Bulutlu , Karahan Eren Demir ve Ozan Davutendoskopiu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

İlkokul Drama Kulübü Gösterisi

20 Ocak 2017

2. ve 3. sınıf Drama Kulübü öğrencilerimiz anaokulu ve ilkokul öğrencilerine sundukları " Ali Baba ve Haramiler" adlı oyunla büyük beğeni topladılar.

endoskopi Doğruluk ve Dürüstlük endoskopi Konulu Gösterimiz

19 Ocak 2017

Avrupa Koleji 5 yaş Pandalar Sınıfı endoskopi Değerler Eğitimi endoskopi kapsamında endoskopiDoğruluk ve Dürüstlük endoskopi değerinin önemini vurgulayan bir gösteri sergilediler.

1-B Sınıfı Değerler Eğitimi

19 Ocak 2017

1-B sınıfı öğrencilerimiz değerler eğitimi kapsamında öğrenmiş oldukları işbirliğinin önemini anlatan başarılı bir sunum gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Çekmeköy Lise Öğrencilerimiz Acıbadem Üniversitesinde

13 Ocak 2017

Acıbadem Üniversitesinde düzenlenen endoskopiendoskopiLiseler Arası Münazara Turnuvasınaendoskopiendoskopi bu yıl da katıldık.Öğrencilerimiz Türkçe-Edebiyat Bölümü liderliğinde hazırlandıkları bu turnuvada toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarıyla ve bilgi birikimleriyle okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Verem Savaş Eğitimi Haftası Çalışmalarımız

05 Ocak 2017

İleri Fen Bilimleri Kulübü öğrencileri 1-7 Ocak haftası olan "Verem Savaş Eğitimi Haftası" için hazırladıkları afiş, slogan ve çizdikleri resimleri okul panosunda sergileyerek verem ile ilgili farkındalık kazandırmayı amaçladılar..

Avrupa Anaokulu olarak yeni yıl partisinde çok eğlendik .

04 Ocak 2017

Avrupa Anaokulu olarak yeni yıl partisinde çok eğlendik .

Parmak Çocuk Okulumuzda

04 Ocak 2017

Anaokulu, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz Tiyatro Mie tarafından performe edilen cesaret ve sabır değerlerini konu alan "PARMAK ÇOCUK" isimli oyunu izleyerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Avrupa Anaokulu 5 yaş Pandalar Sınıfı Aile Etkinliği

04 Ocak 2017

Avrupa Anaokulu 5 yaş Pandalar Sınıfının Aile Etkinliğine Katılan Velilerimize teşekkür ederiz :)

Avrupa Kent Anaokulu Yeni Yıl Partimiz

04 Ocak 2017

Avrupa Kent Anaokulu olarak yeni yıl partisinde çok eğlendik :)

endoskopiEyvah! Kitapendoskopi Atölye Çalışması

04 Ocak 2017

5. sınıf öğrencilerimiz Aralık ayında Mine Soysal’ın “Eyvah! Kitap” adlı kitabını okudular. Kitabın değerlendirme çalışmasını öğrencilerimizin aktif bir şekilde katılım sağladığı atölye çalışması yaparak tamamladık. Kitabın yazarıyla yapılacak söyleşiden önce öğrencilerimiz kitapla ilgili eleştirel bir bakış açısına sahip oldular.

Geleneksel Kermes Etkinliğimizi gerçekleştirdik.

27 Aralık 2016

1 ve 2. sınıflarımızın konserleri, Yeşil Gezginler, Temel Yaşam Becerileri ve Sosyal Yardımlaşma Kulüplerinin stantları; öğrencilerimizin harçlıklarını ve emeklerini ortaya koyarak kendi girişimleri ile açtıkları el işi, takı ve hediyelik eşya stantları, sokak müziği ve daha birçok etkinliklerle kermesimiz çok renkli geçti. Başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere okul aile birliklerimiz, tüm öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm misafirlerimize gelirini bu yıl KAÇUV’a bağışladığımız kermesimize katkı ve katılımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Nice Sosyal Sorumluluk Projelerinde bir arada olmak dileklerimizle…

Eğlenceli Tarih

23 Aralık 2016

6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler Bölümümüzün organizasyonuyla Eğlenceli Tarih kitabının yazarı Sn. Senem Kale ile biraraya geldiler.

Anaokulumuzda Kermes Hazırlıklarımız Devam Ediyor .

23 Aralık 2016

Anaokulu Bulut sınıfı öğrencilerimiz....

KAÇUV yararına düzenlenen yeni yıl kermesimiz

22 Aralık 2016

Temel Yaşam Becerileri kulübümüzde bugün öğrencilerimizle KAÇUV yararına düzenlenen yeni yıl kermesimiz için vanilya , lavanta , elma, çilek ve portakal kokulu üzeri kurutulmuş portakallı ve çubuk tarçınlı keseler hazırladık . Hazırlarken de oldukça eğlenen öğrencilerimiz mutlu dakikalar geçirdiler

Gezerek Öğrenmeye Devam Ediyoruz

21 Aralık 2016

5 yaş sınıfı öğrencilerimiz "Üretim ve Tüketim Teması" kapsamında Kartal Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret ettiler. Gezimizde öğrencilerimiz ekmeğin fabrikadan evlerimize kadar uzanan yolculuğuna tanık oldular.

1. Sınıf Öğrencilerimizin İngilizce Etkinliği

20 Aralık 2016

Avrupa Kent Koleji 1. sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde "yaparak ve yaşayarak" öğrenme metodundan yola çıkarak sorumluluk alarak ilk domateslerini yetiştirmeye başladılar. Our 1st Graders related to the CLIL based learning have planted their first tomatoes .Student will be able to gain their responsibilities with the help of this project.

7.Sınıf Öğrencilerimiz Bursaendoskopida

20 Aralık 2016

Ortaokul 7.sınıf öğrencilerimiz Bursa şehrini ziyaret ettiler. Geçmişten günümüze kadar korunarak gelmiş kültürel öğeleri yakından tanıma fırsatı bulan öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri gezide tarihi eserleri inceleyerek keyifli vakit geçirdiler.

Çekmeköy Anaokulumuzda endoskopiTutum Yatırım ve Türk Malları Haftasıendoskopi kutlamaları...

20 Aralık 2016

Geçtiğimiz hafta yapılan çeşitli etkinliklerle; üretebiliriz-satabiliriz, tutumlu olmak, israf etmemek ve yurdumuzun bölgelerinde yetişen yerli malı yiyecekler konularını işledik. Beslenmenin, paylaşmanın ve tutumlu olmanın önemini bir kez daha kavrayan çocuklarımız getirdikleri yiyeceklerle kurulan Yerli Malı Pazarında satış ve alışveriş yapmanın heyecanını yaşadılar. Satın aldıkları meyve ve yemişleri de afiyetle yediler.

Anaokulumuzda endoskopiTutum Yatırım ve Türk Malları Haftasıendoskopi kutlamaları...

20 Aralık 2016

Geçtiğimiz hafta yapılan çeşitli etkinliklerle; üretebiliriz-satabiliriz, tutumlu olmak, israf etmemek ve yurdumuzun bölgelerinde yetişen yerli malı yiyecekler konularını işledik. Beslenmenin, paylaşmanın ve tutumlu olmanın önemini bir kez daha kavrayan çocuklarımız getirdikleri yiyeceklerle kurulan Yerli Malı Pazarında satış ve alışveriş yapmanın heyecanını yaşadılar. Satın aldıkları meyve ve yemişleri de afiyetle yediler.

5 yaş öğrencilerimizden Değerler Eğitimi kapsamında endoskopiYumurtam Çatlamasınendoskopi Sorumluluk Projesi…

08 Aralık 2016

5 yaş öğrencilerimizden Değerler Eğitimi kapsamında endoskopiYumurtam Çatlamasınendoskopi Sorumluluk Projesi… Öğrencilerimizin sorumluluk bilincini yükseltmeye yönelik uyguladığımız “Yumurtam Çatlamasın” sorumluluk projesi için 1 hafta boyunca okula getirdikleri yumurtayı kırmadan eve götürüp getirmeye çalıştılar. Proje sonunda aldıkları hediye ve sertifikaları ile başarılarının sevincini yaşayan öğrencilerimiz sorumluluk ve dikkatin önemini eğlenerek öğrenmiş oldular.

Kent Koleji 1C sınıfı öğrencimiz Uygar DURUÇAY Satranç Başarısı

07 Aralık 2016

Avrupa Kent Koleji 1C sınıfı öğrencimiz Uygar DURUÇAY 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu İstanbulİl Temsilciliğinin, Silivriendoskopide düzenlenmiş olduğu Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası İstanbul il elemelerinde toplam 6 maçta 5 galibiyet alarak 3. olmuş ve Antalyaendoskopida yapılacak olan Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonasıendoskopina gitmeye hak kazanmıştır .

CAMIN BÜYÜLÜ DÜNYASINA YOLCULUK...

06 Aralık 2016

Anaokulu 5 yaş grubu öğrencilerimiz Beykoz Cam Ocağı Vakfıendoskopindaki gezilerinde camın oluşum sürecini ve işlenişini gördüler, deneyimlediler. Öğrencilerimizin deyimi ile "sihir gibi" bir gezi gerçekleştirdiler.

Lego Etkinliğimiz

25 Kasım 2016

Kent ve Avrupa Anaokulu 3 ve 4 yaşlar olarak Lego etkinliği yaptık ve çok eğlendik .

4 yaş öğrencilerimizin Şekerci Cafer Erol gezisi…

25 Kasım 2016

Şekerci ustalarımızdan severek yediğimiz akide şekerinin ve lokumların yapılışını öğrenirken işin en eğlenceli kısmı olan kalite kontrolünü bizzat miniklerimiz yaptı. Öğrencilerimiz akide şekeri ve lokumun nasıl yapıldığını öğrenirken, üretim, alışveriş gibi kavram gelişimleri destekleyip, bir fabrikayı gözlemleme şansı buldular.

Çekmeköy Ortaokul TEOG Öncesi Motivasyon Kahvaltısı

25 Kasım 2016

TEOG sınavına girecek olan 8.sınıf öğrencilerimizle sınav öncesinde keyifli vakit geçirmek amacıyla kahvaltı organizasyonu yaptık. Arkadaşları ve Öğretmenleriyle birlikte eğlenceli bir kahvaltı yapan öğrencilerimiz sınav öncesi streslerini attılar.

HEIDI OKULUMUZDA...

23 Kasım 2016

HEIDI OKULUMUZDA... Anaokulu, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz Tiyatro Mie tarafından performe edilen doğa , hayvan sevgisi ve dostluk değerlerini konu alan "HEİDİ" isimli oyunu izleyerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Ağız ve Diş Sağlığı Seminerimiz

23 Kasım 2016

ANAOKULU,İLKOKUL 1 VE 2. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI SEMİNERİ Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda gerçekleştirilen seminerde anaokulu, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimize diş sağlığı ve diş bakımı hakkında bilgi verildi. Seminerde anaokulu velimiz Diş Hekimi Sertan Yılmaz tarafından ağız ve diş sağlığının vücudumuz için önemi ve sağlıklı beslenme konularında interaktif bir sunum gerçekleştirildi. Yaptığı bilgilendirme sonrası öğrencilerimize ağız ve diş bakımı hediyeleri sunan Sn. Sertan Yılmaz’ a bu güzel sunum ve verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederiz.

Çekmeköy Laterne (Feneralayı) Etkinliğimiz

22 Kasım 2016

AM 21. NOVEMBER HABEN WIR DEN LATERNENUMZUG MIT UNSEREN DEUTSCHLERNENDEN SCHÜLERN AUS DEN KLASSEN 2 UND 3 IN UNSERER SCHULE DURCHGEFÜHRT. Bei der Aktivität haben die Schüler mit ihren selbsgebastelten Laternen ihre Mitschüler aus den anderen Klassen besucht, sich beim Singen der deutschen Liedern amüsiert, dabei auch gleichzeitig dazugelernt und je ein Schüler hat ein Gedicht auf Deutsch und auf Türkisch vorgelesen, in denen der Zweck und die Wichtigkeit der Aktivität – die Bedeutung und das Schöne sich gegenseitig zu helfen und zu teilen - zu Worte gebracht wurde. 2. VE 3. SINIF ALMANCA ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİRLİKTE LATERNENUMZUG (FENER ALAYI) ETKİNLİĞİMİZİ 21 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ OKULUMUZDA GERÇEKLEŞTİRDİK. Etkinlikte öğrencilerimiz hazırlamış oldukları fenerlerle diğer sınıflardaki arkadaşlarını ziyaret ettiler. Öğrenmiş oldukları Almanca şarkıları söylerken, eğlenerek öğrendiler. Öğrencilerimizden biri arkadaşlarına bu etkinliğin amacı ve önemini anlatan – yardımlaşma ve paylaşmanın önemi ve güzelliği - hem Almanca hem de Türkçe birer şiir okudu.

Kent Koleji 1. Sınıf öğrencilerimiz ile Atatürk Müzesi ziyaretimiz

18 Kasım 2016

Kent Koleji 1. Sınıf öğrencilerimiz ile Atatürk Müzesi ziyaretimiz.

Kazlıçeşme İlkokul Laterne etkinliği coşkulu geçti

18 Kasım 2016

İlkokul Laterne etkinliği coşkulu geçti ! Okulumuzun geleneksel Laterne etkinliğinde öğrencilerimiz şarkılarla birlikte dans ettiler. Veli ve öğrencilerimiz geleneksel fener alayının ardından sıcak meyve çayı eşliğinde çörek adamlarını yediler.

Avrupa Anaokulu Laterne Etkinliğimiz

18 Kasım 2016

Avrupa Koleji Anaokulu öğrencilerimiz ile birlikte geleneksel Laterne ( Fener ) Şenliğimizi okulumuzun bahçesinde düzenledik. Öğrencilerimize, yardımseverliği ve insan sevgisini vurguladığımız bu günde fenerlerle dans edip şarkı söyleyerek bahçemizde yürüyüş yaptık. Yürüyüş sonrasında sıcak meyve çayı (Punsch) içerek , çöreklerimizi (Weckmann) yedik.

Model Birleşmiş Milletler Sunumumuz

16 Kasım 2016

Çekmeköy Avrupa Koleji Lisesi Öğrencilerimiz okulumuza yeni katılan arkadaşlarına Model Birleşmiş Milletler (MUN) ile ilgili sunum yaptılar. 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz 9. sınıf öğrencilerine genel işleyiş, konferans detayları ve kendilerine kazandırdıkları konusunda bilgi verdiler. Ayrıca Okul Müdürümüz Tolga Ateş Hollanda Birleşmiş Milletler Konferansından sertifika almaya hak kazanan öğrencilerimize sertifikalarını verdi. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Üsküdar Amerikan Lisesi Ziyaretimiz

15 Kasım 2016

endoskopiOrtaokul 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi tarafından düzenlenen liseleri tanıtıcı okul gezileri kapsamında rehber öğretmenleri eşliğinde Üsküdar Amerikan Lisesini ziyaret ettiler. Okul kampüsü gezilerek, öğrencileriz hem okul hakkında fikir sahibi oldular hem de Üsküdar Amerikan Lisesindeki öğrencilerden lise hayatı hakkında faydalı bilgiler öğrendiler.endoskopiendoskopi

Çekmeköy Kampüsü 10 Kasım Törenimiz

14 Kasım 2016

ATAMIZI saygı, sevgi ve büyük bir özlemle andık .

Matematiği Şarklılarla Öğreniyoruz

14 Kasım 2016

5.sınıf öğrencilerimiz yıl boyunca öğrendikleri konuları "LÜKÜS MATEMATİK" şarkımızla pekiştirdiler. Matematik ve müzik bölümünün ortak çalışmasıyla öğrencilerimiz eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Minik Aşçılar Kulübü yemek etkinliğimiz

03 Kasım 2016

"Minik Aşçılar Kulübü olarak her hafta lezzetli yiyecekler yapmaktayiz. 2. ve 3. Siniflarin katilimi ile öğretmenimiz Merve Boğazlı eşliğinde eğlenerek yiyoruz . Hijyen kurallarını uyarak sağlıklı yiyecekler yapmak en büyük hedefimiz. Bol lezzetli günler. .."

4.sınıf öğrencilerimiz ilkokul döneminin bitişini pasta ile kutladılar.

31 Ekim 2016

İlkokulumuzdan mezun olup ortaokula devam edecek olan öğrencilerimize başarılar dileriz.

PYP Ünitesi Kapsamında Fasulye Etkinliğimiz

30 Ekim 2016

"Canlıların büyümesi ve gelişmesi" PYP ünitesi kapsamında 1. sınıf öğrencilerimiz fasulyelerini çimlendirdi. Öğrencilerimiz yapmış oldukları bu etkinlik ile bitkinin büyümesini gözlemleyecekler.

English and Spanish

30 Ekim 2016

Another exciting week in foreign language classes at Avrupa Koleji. This week students read English and Spanish books, completed book activities and created fun crafts in the English classes. During the English Club, students took advantage of the beautiful weather and spent their time playing competitive ball games. At our school we are always looking for exciting ways to teach foreign language while having fun!!!

Geri Dönüşüm Etkinliğimiz

30 Ekim 2016

Bir çok farklı ürünün geri dönüşüm ile tekrar hayata kazandırılabileceğini göstermek üzere, kullanılmayan eski araba lastiklerinden yapmış oldukları peyzaj çalışması için tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Doğal Ortam Gözlemlerimiz

29 Ekim 2016

Ay ve Bulut sınıfı öğrencilerimiz farklı ülkelere ait Kelebekleri doğal ortamlarında gözlemleyip, günlerini yapmış oldukları piknik ile eğlenceli bir şekilde bitirdiler.

Civcivler Sınıfı Garden Partide

28 Ekim 2016

3 yaş Civcivler Sınıfı Garden Partide çok eğlendiler. Minik Yıldızlarımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.