Loading

Avrupa Koleji...

Avrupa Meslek Yüksekokulu

Avrupa Eğitim Vakfı tarafından kurulan Avrupa Meslek Yüksekokulu ile okullarımız arasında her alanda işbirliği bulunmaktadır. Okul öncesi eğitim, yabancı dil, bilişim teknolojileri alanları ile ortak çalışılmakta, projeler üretilmekte, öğretmen eğitimleri gerçekleştirilmektedir.

Casper Bilişim ve Teknoloji Sınıfları

Çağın teknolojisinden yararlanmadan geleceğe hazırlamanın mümkün olmadığı bir gerçektir. Avrupa Koleji Okullarında bilişim ve teknoloji becerilerinin geliştirilmesi, sadece öğrenciler için söz konusu değildir. Yönetim ve eğitim kadrosu ile veliler için de teknolojiden yararlanma becerilerinin geliştirilmesi çok önemlidir.

Yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimiz, K12NET Sİstemi üzerinden her gün 24 saat birbiriyle iletişim kurma olanağına sahiptir. Bu sistem içerisinde velilerimiz, öğrencileriyle ilgili bilgi alışverişinde bulunabiliyor, iş birliği yapabiliyor.

2013-2014 yılında bilişim ve teknoloji alanında önemli hamleler gerçekleştiren Avrupa Koleji Okulları, ülkemizin en büyük bilgisayar üreticisi ve bilişim kurumu olan CASPER ile iş birliği anlaşması yapmıştır. Böylece Avrupa Koleji özel eğitim programlarını içeren tablet uygulamasına geçiş süreci daha sağlıklı olacaktır. Bu iş birliği okullarımızdaki dijital yaşamı geliştirirken öğrencilerimizin de bilişim ve teknoloji becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır.